Krtek - a je to



host - 142.44 (?)
11.2.2009 23:48
Vase reseni je asi ucinne, ale urcite ne lidske. Mam na zahrade krtky a hryzce vodni, kteri mi svymi chodbickami rozvadi vodu z potoka kam nechci. Kdyz to provedou, tak si ponadavam, krticince zarovnam a chodbicky od potoka pokud to jde ucpu, ale nikdy bych jim neublizil. Myslim, ze maji na pudu vetsi narok nez mi lidi, ale hodne zalezi na charakteru a povaze kazdeho lidskeho jedince. R.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
               
host - 104.144 (?), 19.11.2008 10:31

Další rok uplynul a vracím se k hodnocení úspěchů s pastmi Farilia / z OBI /Můj příspěvek z 4.3.2007 mohu rozšířit, OBI vzpomínám proto, že se mi dostala do ruky past z Hornbachu. Je zdánlivě stejná, ale má menší průměr vstupního oka což je nevýhodné.Byla asi určena pro hraboše jinak je k nerozeznání.Já a past Farilia za 89kč z OBI - již třetí rok máme vyřešenu problematiku krtka.Nyní na podzim sameček hledá nová území s potravou.První krtinec a nástup k lovu -druhý den úlovek.Vždy na podzim cca 4 kousky a celý rok mám pokoj.Je to prostě poaráda.Jediný problém mám, že bych chtěl dát pastě pozinkovat - ale nedaří se. To už jsou jen vychytávky.

Mnoho podobných úspěchů přeje Petr za rok nashle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 239.39 (?), 23.12.2008 13:27

Nikdy nebylo tolik krtků jako je v posledních letech. Zatím jsem krtky vykopával. Docela úspěšně. Mají svůj čas hrabání většinou v 9 hod. dopoledne a kolem 4. odpoledne letního času. Lovím v létě. To mě většinou naštve, že mi projíždějí řádky zalitých paprik a rajčat. Vlhká půda je přitahuje, dobře se jim zpracovává a také je pod řádky více dodaného humusu a tím i žížal. Rostlinkám zpřetrhají často kořínky,  takže pak vadnou. To mě bere. Vykopnutého krtka odnáším daleko za zahradu. Zatím jsem tím žádnému neublížil. Taky mě pěkně naštve, když při zalévání se najednou propadne povrch záhonu a voda s klokotáním mizí někam do podzemí. Během jednoho týdnu jsem odchytil 5 statných krtků, 6. utekl, protože mi pomáhala žena. Držela kýbl. Teď mám na zahradě odborníka, kterého ne a ne odchytit. Naposledy jsem ho, nemaje po ruce motyku, vyzdvihnul rýčem a krtek zajel zpět do díry tak rychle, že jsem ho sotva postřehl. Asi na něj působí dvojnásobné gravitační zrychlení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.68 (?), 29.12.2008 19:09

Přeji zahrádky bez krtinců, ale nezapomínejme, že krtek obecný je zákonem chráněný živočich.

Z tohoto důvodu doporučuji používat živolovné pasti.

Zejména pak trubkové pasti s vlastní vahou zapadajícímy dvířky.

A co potom s krtkem?

Vypustit sousedovi který se Vám posmívá.

Vážím si všech kdo fandí přirozeným pomocníkům v zahrádce a ne chemii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.1 (?), 29.12.2008 20:58

Krtek není chráněný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 215.208 (?), 25.1.2009 18:03

Tak jsem dnes přišel na chalupu a myslel jsem, že mě klepne pepka. Na zahradě zhruba 30 obrovský krtinců, byly to dobře čtyři kolečka hlíny. Na shánění nějakých pastí nebylo ani pomyšlení, tak jsem zaimprovizoval. Varina stojí v dílně, kus hadice se taky najde... Koneckonců, nikdo ho k nám nezval.

Konečné řešení krtčí otázky.
Konečné řešení krtčí otázky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.34 (?), 9.2.2009 20:46

Dneska jsem na zahradě zahlédl lasičku.Nemáte někdo zkušenost, jak ji podstrojovat aby neutekla.Kdybych věděl jak, postavil bych ji i bejvák.Myslím, že by mohla představovat řešení v boji s hraboši i krtky.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 9.2.2009 21:33

Pokaždé, když uvidím na zahradě lasičku, je to poblíž přístřešku s naskládanou hranicí dříví. Myslím si, že je to pro ni ten pravý úkryt. Tak, jako kompost pro ježky a slepýše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.202 (?), 11.2.2009 23:19

Konečná řešení jsou dvě - obě z klasické drogerie

jedno jsou SIRNÉ KNOTY - používají se na vykuřování sudů - jsou to napuštěné plátky - přelomí se v půli napodél - do vyčištěného vchodu díry se vloží a vnější konec zapálíte. S fénem na vlasy foukáte směrem do díry dokud sirný knot hoří. Z ostatních děr se valí sirné jedovaté páry těžší než vzduch, klesají do hloubky krtčího labyrintu, z které se nekouří, tam pokračujte opětným zapálením dalšího knotu - úspěch cca 60%.Vadí kořenům ovocných stromů a keřů.

Druhá pohodlnější metoda - vykopat několik krtinců, najít vchody do obou děr v každém, po přípravě do každé díry nasypat louh (prodává se v granulích cca 60 Kč jedna tuším kilová krabice) cca 2-3 kávové ložičky do každé díry. Zasypat, udusat. Když krtek při obnově labyrintu hrabe v louhu, hyne po poleptání - drsné, ale úspěch do týdne100%.

Už aby bylo jaro - zahrádce zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 142.44 (?), 11.2.2009 23:48
Vase reseni je asi ucinne, ale urcite ne lidske. Mam na zahrade krtky a hryzce vodni, kteri mi svymi chodbickami rozvadi vodu z potoka kam nechci. Kdyz to provedou, tak si ponadavam, krticince zarovnam a chodbicky od potoka pokud to jde ucpu, ale nikdy bych jim neublizil. Myslim, ze maji na pudu vetsi narok nez mi lidi, ale hodne zalezi na charakteru a povaze kazdeho lidskeho jedince. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.235 (?), 12.2.2009 7:56

Nechtěl bych, aby moje zahrada sousedila s vaší! Jak to vidíte s nároky mladých stromků na půdu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika