jak se zbavit krtka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?) 
5.12.2016 9:18

PB je těžký plyn, klesl dolů. Třeba se krtek udusí nedostatkem O2! Otázka je jestli všechen plyn vyhořel nebo ne! Zahradě zdar, krtkovi zmar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.83 (?), 5.12.2016 10:09

To že mi to nevybuchlo, byla možná jen náhoda

Určitě příklad hodný následování

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 5.12.2016 10:34

Nekonečné téma pro dlouhé zimní večery. Moje zkušenost. "Vyhánět" krtka je nesmysl. Cíl je "zničit krtka" (c) Z. Miler. Kočka ho chytí, ale jen když je na povrchu a to je málokdy, nejčastěji na jaře. Zkusil jsem lecos, gely, pachy, vůně, zvonky, větrníky, hlídat v lichou (i sudou v letním čase) hodinu. Vše bez valného účinku. Nejlíp se mi osvědčila obyčejná klešťová past. Úspěch často není napoprvé, nalíčení se musí trpělivě opakovat, krtek ji často podhrabe ohrabe a podobně. Ale dříve či později se lapí. Odhaduju, že funguje i "expanzní likvidátor", ale to je jaksi vyšší level.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 5.12.2016 11:28

Ano, i mně se nejlíp osvědčila obyčejná klešťová past. Někdy se krtek chytí hned, někdy to trvá i pár týdnů.Účinnější je, když krtkovi připravíte do nor více pastí na různých místech jeho rajónu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.205 (?), 5.12.2016 11:52
Kromě kleští (bacha, jak se toho chytnou zelení, je průšvih, znám jednu prodejnu, kde majitel dostal za krtčí kleště tučnou pokutu a neprodaný zbytek, musel zničit, ale v HORNBACH, byly tyto kleště s nerez povrchovou úpravou, stále v prodeji), je ještě jedna celkem úspěšná věc, a to jezdit často v nepravidelných časech po pozemku vyčochtanou sekačkou, ale v zelinářské zahradě, to nějak nejde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 5.12.2016 12:29

Můžete k tomu říct podrobnosti? Kleště jsou snad to samé co pastička na myši, krtek není zákonem nijak spec. chráněn, je to škůdce stejně jako myši. Proč by se nesměly používat klešťové pasti, zatímco pastičky na myši ano? Na základě čeho by měl prodejce či uživatel dostat pokutu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 5.12.2016 15:06

Což jen potvrzuje, co říkám. Krtek není chráněný, vztahuje se na něj pouze zákon o týrání zvířat, stejně jako na jakékoli jiné zvíře.

Pokud se nepletu, je povoleno hubit zemědělské i průmyslové škůdce, ať už návnadami, či nástražnými zařízeními. Takže používat pasti na krtka (stejně tak jako na hlodavce) považuji za naprosto legitimní postup, i přes to, že ekoteroristi "si myslí a vykládají" po svém.

Výklad zákona podle prodejců:

Krtek obecný je sice zákonem chráněný, není však chráněný ve smyslu zvláštní ochrany, a pokud se jedná o hubení škůdců, tato ochrana se na něj nevztahuje, lze ho likvidovat jako škůdce, a jeho zabití není žádný přestupek. Teprve jeho plošné hubení, které by mohlo vést k ohrožení jeho existence je zakázané. Takže na svých zahradách, kde Vám krtek škodí ho můžete beze strachu likvidovat.

Proto jsem přesvědčený, že pokuta za prodej pastí je nesmyl a u případného soudu by nemohla uspět. Za sebe - nikdy nebudu šaškovat a budu se škůdců bez výčitek zbavovat, nikoli vyhazovat slimáky k sousedovi a vozit hlodavce do zverimexu (pokud náhodou už i prodej krmné havěti pro chovatele není zakázán... wink).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 5.12.2016 15:07

Jen bych ctěnému p. t. doporučil mrknout na seznam chráněných živočichů. Je to od prvoků až k savcům. Zajímavé je, že v poměru k ostatní fauně je těch chráněných savců velmi málo. Oproti rostlinám, kterých je seznam na několik stran. Když to promítnu do praxe, tak pouhou procházkou v lese či polní cestě nutně způsobím tolik přestupků, že jsem nadosmrti vyvrhel. Akorát fakt nevím, proč tam nechali veverku, tady jich běhají stáda a jsou drzý jak lázeňský veverky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.6 (?), 4.12.2016 5:20
Taky se pokouším chytit krtka na zahrádce ale zatim marně, použil jsem sirne knoty (vykopal chodbyčky vedle) koupil jsem trubkove pasti (jednu dokonce podkopal) na zahradě se pohybuje 5 koček ze sousedstvi taky nic, mame yorkšira ten sem tam čmucha ale že by nějaka akce to ne, tak už važně nevim.Asi ten boj odložim na jaro a do te doby budu doufat že krtek odejde nebo ho ty kočky chytí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 4.12.2016 6:03

Doufám také, že odejde z mé zelin.zahrady.Ani svazenka nemohla růst, jak řádil! Zapíchal jsem mu do chodbičky železné,,roksory" na nich větrníky z Petlahví- řádil dál. Větrníky jsem zapíchl na trubky a zatím je klid, pokud se mi neodstěhoval vedle do kompostu.Teď v zimě na tom zrytém záhonu rozhodně hrabat nebude. V kompostu má žížal dost!  Jen sousedi asi mají,,radost" z toho rachotu větrníků!   Uvidíme v lednu! Ryje-li krtek v lednu, končí zima v květnu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika