Nakup Calypso 480 SC



host - 111.183 (?)
21.3.2018 0:58

Vždy jsem si myslel, že se přípravky obměňují, aby nevznikla rezistence. Nechápu, proč jste se tak rozohnili, jako by to chtěl někdo stříkat bojovým plynem. Taky bych si něco do zásoby pořídil, kdybych o tom věděl. Zejména když není (na pilatku) rovnocenná náhrada. Pokud by to někdo zrealizoval, mám zájem o +/- 50 ml, možná i 100.  Čekal bych zájem rozhodně větší.  Rosťa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 250.237 (?), 20.3.2018 13:44

...ale neměl by se používat bez omezení na každé zahrádce, jak se v případě Calypsa skutečně dělo...

Dobrý den, mohla bych poprosit o název účinné a povolené alternativy ke Calypsu na plodomorku hruškovou? Termín postřiku se blíží. Děkuji předem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 20.3.2018 14:23

zkuste si, prosím, pročíst celé vlákno poldomorka hrušková, nějaké možnosti místo Calypsa tam jsou popsané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 20.3.2018 14:47

Znovu jsem pozorně zmíněné vlákno přečetla a nenašla žádnou zmínku o alternativním SYSTÉMOVÉM insekticidu ke Calypsu. Jednou je zmíněn Reldan, což je ale kontaktní přípravek.

Čím budete stříkat vy, pane Waltře? Podle vlákna usuzuji, že u vás plodomorka taky škodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 20.3.2018 15:00

jak už jsem v tom vláknu psal, Calypsem, nějaký malý zbytek ještě mám. Ale upřímně řečeno, kdybych býval věděl, že EU má v úmyslu malospotřebitelské balení zakázat, býval bych se předzásobil. Koneckonců ani ten litr najednou nemusí být k zahození, kdyby ho bylo možné jednoduše koupit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4448) - 38.136 (?), 20.3.2018 20:25

Calypso je neonikotinoid a lze ho bez problému nahradit starším neonikotinoidem Mospilanem v dávce 2,5 g na 10 l vody. Mospilan je snad trochu "línější", ale mám zkušenost, že funguje ve stejných indikacích. Vhodné je přidat smáčedlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 20.3.2018 22:10

Díky. S Mospilanem mám teď zajímavou zkušenost. Likvidovala jsem napadení mšicemi a smutnicemi na přezimovaných řízkách rajčat (nastříkané zabaleno na 3 dny v PE pytli). Zatímco mšice byly po rozbalení mrtvé, smutnice vesele poletovaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 20.3.2018 17:23

Ale jo, pane P., proč ne, když se to jinak nedá sehnat. Mě se to píše, když mám ještě půldecku schovanou. Ale mít roční spotřebu 120ml, koupil bych si celý litr, kdybych měl tu možnost. Dejte pak vědět, jak jste dopadl. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.183 (?), 21.3.2018 0:58

Vždy jsem si myslel, že se přípravky obměňují, aby nevznikla rezistence. Nechápu, proč jste se tak rozohnili, jako by to chtěl někdo stříkat bojovým plynem. Taky bych si něco do zásoby pořídil, kdybych o tom věděl. Zejména když není (na pilatku) rovnocenná náhrada. Pokud by to někdo zrealizoval, mám zájem o +/- 50 ml, možná i 100.  Čekal bych zájem rozhodně větší.  Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 21.3.2018 7:32

Bojový plyn to podľa definície síce nie je, ale celá táto skupina neonikotinoidov má najväčší podiel na kolapsoch včelstiev z posledných rokov. Na druhú stranu, kým nebudú zakázané plošne, najmä v repke, tak sa nič nezmení.

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 21.3.2018 7:59

Samozřejmě, to je důvod jeho stáhnutí z trhu. Ale zde je krásně vidět charakter mnohých pěstitelů - následky jsou mi ukradené, hlavně že mám svůj zázračný přípravek a ochráním SVÉ ovoce před pár červíkama. On se přeci nakonec NĚKDO postará a pořídí nová včelstva...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika