jak na potkany na zahradě



host - 122.179 (?)
4.4.2009 7:47

Volba souseda(ů) a jejich životního stylu je, dá se říci, dost zásadní a současně nemožná.Jeden se odstěhuje, jiný po koupi nastěhuje.Neštěstím jsou vetešníci všeho druhu.Ti stahují vše, co někde uvidí, nikdy nemají dostatek prostoru a kdyby mohli, zřídí si víceúrovňové patrové hospodářství.Zmiňované havěti se nejvíce daří tam, kde má klid, kde se s ničím nehýbe.Stane-li se, že na jedné straně je v sousedství vetešník a na druhé chovatel vepřů, můžete se odstěhovat.Tam nepomáhá nic.Jen se utěšovat, že na novém bydlišti se do sousedství nepřistěhuje garnitura podobného složení.Lidské vlastnosti za dobou poněkud pokulhávají. AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 25.45 (?), 29.11.2008 13:54

keď viete kde ma dieru, kupte si običajne petardy a zopar ich tam vhoďte, pomaha to aj na hraboše, krtky, myši a inu haveď, hoci je to trocha drastické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 29.11.2008 14:27

S tou otravou hlodavců a jejich trápením, rozkládem, mouchami a chorobami to nevidím tak hrůzně, jak uvádíte. Uvědomte si, že hlodavci se rychle množí a taky brzy umírají. Myslíte, že ti neotrávení jdou umřít na hřbitov? Kdepak. Umírají i stářím, hladem, následkem poranění a nemocí,  přesto nepáchnou a nezaplavují nás chorobami. 
    Většina rodenticidů účinkuje, jak už bylo řečeno,  na bázi kumarinových antikoagulancií . V medicíně známý lék Warfarin  Zvíře se nijak netrápí, bezbolestně vykrvácí do trávicího traktu, před smrtí je unavené a usne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.22 (?), 29.11.2008 14:38
Jestli jsem videl na veterine dobre tak pes otraveny jedem na potkany trpi velkymi bolestmi prave z duvodu vnitrniho krvaceni. Nepripadalo mi, ze by nejak vesele usinal. L.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 29.11.2008 15:25

Psa na veterině jsem neviděl,  ale řadu lidí krvácejících z jícnových varixů, střevních či ženských nádorů i z předávkování Warfarinem ano.  Věřte mi, na bolesti si nestěžují. 
   Je možné, že se pes otrávil strychninem, arsenikem nebo organofosfáty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.61 (?), 29.11.2008 15:37
Pane Vyslouzile. To znamena, ze Kumatox G je pro potkany bezbolestny? Zatim jsem je nezaregistoval, ale bydlim u potoka tak s nimi pocitam, protoze se kuna odstehovala. Ale nejsem sadista abych je mucil. Jak si rozumi potkani s hryzcem vodnim? Mohou zit pospolu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 29.11.2008 20:40

To opravdu nevím, jak vycházejí potkani s hryzcem. V přírodě bývá někdy zvykem, že příbuzné druhy se příliš v lásce nemají (liška-pes), ale jestli to platí o hryzcích a potkanech, těžko říci.
    Antikoagulancia jako jedy na hlodavce byla vyvinuta především kvůli vysoké inteligenci a organizovanosti potkanů. Jejich uchutnávači brzy varovali ostatní před jedovatými nástrahami. Každopádně používání kumarinů ochránce zvířat nijak zvlášť neirituje.
     Umírat potkana otráveného Laniratem či Kumatoxem jsem neviděl. Soudím jen podle analogie z humánní praxe. Např. z fatálního selhání srážlivosti krve -  DIC (disseminovaná intravaskulární koagulopatie).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 31.107 (?), 3.4.2009 21:34

Díky za obšírný výklad, moc mi to pomohlo. Chtěl sem něco na hryzce a prodavačkami prodala Norat ATG. A já jim to sypal do nor (sice do každé pár granulek, ale protože mám velkou zahradu, spotřeboval jsem několik balení). Moc to nepomohlo, brzy to zplesniví a na některých si pochutnávali slimáci a plzáci španělští (a na ty to zřejmě nepůsobí, za to na ježky nebo jiné predátory, co je potom sežere). Takže výsledek je nula a teď se dozvídám, že výsledek je, že jsem si zanesl na několik let zahradu jedem. Pěkně děkuju! No, moje blbost.

Díky, budu se řídit Vašimi radami nebo se s těmi hryzci prostě smířím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 122.179 (?), 4.4.2009 7:47

Volba souseda(ů) a jejich životního stylu je, dá se říci, dost zásadní a současně nemožná.Jeden se odstěhuje, jiný po koupi nastěhuje.Neštěstím jsou vetešníci všeho druhu.Ti stahují vše, co někde uvidí, nikdy nemají dostatek prostoru a kdyby mohli, zřídí si víceúrovňové patrové hospodářství.Zmiňované havěti se nejvíce daří tam, kde má klid, kde se s ničím nehýbe.Stane-li se, že na jedné straně je v sousedství vetešník a na druhé chovatel vepřů, můžete se odstěhovat.Tam nepomáhá nic.Jen se utěšovat, že na novém bydlišti se do sousedství nepřistěhuje garnitura podobného složení.Lidské vlastnosti za dobou poněkud pokulhávají. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 235.249 (?), 4.4.2009 15:32

Zřejmě jste nikdy neměl to "štěstí" bydlet vedle souseda který "jde s dobou".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 142.45 (?), 4.4.2009 16:55
Kdysi se do der davali saze, ale osobni zkusenost s tim nemam. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika