Krtek - a je to



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?)
3.6.2013 8:35

Vážený pane Josefe, protože jste "psavý typ" a hlavně jste i důvěryhodná osoba, bylo by velmi pozitivní, kdybyste po určité době používání své expanzní pasti sem napsal její hodnocení. A přimlouvám se pokud možno za hodnocení poněkud obšírnější. Určitě si to se zájmem přečte mnoho čtenářů a hlavně neúspěšných krtko(hryzco)bijců. Myslím si, že zajímat je budou jak Vaše pozitivní, tak i negativní zkušenosti. Takhle past se totiž jeví jako velká naděje a protože na trhu je k dispozici mnoho různých pastí a nástrah s pochybnou účinností, bylo by velmi fajn vědět, jakou účinnost mohou zájemci od expanzní pasti očekávat. Zklamaných a podvedených investorů, kteří vložili své peníze a čas do různých "zaručených" udělátek, už jsou totiž tisíce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34   
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 25.5.2012 11:44

Souhlasím, nejlepší je na krtky klešťová past. Nejlépe líčit alespoň tři pasti najednou a líčit je do průchozích děr, tj. kde pod krtincem vedou na obě strany. Musí se ale opatrně z nich vyhrabat všechna hlína, jinak by jí krtek nahrnul před sebou do pasti a ta by sklapla naprázdno. Krtka pak nechám na místě, kde jsem ho chytil a noví krtci již do těch míst nejdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.54 (?), 25.5.2012 11:27

S tou petardou jsem to zkousel a funguje to.Jen doporucuji na to slapnout pres prkenko, nebo lopatu.Po zaslaopnuti teniskou jsem mesic skakal po jedne noze.Myslel jsem, ze mi to uthlo chodidlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.130 (?), 25.5.2012 11:46

Škoda že se tu neprodává ten německý samostříl na hryzce a krtky. Ten zabíjí výstřelem signální(slepé) patrony 9 x 17. Nevadí ani to, že před sebou hrne hlínu(což je Achillova pata mnoha pastí). Jenže je dost drahý. cca 30 Euro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.52 (?), 25.2.2013 21:37
Taky bojuji s krtkem a před týdnem jsem dostal radu od jednoho prodejce loveckých potřeb a zbraní. Odhrne krtinec a do nory střelí plynovou pistoli pepřový náboj, prý je to velice spolehlivé - musím vyzkoušet. Pro ty kdo plynovku nemají, by možná stačil silny obranný pepřák ve spreji (nezaměnit za nervový sprej), myslím, že za zkoušku to stojí. Rozhodně je to lepší než zkoušet louh a podobná svinstva, protože náplň se vyrábí z chili papriček:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.130 (?), 26.2.2013 7:53

Možná vy stačilo vložit trochu pepře nebo chilli zabaleného v papírku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zz2012 - (23) - 149.167 (?), 2.6.2013 20:27

Uz se prodává. Za 9 dni o 6 krtků min. Skvěla věc. Teď jen musím upravit tu zničenou zem. krtci tam řádili dost dlouho a nic na ne nezabiralo. Až ta expanzní past. Doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 234.101 (?), 2.6.2013 21:24

To mně se zatím tak nedaří. Pravděpodobně jen jeden úspěšný zásah.

Ale samozřejmě to zkouším dál.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 3.6.2013 8:35

Vážený pane Josefe, protože jste "psavý typ" a hlavně jste i důvěryhodná osoba, bylo by velmi pozitivní, kdybyste po určité době používání své expanzní pasti sem napsal její hodnocení. A přimlouvám se pokud možno za hodnocení poněkud obšírnější. Určitě si to se zájmem přečte mnoho čtenářů a hlavně neúspěšných krtko(hryzco)bijců. Myslím si, že zajímat je budou jak Vaše pozitivní, tak i negativní zkušenosti. Takhle past se totiž jeví jako velká naděje a protože na trhu je k dispozici mnoho různých pastí a nástrah s pochybnou účinností, bylo by velmi fajn vědět, jakou účinnost mohou zájemci od expanzní pasti očekávat. Zklamaných a podvedených investorů, kteří vložili své peníze a čas do různých "zaručených" udělátek, už jsou totiž tisíce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zz2012 - (23) - 149.167 (?), 7.7.2013 13:20

Expanzní past (tedy asi všechny pasti) se umisťuje do vodorovné chodby (ne do te svislé s krtčí hromádkou). První jsem si koupil past jednu, ale protože jsem se 2x nestrefil s jejím směrem (krtek přišel z druhé strany), tak o týden později jsem koupil druhou. Když se prohrábnu do vodorovné chodby, dávám vždy dvě (zády k sobě), takže krtek/hraboš vždy na jednu zatlačí a spustí ji. Pracuji v rukavicích, i nábojky vyměňuji v rukavicích a prostě se snažím na pasti co nejmíň sahat holou rukou. Nevím jestli je to k něčemu, ale raději se snažím krtka nevyhánět pachem. Rukavice jsou odložené vždycky někde, kde nenačáchnou lidmi. Jo a když v zemině, kterou vyhrabuji k chodbičkám najdu žížalu, tak ji nakouskuji a položím k pastem aby tam "voněla". Když do 1-2 dní past nespustí, tak pasti vyndám a strčím je do jiné, co nejčerstvější chodby. Jsou období, kdy nemám čas a past je v zemi třeba týden bez kontroly.

Nejrychlejší odlov byl minulý týden - zhruba do 10ti minut po instalaci jsem slyšel "pufnutí" a bylo po škůdci. 2x past spustila, ale nevystřelila. Nábojky při těch velkých deštích zvlhly. Teď už jejich špičky s dírkou zakapávám lakem na nehty a stát by se to nemělo - vlhkost se dovnitř už nedostane.

No a rekapitulace je, že teď už krtčince na zahradě nemám. Nové díry a chodby už hledám opravdu obtížně a jsou spíše vyjímečné. Holá kola na trávníku jsou podsetá a zarůstají. Za ten 1,5 měsíce, co ty pasti mám se chytlo vč. dneška 16 potvor.

Možná je to drahý špás, ale mne to za těch 2x 800,-Kč stálo. (50 nábojek za 300,-Kč k tomu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.101 (?), 8.7.2013 14:54

Všetky spôsoby likvidácie krtkov, ktoré sú mi dostupné som odskúšal s jediným výsledkom, krtko vyhral celkovo na body. Moja investícia za tri roky cca 150 € plus nemálo času. Na jar som kúpil expanzný prístroj plus náboje. Skúsenosti s nastražením podobné ako v predchádzajúcom príspevku a výsledok záhrada s minimom krtkov. Ešte sa neodvážim povedať že bez krtkov, ale to ani nie je ciel. Finančne je to na polovicu oproti predošlým nákladom, pracnosť minimálna, takže ani nie je o čom debatovať.

Pavol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika