Kde sehnat RODEX



host - 182.190 (?)
14.4.2010 9:48

Je důležité udržovat zahradu bez nor od krtka i hryzce. K hubení používám pastu jmenuje se lqvid gel dá se do nory hryzec v ní projde a olíže jí a pak konečně chcípne. Dokonce mu i chutná. Když jsem odryl chodbu u mé 4roky staré jabloně kterou nadobro okousal tak si jí přišel zahrabat na kraji byl ten gel a on ho hnedle snědl. Příjamně voní je v balení jako silikon. No ale co dál ty nory zůstávají a přijde do nich další obyvatel. Hryzec nerad buduje chodby v kamenitých terénech rád využívá krtčích, krtek  je hmyzožravec kořeny nejí, ale,přiláká hryzce který má bez práce.Je třeba zničit ty nory. Stromky sázet do pletiva nebo rozdrtit sklo a smíchat se zemí, udržovat okolí stromků bez trávy nejsou tam pak kořínky a trvá to déle než se k němu dostane. Pasti klást v gumových rukavicích a umýt je vodou s hlínou aby je necítil. Já bydlím na louce tak až budu stavět plot udělám hlubokou podezdívku. nebo zakopat nějaké desky tak 80 cm do země. Doma se u rodičů kdysi oběvil. Otec vyvrtal rovné mrkve kolmo dolů a vysipal je kumatoxem modrým jedem na myši zavíčkoval oškrabanou mrkví a zasázel od té doby má pokoj. Bydlí ale uprostřed vesnice takže má daleko větší šanci že jiný nepříjde. lovu zdar

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
   
host - 182.190 (?), 14.4.2010 9:48

Je důležité udržovat zahradu bez nor od krtka i hryzce. K hubení používám pastu jmenuje se lqvid gel dá se do nory hryzec v ní projde a olíže jí a pak konečně chcípne. Dokonce mu i chutná. Když jsem odryl chodbu u mé 4roky staré jabloně kterou nadobro okousal tak si jí přišel zahrabat na kraji byl ten gel a on ho hnedle snědl. Příjamně voní je v balení jako silikon. No ale co dál ty nory zůstávají a přijde do nich další obyvatel. Hryzec nerad buduje chodby v kamenitých terénech rád využívá krtčích, krtek  je hmyzožravec kořeny nejí, ale,přiláká hryzce který má bez práce.Je třeba zničit ty nory. Stromky sázet do pletiva nebo rozdrtit sklo a smíchat se zemí, udržovat okolí stromků bez trávy nejsou tam pak kořínky a trvá to déle než se k němu dostane. Pasti klást v gumových rukavicích a umýt je vodou s hlínou aby je necítil. Já bydlím na louce tak až budu stavět plot udělám hlubokou podezdívku. nebo zakopat nějaké desky tak 80 cm do země. Doma se u rodičů kdysi oběvil. Otec vyvrtal rovné mrkve kolmo dolů a vysipal je kumatoxem modrým jedem na myši zavíčkoval oškrabanou mrkví a zasázel od té doby má pokoj. Bydlí ale uprostřed vesnice takže má daleko větší šanci že jiný nepříjde. lovu zdar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.112 (?), 28.4.2010 17:50

Na krtka kašlu. Nejhorší je hryzec. Ten dokáže sežrat kořeny jabloně 4 roky po výsadbě. Loni jsem koupil nějaký gel. Dával do děr, používal gumové rukavice - nic. Jabloň stejně podežral. Elektonické plašiče s vibracemi - účinek tak na 2 - 3 týdny a pak si asi na to zvykne. Zdále se mi, že žere Lanirat. Letos zkusím výfukové plyny z křovinořezu přímo do děr. Je to strašné, že v 21. století není na tu potvoru spolehlivý likvidační prostředek. Chce to nějakou biologickou zbraň. Hlavně že se přestaly obdělávat pozemky a jen se 1 - 2 x ročně posečou. To je pro ně líheň.Ty škody musí být nepředstavitelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 3.5.2010 9:57

To je fakt, ako som už písal v diskusii o krtovi - o energiu oberá boj s hryzcom... Likvidácia nie je riešenie, hryzec je veľmi mobilný, na uvoľnené miesto vzápätí príde ďalší. Taže hľadám a skúšam všetky možnosti na odplašenie mimo záhrady. Cvrček od Deramaxu moc nefunguje, teraz testujem kovové tyče s kovovými trubkami a plieškami, ktoré pri rozhýbaním vetrom o tú tyč narážajú a cinkajú. Dakde som sa dočítal, že by im mal vadiť ten zvuk. Tak neviem, uvidím či to pomôže...

Peter, Nitra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.20 (?), 31.7.2010 18:12

No já slyšela, že vysoce účinné je hodit petardu do díry a zakrýt otvor.ještě jsem to nezkoušela, ale balík petard už mám nachystáno.Zrovna teď se mi na zahrádce usídlil, asi krtek, a ne, že by si vybral místo, kde nic neroste, ale nastěhoval se přímo do okrasného záhonku.Raději bych ho chytla a odnesla někam na pole, ale jestli bude prudit dál, petardy ho neminou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 201.124 (?), 18.8.2010 22:35

Tyče s lahvemi nebo trubkami nepomáhají. Udělal jsem tyhle šílenosti po celé zahradě, ale měsíc ani nefouklo, nebo až v metrové výšce. jedině klešťová past!!! Láďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 108.225 (?), 8.3.2011 14:47

Proti hryzcům funguje spolehlivě POLYTANOL, v ČR v prodeji od jara 2011 ale "bohužel" pouze pro profesionální použití, tzn. je nutné mít zkoušku odborné způsobilosti k aplikaci toxických látek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.146 (?), 10.10.2012 10:35

Chemie je jedna věc, navíc nebezpečná pro domácí mazlíčky, navíc leze do peněz. Zkusila jsem jinou (v podstatě je to taky chemie, ale dostupná všem). Sbírejte pravidelně podle výskytu krtků nebo hrabošů ranní moč. Ta je denně dostupná. Pak stačí obejít zahradu a při nalezení krtince nebo díry po hraboších nalít trošku této tekutiny do každého inkriminovaného místa. Když to budete dělat pravidelně, ty potvory se odstěhují - postupně budou prchat vaším pozemkem případně až k sousedům. Je to neškodné a navíc si přihnojíte... smiley

Už několik let mi to takto funguje. Vlastně si tímto vymezujete svoje teritorium jako kočka nebo pes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 201.124 (?), 18.8.2010 22:29

...paní Míšo a všichni co si nevíte rady: klešťová mechanická past. Zkusil jsem hodně, jedovatou pastu, polštářky,... karbid, tekutý propan butan,... motyčku! Takoví to jsou mazaní a drzí tvorové, metr vedle vás začnou žrát to co jste před deseti minutami zasadili. Až jsem si objednal klešťovou past. Normálně jsem to zadal do vyhledávače. Stála asi šesdesát korun. Vynález nade vše jednoduchý, dal bych za to Nobelovu cenu! Bez zkušeností s instalací pasti se během dne chytili dva krtci, za dva dny třetí!!! Pak to na pár dní utichlo, za veder se na tři týdny stáhli úplně. Po vydatných deštích udeřil další krtek s nevídanou brutalitou. Chvíli jsem studoval jeho pohyb po zahradě a vedlejších pozemcích. Vsadil jsem na jedno nejfrekventovanější místo. Dvě nastražení pasti byly neúspěšné, na třetí se po dvou dnech chytil! Další kapitální kousek! Při nastržování pasti v rukavicích nepracuji, touhle pastí prochází, aniž by tušil, že vedle sebe má nějaké železo s cizím pachem. Když celé léto zahrabáváte to co vyryl, tak musí cítit i to jak jste vzteklí! Jde o to, jak vsadit plíšek, který drží kleště pasti rozepřené. Musíte ho nasadit a pak trochu rozviklat. Když tam drží pevně, hlínu přes něj neprotlačí a když plíšek drží jen na hrance, tak se past spustí ještě než krtek vleze mezi čelisti. Tyto případy se mi staly. Je to trochu adrenalin, hlavně trnete, jestli Vás to neklapne než to nastražíte. Nebojte, tak nebezpečnou sílu na prsty to zas nemá. Jo a díru na tunelu okolo pasti jsem zakryl rozlámanými destičkami eternitu a pozasypal hlínou, aby necítil světlo. Hodně štěstí, a věřte, že tam nemáte jen jednoho! Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 77.140 (?), 11.10.2012 14:29

Hryzec, to je noční můra každého ovocnáře.Používám 2 plašiče od fy Format které se zakopávají.Používám asi 8 let a zatím dobrý.Největší radost mám z toho, jak se u souseda zabydlela lasička pod schody ve dřevě.Ta je nad sto plašičů.Nedávno si mě nevšimla a zase jsem ji po roce zahlédl s pěkným mamlasem v tlamičce.Někde jsem četl, na zahradě mít větší hromádku kamení nebo dřeva a doufat, že se vám tam tento predátor nastěhuje, pokud ovšem nemáte drobné domácí zvířectvo. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.130 (?), 12.11.2010 0:03

Dobrý večer. Přečetl jsem cekou duskuzi. Na hryzce a hraboše jsem se zaměřil při zakoupení 5 000m2 zahrady. Těchto potvor mám, že bych je mohl rozdávat. Dneska na této zahradě pěstuji brambory, česnek cibulku, jahody a hlavně ovocné sromy a jde to.  Je třeba si uvědomit, že hryzce nevyhubíte! Tyto potvory se musí cíleně potlačovat a využívat dostupných prostředků a stále jim to znepříjemňovat. Chemické záležitosti jsem zatím vyloučil, včetně výbušnin atd.  Předně je za potřebí mít na tomto pozemku 3 ks.koček. Kočky je třeba udržovat zdravé a zásedně nekrmit!!! Jedině v zimě když je stodolá již prázdá. Kočky při číhané zásedně nerušit. Dále je třeba se postarat o to, aby poblíž zahnízdil dravec denní a sovy. Instalace budek a stojánků na které si ptáci usednou, odpočívají , sledují, startují a konzumují. Lasička taky není k zahození.  Pozor na kunu, aby vám nevlezla do baráku.Pozemek sousedí s potokem, mám zde několik užovek. Dále pravidelné kosení sekačkou 3x za sezonů.  Občasná přítomnost psa je velice dobrá. Nyní o stromech. Před výsadbou je třeba vytvořit doslova klece z pletiva i s víkem.Švy jsou provedené měděným drátkem.  Stromek se normálně zasadí, pletivo se velice pečlivě uzavře, tak aby hryzec nemohl do koše co je pod zemí a pletivo se mohlo roztahovat s tloustnutím kmenem. Tím to jsou kořeny dobře chráněné. Kmínek se přiváže ke kůlu, který taktéž nesmí poskytnout přístupovou cestu a je součístí klece. Kmeny jsem obehnal pletivem - to co používají lesáci proti okusu.Takto vytvořený pletivový válec je ještě zapíchnutý konečky drátků do země, aby lépe držel a na tvrdo je přidrátovaný v horní části k železnému opěrnému kůlu stromku. Tímto opatřením jsem nechtěně přišel na to, že vítr vyluzuje na jednotlivých smyškách ochranného pletiva jistý nepopsatelný zvuk .Ten se šíří do země pomocí kůlů. Krtci se odstěhovali, nedělají hromádky, chodbičky a hryzci mají o překážku více. K těm bramborům . Brambory zásadně nepěstuji v hlíně, ale v trávě!!! Předešlou sezonu dávám trávu do budoucích řádků a vlastně vytvářím kompost. Na tento kompost v daném roce sadby brambor nahážu další vrstvu nově posečené trávy. Čím víc tím lépe. Poté do této nasečené trávy dávám naklíčenou sadbu brambor. To je 25 května. Není to pozdě jsme 750 n.m. Tráva tleje a hřeje! Brambory to doženou. Hryzec cestuje na úrovni zeminy a do toho kompostu se mu nechce. Hlizy brambor jsou v teple a bezpečí. Až se bramborová nať "rozvalí" přihazuji stále novou a novou trávu. Mám za to, že větší teplota kompostu, nebo tlející proces nedovolí hryzcům "pracovat". Tak Vážení, příští rok čekám vaše komentáře.           Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika