klíšťata na zahradě



Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?)
14.3.2009 13:37

Je sice teprve březen, ale jak to vlákno čtu celé znovu, ptám se: budou v srpnu klíšťata v lesích pod Churáňovem? Mám se bát a kupovat repelenty? Kdo poradí? Díky, H.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 227.16 (?), 25.6.2008 18:17

Zajimalo by me, jestli ma nejaky vliv, kdyz pes nebude mit obojek proti klistatum permanentne. Ziji totiz se psem v byte, tam obojek nepotrebuje, u nas ve meste se klistata nevyskytuji. Ale na chate jich je plno, tak tam bych mu ten obojek dala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.12 (?), 13.7.2008 21:26

Ahoj, já používám jak na psa, tak na sebe repelent PREDATOR. Mimochodem jsem se dostal k informaci, že je na trhu nový PREDATOR maxx a prej je to nejúčinnější repelent v Evropě. Je to nějaká novinka . Kamarád se k tomu dostal přes SZÚ Praha, kde to zkoušeli a měli to v Laponsku u jezer. Používali 4 druhy repelentů a ten Predator maxx byl tak dobrý, že na oděvy ho aplikovali jednou týdně. Na těle vydržel deset hodin při náletu 800 komárů za minutu. Má snad být v prodeji v lékárnách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 2.6.2009 16:29

Zvíře obojek musí mít stále, jinak ztrácí účinnost. Brácha svému psovi obojek sundával, ale veterinář mu to, že ho Benovi sundávat nesmí, několikrát opakoval. Tak to brácha nakonec vzdal a nechával mu ho. Zkuste se taky zeptat veterináře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Siirrkkaa - (7) - 217.226 (?), 12.3.2009 20:46

Sekat sekat travu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 14.3.2009 13:37

Je sice teprve březen, ale jak to vlákno čtu celé znovu, ptám se: budou v srpnu klíšťata v lesích pod Churáňovem? Mám se bát a kupovat repelenty? Kdo poradí? Díky, H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 2.6.2009 16:33

Jo, ještě jsem chtěla k tomu, co bylo psáno dřív o ořešáku. Zrovna letos jsem dřepěla pod naším obrovským ořešákem a něco jsem koutkem oka zaregistrovala na předloktí. Většinou instniktivně to, co na mně přistane, smetu, ale tentokrát jsem se zarazila a ono tam pochodovalo opravdu výstavní klíště. Jestli spadlo z toho stromu nevím, nicméně bylo tam. Takže tomu, že ořešák odpuzuje nějaké potvory, moc nevěřte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 3.6.2009 17:42

Souhlasím.A povinně.Není možné sekat trávu na svém pozemku a současně sbírat klíšťata ze stébel vysoké trávy souseda.Ten tam léta nepáchne.Myslím si, že je to pro klíšťata jeden velký zdroj a líheň,kterou by obyčejná sekačka dokázala významně utlumit.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.76 (?), 26.6.2009 9:12

Píšete, že borelioza se přenese za 12 hodin od přisátí klíštětě. Tak u mne to vůbec neplatilo. Klíště jsem měla tak ani ne 5 minut. Desinfikovala jsem si místo a Boreliozu jsem dostala. Měla jsem velký flek, který přetrvával 3 týdny. Hned jsem šla k lékaři. Ten nezjistil nic. Pokoj jsem mu nedala a za týden jsem zase šla k lékaři a to už se Borelioza zjistila. Po 30dnech léčení antibiotiky jsem si myslela, že jsem v pořádku, ale borelioza je v krvi stále i po roce. Sice problémy zatím větší nemám, ale za měsíc mám jít znovu na vyšetření krve. Prý když to bude pozitivní, tak mě zase přeléčí. Nějak je to pořád dokola. Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.76 (?), 26.6.2009 9:17

Ještě jsem zapomněla dodat, že mám zjištěnou roztroušenou sklerozu, takže těchto věcí bych se měla vyvarovat. Jsem ale stále unavená, i když ráno vstávám. Kdyby bylo očkování, určitě bych se nechala očkovat, takže jsem jen proti encefalitidě. V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 117.254 (?), 26.6.2009 11:01

Můj soused má jako "živé sekačky" 12 ovcí, berana a několik odrostlých jehňat. Stádo má klíšťaty přímo obaleno. Někde jsem četla, že klíště se po nassátí odvalí a pak naklade až 3000 ks vajíček, z kterých budou nová klíšťata.  Trávu sekáme průběžně a přesto můj labrador, který se několikrát denně velmi rád máchá v bazénku a pak se vyvaluje v trávě, je klíšťaty po takovém vyvalování obsypán. Má bílou barvu, takže jsou dobře vidět.  Posbírám jich vždycky tak 8 až 10. Je ošetřován pravidelně měsíčně Frontlinem a přesto se na něm vždy několik klíšťat uchytí a co je pro mě zarážející, ssají a rostou, přestože by měla podle návodu k použití uhynout. Soused ošetření proti klíšťatům na svém stádečku neřeší. Je to velký zdroj pro šíření klíšťat, když z každého lze předpokládat 3000 dalších. Daleko větší, než od myší, podle mého názoru, i když lokálně. A kvůli myším tolerujeme dravce. Nemají být ovce také ošetřovány?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika