Jak se zbavit včel?



host - 106.240 (?)
9.6.2014 15:15

Máme vedle naší zahrady několik úlů. Často jsme poštípáni velice agresívními včelami. Neexistuje nějaký prostředek, kterým bychom se nastříkali, aby na nás neútočili?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 31.19 (?), 1.5.2014 15:00

Někdy to fakt není o tom, že by jste se sousem měli konfliktalep prostě on tam ty včely mít bude a hotovo, víc se s váma o tom bavit nebude.Až pak tohle pozděj začne vyvolávat špatné sousedstké vstahy, protože vám to vadí a on tam ty včely chce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.110 (?), 20.5.2014 20:11

dobrý den se zájmem pročítám potíže s včeličkama-máme stejný problém, Soused má včelín asi 10 m. od naší zahrádky, výletové otvory natočené k domu.Za včelínem má jeho vnuk/který bydlí o pár domů dál/dalších asi 20 úlů.Na zahradě máme bazen a hned vedle jezírko a každý den lovíme spousty mrtvých včeliček.Nadá se v klidu posedět, nedá se koupat, nedá se cokoli dělat na zahrádce, nedá se ani rozumně promluvit se sousedem a nějak to řešit.Vím, že je včel potřeba, chápu i že je to sousedův koníček-můj zas zahrádka, na kterou bohužel nemůžu jít.Jsem alergická na med, propolis,včelý bodnutí.Mám jeden dotaz-můžou být včely tak "rozdrážděné",když oba dva každý den v úlech něco dělají-bouchají...?Takže jsme koupili dům a na zahradu, nebo posezení na dvorku můžeme zapomenout:-(.Navíc nemůžu věšet ven prádlo-hned je pokálené, auta nestačíme umývat, fasáda,vrata to je samá "čárka".Švagr je také včelař a tyto potíže nemá.Děkuji předem za jakoukoli radu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 75.62 (?), 6.1.2014 21:36

Zavideli vam bazen? Na zed vam pripichli uly? Asi by to chtelo vyslechnout i druhou stranu. Mam takovou zkusenost, ze casto si zde v diskuzich stezuji lide, kteri maji sami maslo na hlave. Ale treba to neni vas pripad. Kazdopadne nejlepsi je snazit se sam domluvit a ne cekat na toho druheho az prijde za mnou. Takhle nejak vznikaji ty zabomysi sousedske valky. Osobne bych nikomu na hranici pozemku uly nepripichl, snazim se sva vcelstva drzet co mozna nejdal od okolnich zabydlenych pozemku. Presto si v lete (v obdobi extremnich veder az 40 C) prisla stezovat jedna sousedka, ze jim vcely sedaji na okraj bazenku, ackoliv bazen je vzdalen od ulu vice nez 100 m. Tak jsme si hezky popovidali a ja ji vysvetlil, ze i kdyz mam na vcelnici napajecky, tak vetsi vodni plocha je atraktivnejsi a ze svym vcelam porucit nemuzu (hold vcela neni pes). Zaroven jsem ji ujistil, ze vcely mimo bezprostredni okoli ulu prakticky nebodaji nebo jen velmi vyjimecne (zasednuti, prislapnuti) a navic nejake to zihadlo nealergikovi neuskodi (spise naopak). Pani jsem vyprovodil a na cestu dostala darek. Nevcelari maji obcas az panicky strach ze vcel, ktery neni uplne opodstatneny. Jeden muj znamy vcelari uz asi 50 let na male vesnici a pred 8 lety se na sousedni barak pristehovali novi lide. Ze zacatku delali kvuli vcelam trosku dusno, tak se jich ted po 8 letech zeptal kolik uz dostali tech zihadel. Odpoved znela: Zadne! Toz asi tak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 254.13 (?), 6.1.2014 22:25
Milá zlatá, neznám nikoho-natož včelaře, který by někomu v dnešní době záviděl bazén a ještě kvůli tomu dával "zlomyslně" úly na zeď. Zřejmě jste sama závistivá, zlomyslná a nedůtklivá. Za vším vidíte jen závist ostatních. Pravděpodobně je včelařovi váš bazén úplně putna, jinak by si jej pořídil taky. Což dnes není nic závratného. To jen vy jste na něj tak pyšná, že s ním potřebujete pochlubit a každého musíte podezřívat ze závisti. A včelař je zřejmě trouba, kterému nedošlo, že vám to vadí. Asi jste mu to ještě slušně neřekla a raději pomlouváte někde za rohem a po diskuzních forech místo abyste ho poprosila o nápravu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.66 (?), 16.3.2014 3:21

To se někomu kecá, když to nezažil! Nám dali sousede kousek od plotu včelín a máme veselo.Taky máme bazén, denně několikrát sítkou sbíráme utopené včely a další ještě napůl utopené plavou.Když věším nebo sbírám prádlo, sama včela.Co setýká trávníku máme různé naváté květy-jetel apd.chodíme iděti v plných botech, sama včela.Tak bych mohla pokračovat.Podotýkám jsem alergik ale je problém i pro ostatní a hlavně děti.Já proti včelám nic nemám ale co je dost a kde má člověk dovolání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.100 (?), 9.6.2014 20:05

Mám plnou zahradu květin a na nich plno včel a přesto, žádné včely nikoho neotravují!!!

Lidi pochopte, že nejste sami na těch zahradách. Soused chovající včely má malé dítko a věřte mi, že když hned po narození skončilo v nemocnici na přístrojích a mělo několik měsíců tracheotomii, má o svou dcerku dost velký strach. Přesto včely nezlikvidoval, proč by to dělalcrying, zabít vás může cokoliv, ale včela to určitě nebude!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.128 (?), 7.7.2016 11:29

jsem přesvědčen, že soused měl včely mnohem dřív nežli vy bazén. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.27 (?), 4.12.2015 0:52

Mám podobného souseda. K záhonům jsem se dostala jen když včely byly v úlu. Pak jsem si někde přečetla, že nemají rády výrazné vůně, Nyní chodím k záhonům navoněná vonavkou a včely si mě nevšímají... možná by pomohla i nějaká vůně do bazénu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 4.12.2015 8:10

To jste to jednak pochopila špatně a druhak máte kliku. Včely totiž výrazné vůně dráždí. Tedy měly by, ty u vás to asi vidí jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.240 (?), 9.6.2014 15:15

Máme vedle naší zahrady několik úlů. Často jsme poštípáni velice agresívními včelami. Neexistuje nějaký prostředek, kterým bychom se nastříkali, aby na nás neútočili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika