Jed na pavouky



host - 11.197 (?)
26.3.2012 0:40

Pokud chcete mit opravdu 100% jistotu, ze pavouka doma nepotkate, tak zbyva jedine - znemoznit jim vstup dovnitr. I velkemu pokoutnikovi staci par mm skvira - napriklad u tramu na pude. O otevrene ventilacce ani nemluve. Takze - projit cely dum, zkontrolovat skviry, poridit site na okna a pak mozna - jinak at udelate cokoliv, tak sanci potkat pavoucka budete mit urcite.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 44.79 (?), 7.9.2015 17:59

Pavouci?Mám stejný problém. A ač v rodině lesníka máme, o přípravku VAZTAK 10sc -nic neví a prý nemá k němu přístup, ale může se poptat..Taky máme pavouků plné sklepy a jsou jistě i ve škvírach polystyrénových desek, jiímiž máme- na stropech sklepů- zateplené, respektive odizolované, podlahy bytů. Teď mi tam vletěla do ucha moucha a bylo to horší, než všichni pavouci dohromady :-). Ale jestli ten přípravek sežene, ráda ho použiji.Myslím, že pavouky tam přitáhla benevolentnost některých nájemníků, kteří všechny dveře ven kvůlim psům zotvírali, rozcapená jsou i okna-čehož každoročně využijí vlaštovky a staví si na chodbách hnízda.. Pod hnízdy se hromadí ptačí exkrementy, ty lákají mouchy- jsou to myslím spojené nádoby, jedno souvisí s druhým.Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 229.162 (?), 29.8.2010 0:00

S úspěchem používám K-Othrine® 25.  V domě zabírá na pavouky a nejen na ně, Stačí jednou za sezonu. Na zahradě po postřiku trávníku mám několik týdnů pokoj od sametek a klíšťat.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.241 (?), 26.10.2016 8:45

K otrine je dobrý, ale jen na měsíc až 5 týdnů, vystříkáváme barák zevnitř a zenku, okolí oken, dveří a po 4 týdnech se objevují zase začnou sporadicky a pak zase houstně jejich počet a to je v domě velký pes a ruch. čili opět K otrine a jedeme znova, taky bychom rádí něco dlouhobějšího (v oknech máme sítě).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 26.10.2016 9:24

Před časem prohlásil v televizi jakýsi pán, že pavouci v bytě signalizují zdravé životní prostředí. Člověk by mu to možná i věřil, kdyby se ovšem nejednalo v jeho případě o chovatele pavouků. Takže, kdo nemáte v bytě pavouky, je u Vás něco špatně. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.250 (?), 25.3.2012 20:37

Dobrý den

s velkým přemáháním jsem přečetla celou diskuzi. Trpím totiž velmi těžkou arachnofobií, vidím pavouka (třeba i v petcentru za sklem nebo na obrázku) a chce se mi brečet, zvracet, omdlít. Občas neskončím jen u toho, že se mi "chce".

Přítel mi chce nyní vyplnit můj dlouholetý sen - baráček se zahradou. Bojím se ale, že kvůli pavoukům budu v baráku nešťastná, jelikož pavouky máme i v paneláku ve vyšším patře. S jiným hmyzem nemám problém, ale tohle je pro mě opravdu jako pro čerta kříž.

Chci se zeptat, jestli se někomu osvědčil nějaký nástřik nebo přípravek. Hlavně když budeme stavět úplně nový dům, tudíž nepotřebuji vyhánět pavouky v nějaké dřevěné stodole. Stačilo by něco preventivního, aby nám v garáži nevisely na stropě, přes okna a nelezli do spíže.

Ten, K-othrine, o kterém jste psali vypadá dobře. Jak dlouho po nástřiku to jako prevence vydrží?

Děkuju předem za reakce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
martina244 - (9) - 4.131 (?), 25.3.2012 23:00

Dobrý den,

měli jsme stejný problém, pavouky v chatě pokaždé, když jsme přijeli na víkend. Zabíjet jsem je nechtěla, ale chytat je a házet z okna - na to teda nemám :-). Pak nám známý poradil sirné knoty a od té doby máme pokoj nejen od pavouků, ale i od dalších hmyzích potvor uvnitř chaty. Jsou to takové žluté plátky napuštěné sírou, zapálíme vždy jeden ve starém kastrolu při odjezdu domů. Hrozně to smrdí, takže klíče do ruky, zapálit, strčit za dveře a do chaty už nelézt. Za týden když přijedem, tak už ale žádná síra cítit vůbec není a v chatě ani pavouček :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.197 (?), 26.3.2012 0:40

Pokud chcete mit opravdu 100% jistotu, ze pavouka doma nepotkate, tak zbyva jedine - znemoznit jim vstup dovnitr. I velkemu pokoutnikovi staci par mm skvira - napriklad u tramu na pude. O otevrene ventilacce ani nemluve. Takze - projit cely dum, zkontrolovat skviry, poridit site na okna a pak mozna - jinak at udelate cokoliv, tak sanci potkat pavoucka budete mit urcite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.242 (?), 25.4.2016 7:46
Dobrý den, mám stejný problém, jen neomdlívám. Koupili jsme starý statek a pro.mě je to katastrofa. Všude chodím s koštětem, nez vstoupím do místnosti, tak vždy rychle otevřu dveře, jelikož čekám pavučinu ve futrech a pak doslova skočím do místnosti, kde se rychle rozhlížím po pavoucích. V Lidlu nakupuji spreje proti lezoucímu hmyzu ve velkém, stříkám je nekontrolovatelně a preventivně všude, hlavně kolem oken a dveří, kudy pavouci lezou. Chvilku to vydrží, ale je to stálý boj. Malým pokrokem je, že už tolik nešílím z těch malých pavouků, ze kterých jsem před pořízením domu skoro skákala z okna. Starý dům je totiž plny těch velkých, co by si člověk myslel, že budou jen ve sklepě. Takže ječím, když potkám velkého a na malého už dokonce sama zvládnu vzít kostě a vyhodit ho. Teď jsem někde cetla, že nesnáší cedrové dřevo, takže si chci koupit cedrový olej a doma s ním.vytírat. Přeji hodně sil. V domě jsem ráda, ale když vidím pavouka, jsem asi sílená.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.172 (?), 4.12.2016 2:06

Dá se pouzit pripravek Karate Zeon 5 CS, v koncentraci 5-10 ml pripravku na litr postrikove jichy.  Na 100 m² osetrene plochy aplikujete podle porozity materialu postrikem 5 az 10 litru jichy, zodp. 50 ml Karate Zeon 5 CS.  Je to mikroenkapsulovany cyhalothrin, zodpovida pripravku Demand CS v polovicni koncentraci (lambda-cyhalothrin CS 50 g/l vs. 100 g/l), dlouho ucinny pyrethroid se sirokym spektrem ucinku proti vsemu hmyzu i pavoukum; v dusledku enkapsulace zustava ucinna latka na osetrenych povrsich, je odolna vuci svetlu a nerozklada se, pokud povrchy neomyvate/nejsou smyvany srazkami apod.

Pokud tak osetrite steny, dutiny, skviry a mezery kde se lezouci hmyz a pavouci ukryvaji, bude je to ve vnitrnich prostorech hubit na leta vopred. 
Ucinna latka ma zanedbatelny tlak vyparu, tj. nesmrdi a nezamoruje vzduch, z bezpecnostnich opatreni je nutno uklizet prach (vysavani, vetrani, omyvani podlah apod.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 35.232 (?), 23.3.2017 13:11
Dobrý den. Nedělá to fleky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika