Nakup Calypso 480 SC



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
host - 205.204 (?) 
26.3.2018 10:41

Radovan, ak máte problém s opeľovačmi, skúste sa zamerať na podporu samotárskych včiel. Ich veľkou výhodou je, narozdiel od včely medonosnej, že vzhľadom na absenciu zásob z predchádzajceho roka sú nútené navštevovať kvety prakticky za každých okolností. T.j. aj keď je chladno, mrholí, kedy včela medonosná zostáva v úli. Tiež sú viazané na danú lokalitu, nevykašľú sa na Vašu záhradu, keď v okolí začne kvitnúť repka alebo niečo iné atraktívnejšie.

Netreba sa ani veľmi babrať s nejakými domčekmi. U mňa postačovalo len vhodne naskladať stavebný materiál. Jedného suseda som inštruoval, keď ukladal tehly, aby tie na okraji dal s dierami vodorovne. Druhý sused pozdĺž plota ukladal staré škridly s 2 pozdlžnymi dierami. Uložil ich opäť vodorovne a tak, aby diery smerovali ku mne, na juh. Na jar je to krásne oslnené, vyhriate, čo hmyz na vývin potrebuje, preto je to pre nich neskutočne atraktívne. Už druhý rok po uložení tam bol hukot ako pred úľami. Opelenie vynikajúce, aj keď musím uznať, že mi do záhrady lietajú aj včely medonosné od včelárov z okolia (cca 200-300m).

Veľkou výhodou je aj, že samotárske včely nie sú agresívne. Neviem, či vôbec majú žihadlo. Naopak, včela medonosná, najmä v období kvitnutia repky sa stáva veľmi agresívnou (jeden z dôsledkov aplikácie neonikotinoidov). Mám záhradu uprostred dediny a po pár nepríjemných skúsenostiach, kedy moje včely boli počas repky schopné prakticky terorizovať hocičo živé v okolí 200 m, som radšej so včelárením skončil. Samotárske včely sú viazané len na blízke okolie Vašej záhrady, preto je menšie riziko, že dôjde k ich otrave pri zalietavaní napr. na repku.

Trnavsko 145 mnm   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 160.184 (?), 21.5.2019 21:24

Možno to platí keď to niekto totalne preženie (asi preto zakázali iba malospotrebitelske balenie a nechali iba pre profi pouzitie) - Toto som našiel na nete (Možno pre niekoho pomôže ako náhrada za samostatne Calypso.)

"PREDJARNÝ POSTREK, SADA 500+25ml"

(florasystem.sk/e-shop/Insekticidy,-akaricidy/D28756-31354-PREDJARNÝ-POSTREK, SADA-500a25ml/):

Predajca uvádza o zložke CALYPSO 480 SC (za podmienky dodržania zásad ošetrovania porastov): "Neškodí totiž včelám ani ďalším druhom užitočného hmyzu" - viď nižšie.

ÚČINNÉ LÁTKY:

MERO Stefes - 733g/l metylester repkového oleja
Calypso 480 SC – 480 g/l thiacloprid
SPOSOB ÚČINKU:
MERO Stefes– kontaktný
Calypso 480 SC – systémový, kontaktný a požerový

CALYPSO 480 SC
Postrekový insekticídny prípravok vo forme suspenzného koncentrátu na riedenie vodou na ochranu repky olejnej, ovocných drevín, viniča, zeleniny, zemiakov a okrasných rastlín proti cicavému a žravému hmyzu. Calypso 480 SC obsahuje novú účinnú látku thiacloprid zo skupiny chloronicotinilov. Pôsobí kontaktne i požerovo a má vynikajúce systémové vlastnosti. Originálny spôsob účinku spočíva v narušení prenosu impulzov vo vnútri nervového systému hmyzu. Mechanizmus je obdobný ako u acetylcholinesterázy, avšak thiacloprid je len pomaly inaktivovaný. Jeho trvalé pôsobenie vedie k celkovej dysfunkcii nervového systému a následne k usmrteniu cieľového organizmu. Významnou prednosťou prípravku Calypso 480 SC sú jeho mimoriadne priaznivé ekotoxikologické parametre. Neškodí totiž včelám ani ďalším druhom užitočného hmyzu a je povolená aj jeho letecká aplikácia. Táto skutočnosť má obrovský význam v mnohých plodinách a umožňuje aj ošetrenia kvitnúcich porastov za podmienky dodržania zásad ošetrovania takýchto porastov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika