jak se zbavit krtka



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 226.236 (?) 
25.6.2007 8:01

ZPA Brno. Ale zachovali se férově. Výrobky si vzali zpět a vrátili peníze (cena jednoho krtkopplaše byla cca 800,- Kč, měli jsme dva). Jinak souhlasím, něco by se s tím mělo dělat. Přeci není možný, aby takový krtek ignoroval vědecké poznatky (domněnky?)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 15.2.2009 17:55

Na naše krtky funguje, teď jsou sousedovic.Ale my máme z plusu 2 za 600.Asi mají jiný kmitočet nebo soused lepší zahradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.65 (?), 28.7.2007 23:02
Já si tam koupila též jeden, ale po měsíci mi ho krtek začal vyorávat ven a už mu vůbec nevadí. Takže nic moc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.170 (?), 16.11.2008 10:11

taky jsem je pořídil... zřejmě na něj mají vliv na potenci... krtinců je třikrát víc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.138 (?), 1.7.2007 21:33
Nejlepší co na krtka je, je sekat sekačkou ať už elektrickou nebo motorovou třeba i nepravidelně...a mám pokoj...Béda Trávníček...:)))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.80 (?), 2.7.2007 16:01
    Do krtiny, která se pravidelně po zamačknutí zvedne zavedeme asi tak do hloubky patnáct centimetrů malo náložku (vhodná je elektrická rozbuška). Krtinu opět zašlápneme poločíme na ní prkénko opatřené plíškem a druhý plíšek jako kontakt umístíme opačné na druhé prkénko tak, aby vzdálenost mezi plíšky vyla cca 10 mm. Oba plíšky použijeme jako spínač k zavedení "startovacího impulzu" z devítivoltové baterie. Poté, co krteček dolní prkénko spolu s hlínou zvedne a oba plíšky se dotknou, odstartuje krteček do věčných lovišť.
    Samotné exploze se nemusíte bát. Vrstva hlíny nad rozbuškou všechno ztlumí a pokud máte přece jen strach, přiklopte to "monstrum" bedýnkou.
                                                     Láďa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.253 (?), 3.7.2007 13:18
Sava je potřeba mu tam navalit. Zbavil jsem se ho až na třetí pokus čtvrt až půllitrem sava do jedné (poslední) díry, předtím jsem mu tam lil jen takové štamprle.. Savo jsem nalil do hloubky trychtýřem s nasazenou půlmetrovou hadicí a díru udusal vyhrnutou hlínou. A je klid už 14 dní. Předtím denně 1-4 krtince. Jestli zdechl nebo se odstěhoval je mi celkem jedno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
topgun - (8), 7.7.2007 22:37
"prskavky" RODEX - nejlepší co jsem zkusil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 45.82 (?), 3.8.2007 12:16

Máme stejný problém, koupila jsem i takové ty hořící velké prskavky a dala je do 5ti poslednich der a druhy den si krtek vykutal dalsi 3 jinde, zkusila jsem ho vystrnadit vodou, ani to nepomihlo. Sice nemamu buhvi jaky travnik, ale zacina tam byt vic hliny nez travy. Sekam elektrickou sekackou pravidelne, ani to krtka nevyplasi, kocky k nam chodi od sousedu, ty take uspesne ignoruje. Ach jo. No snad nekdo vymysli nejakou 100% pomoc na zbaveni krtka. Je to hajzl. :o)

Jana G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.35 (?), 3.8.2007 12:39
Od loňska používám citróny, stačí dát do každé díry citrón. Po roce zkošení je úspěšnost 98%.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika