Jak se zbavit včel?



host - 117.6 (?)
13.1.2015 11:30

Dobrý den, včely se mi vrací každý rok na stejné místo na chatě, nechci je vyhubit ale potřebovala bych poradit nějaký prostředek, který by je odradil ale nezahubil, budou to asi nějaké lesní včely, protože přilétají pravidelně už spoustu let a na pozim zase odlétají už jsem zkoušela pěnové spreje i stříkání různých repelentů ale jsou chytré počkají až vyčichnou nebo hmotu vykoušou nebo vyžvýkají ale i přes velké strárty se zase znovu nastěhují.Mohla bych je v létě zlikvidovat ale to nechci, takže ty co by mi chtěli poradit tímto způsobem, prosím, ať nepíší.V.blush

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                  
host - 17.15 (?), 29.7.2015 3:54

Včely nejsou anektující armáda. Ještě jsem nezažil, aby na mne neustále útočily včely. Tu kadenci nalétavajících včel jste zjistili jak. A jsou to vůbec včely co na vás neustále nalétává a bodá. Zůstávájí vám v místě vpichu žihadla s jedovým váčkem. Včely ničím nedonutíte k tomu co chcete vy, protože to nejsou opice, nebo psi. Maximálně na základě lékařské zprávy si můžete na své náklady přizvat soudního znalce v oboru včelařství. Pokud umístění včel odpovídá obecným poznatkům, neuděláte nic. Můžete se sousedem učinit dohodu v tom smyslu, že mu opatříte pozemek s příjezdovou cestou na který by se jeho včely umístily a vy jste souseda ke včelám vozili podle jeho a včelích požadavků. Ale chce to jen trochu tolerance a netvrďte nikde a nikdy, že souseda ničím nedráždíte. Může to být třeba sekačka, používaná v nevhodnou dobu a nebo cokoliv jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.127 (?), 7.6.2016 19:07
Mam stejný problém.Strikal jste trávník nebo jen stromy?Nebo všechno?Diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.138 (?), 13.1.2015 6:01

Dobrý den, ano, i to je samozřejmě možnost - buď zničit zamrazením, nebo saponátem, ale nevím jak to poničí jejich hnízdo a jestli to spolehlivě vyhubí všechen hmyz. Já preferuji raději odborníky a něco málo si připlatit za důkladné pročištění. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.6 (?), 13.1.2015 11:30

Dobrý den, včely se mi vrací každý rok na stejné místo na chatě, nechci je vyhubit ale potřebovala bych poradit nějaký prostředek, který by je odradil ale nezahubil, budou to asi nějaké lesní včely, protože přilétají pravidelně už spoustu let a na pozim zase odlétají už jsem zkoušela pěnové spreje i stříkání různých repelentů ale jsou chytré počkají až vyčichnou nebo hmotu vykoušou nebo vyžvýkají ale i přes velké strárty se zase znovu nastěhují.Mohla bych je v létě zlikvidovat ale to nechci, takže ty co by mi chtěli poradit tímto způsobem, prosím, ať nepíší.V.blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 13.1.2015 12:07

A jsou to opravdu včely? Včely určitě nikam na zimu neodlétají.

V čem je máte? Mají tam nějakou obydlenou dutinu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.6 (?), 13.1.2015 19:41

Včely jsou to určitě, protože už jsem párkrát dostala žihadlo a bydlí za dřevem, z kterého je udělaná falešná okenice, přitom v létě je tam kolem padesáti stupňů, protože tam svítí slunce.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 13.1.2015 20:50

Ono to bude asi tak, že se Vám tam vždy usadí ulétlý roj a když je mu těsno, odletí jinam, nebo mu není těsno, ale do zimy natolik nezesílí, že vymrzne. Vždy však po něm zůstane staré včelí dílo (vosk). Ten v době rojení svou vůní přiláká právě roj, aby prozkoumal, jestli je to místo vhodné...

Takto mi téměř každoročně odpočívá roj na staré hrušce v místě, kde jsem neodstranil vosk z předešlých let. Je tam sice pár hodin, než si pro něj některý z včelařů dojde, nebo než uletí nepovšimnut (jen po něm zůstane povlak čerstvého vosku na povrchu toho starého díla).

Zkuste napsat více podrobností k velikosti dutiny, způsobu ošetření dřeva,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 14.1.2015 5:53

...je tam díra milá Lízo? Tak ji ucpi, ucpi ji.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.234 (?), 14.1.2015 7:54

Zdravím - dle popisu bych řekl, že se o včely medonosné nejdená - protože včely přezimují jako společenství (matka i dlouhověké dělnice). Spíše se jedná nějaký jiný druh hmyzu, kde přezimuje pouze matka, která najaře zakládá nové společenství (například vosy). Můžete je zkusit ignorovat, případně zkusit ucpat všechny otvory, kterými se hmyz dostává do hníza. Nebo je zlikvidujte. 

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 14.1.2015 8:54

Souhlasil bych, že jde snad o vosy. Mohly by to být i samotářky, ty taky zakládají jakési kolonie. Tady odtud to prostě nevyvěštíme, Základ je zamezit hmyzu přístup. Zlikvidovat vosy by až taková škoda nebyla, samotářky ano. Zalétlé roje medonosných se likvidovat musí ze zákona.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika