jak na potkany na zahradě



host - 96.61 (?)
29.11.2008 15:37
Pane Vyslouzile. To znamena, ze Kumatox G je pro potkany bezbolestny? Zatim jsem je nezaregistoval, ale bydlim u potoka tak s nimi pocitam, protoze se kuna odstehovala. Ale nejsem sadista abych je mucil. Jak si rozumi potkani s hryzcem vodnim? Mohou zit pospolu?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 25.45 (?), 29.11.2008 13:54

keď viete kde ma dieru, kupte si običajne petardy a zopar ich tam vhoďte, pomaha to aj na hraboše, krtky, myši a inu haveď, hoci je to trocha drastické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 29.11.2008 14:27

S tou otravou hlodavců a jejich trápením, rozkládem, mouchami a chorobami to nevidím tak hrůzně, jak uvádíte. Uvědomte si, že hlodavci se rychle množí a taky brzy umírají. Myslíte, že ti neotrávení jdou umřít na hřbitov? Kdepak. Umírají i stářím, hladem, následkem poranění a nemocí,  přesto nepáchnou a nezaplavují nás chorobami. 
    Většina rodenticidů účinkuje, jak už bylo řečeno,  na bázi kumarinových antikoagulancií . V medicíně známý lék Warfarin  Zvíře se nijak netrápí, bezbolestně vykrvácí do trávicího traktu, před smrtí je unavené a usne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.22 (?), 29.11.2008 14:38
Jestli jsem videl na veterine dobre tak pes otraveny jedem na potkany trpi velkymi bolestmi prave z duvodu vnitrniho krvaceni. Nepripadalo mi, ze by nejak vesele usinal. L.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 29.11.2008 15:25

Psa na veterině jsem neviděl,  ale řadu lidí krvácejících z jícnových varixů, střevních či ženských nádorů i z předávkování Warfarinem ano.  Věřte mi, na bolesti si nestěžují. 
   Je možné, že se pes otrávil strychninem, arsenikem nebo organofosfáty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.61 (?), 29.11.2008 15:37
Pane Vyslouzile. To znamena, ze Kumatox G je pro potkany bezbolestny? Zatim jsem je nezaregistoval, ale bydlim u potoka tak s nimi pocitam, protoze se kuna odstehovala. Ale nejsem sadista abych je mucil. Jak si rozumi potkani s hryzcem vodnim? Mohou zit pospolu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 29.11.2008 20:40

To opravdu nevím, jak vycházejí potkani s hryzcem. V přírodě bývá někdy zvykem, že příbuzné druhy se příliš v lásce nemají (liška-pes), ale jestli to platí o hryzcích a potkanech, těžko říci.
    Antikoagulancia jako jedy na hlodavce byla vyvinuta především kvůli vysoké inteligenci a organizovanosti potkanů. Jejich uchutnávači brzy varovali ostatní před jedovatými nástrahami. Každopádně používání kumarinů ochránce zvířat nijak zvlášť neirituje.
     Umírat potkana otráveného Laniratem či Kumatoxem jsem neviděl. Soudím jen podle analogie z humánní praxe. Např. z fatálního selhání srážlivosti krve -  DIC (disseminovaná intravaskulární koagulopatie).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 31.107 (?), 3.4.2009 21:34

Díky za obšírný výklad, moc mi to pomohlo. Chtěl sem něco na hryzce a prodavačkami prodala Norat ATG. A já jim to sypal do nor (sice do každé pár granulek, ale protože mám velkou zahradu, spotřeboval jsem několik balení). Moc to nepomohlo, brzy to zplesniví a na některých si pochutnávali slimáci a plzáci španělští (a na ty to zřejmě nepůsobí, za to na ježky nebo jiné predátory, co je potom sežere). Takže výsledek je nula a teď se dozvídám, že výsledek je, že jsem si zanesl na několik let zahradu jedem. Pěkně děkuju! No, moje blbost.

Díky, budu se řídit Vašimi radami nebo se s těmi hryzci prostě smířím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 122.179 (?), 4.4.2009 7:47

Volba souseda(ů) a jejich životního stylu je, dá se říci, dost zásadní a současně nemožná.Jeden se odstěhuje, jiný po koupi nastěhuje.Neštěstím jsou vetešníci všeho druhu.Ti stahují vše, co někde uvidí, nikdy nemají dostatek prostoru a kdyby mohli, zřídí si víceúrovňové patrové hospodářství.Zmiňované havěti se nejvíce daří tam, kde má klid, kde se s ničím nehýbe.Stane-li se, že na jedné straně je v sousedství vetešník a na druhé chovatel vepřů, můžete se odstěhovat.Tam nepomáhá nic.Jen se utěšovat, že na novém bydlišti se do sousedství nepřistěhuje garnitura podobného složení.Lidské vlastnosti za dobou poněkud pokulhávají. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 235.249 (?), 4.4.2009 15:32

Zřejmě jste nikdy neměl to "štěstí" bydlet vedle souseda který "jde s dobou".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 142.45 (?), 4.4.2009 16:55
Kdysi se do der davali saze, ale osobni zkusenost s tim nemam. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika