Kde sehnat RODEX



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
host - 44.124 (?) 
29.6.2007 11:32
Vážení dovolte mi příspěvek na toto téma likvidace hryzce atd. Do letošního jara mi hryzec zlikvidoval na jedné ze svých zahrad přes 70 ovocných stromků. Bojoval jsem s ním marně dva roky. Nakoupil jsem elektronické plašiče za několik tisíc korun. Nic nepomohlo. Vedl jsem konsultace s různými deratizačními firmami a vše bez úspěchu. Asi tak začátkem února letošního roku jsem začal aplikovat přípravek Liquid Gel a mohu říci, že úspěch je vynikající. Vypadá to že na podzim budu vysazovat nové stromky.

Milan Boštička                                                                                                                  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 80.127 (?), 23.7.2007 22:48
Likviduji hryzce minimálně tři roky. Trochu zabraly petardy, ale kdo by je stále odpaloval. Udělal jsem elektronické plašiče podle Amatérského Radia v počtu 3ks, napájené z trafa, vydávají zvukovou rázovou vlnu nepravidelně několikrát za hodinu (zahrada cca 2000m). Je zjevné, že jim to vadí,snaží se to zahrnout hlínou. Pro příští rok chystám vylepšení o snímač pohybu umístěný k plašiči, který bude spouštět elektrický výboj ze zapalovací cívky zavedený k elektrodám v zemi. Na prkénku je to odzkoušeno. Zatím jsem několik stromků dal do koše z kuřecího pletiva. Chci ale ještě zkusit uvedený Likuid Gel, ten by asi mohl být méně pracný. Také chci na podzim zakoupit stromky roubované na pláněti, na ty hryzci nejdou.. Bady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.107 (?), 3.8.2007 21:54
Někde jsem četl, že funguje slušně SAVO nalité do děr.blzj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 4.8.2007 13:19
To funguje docela dobře i na ty stromky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 10.6 (?), 1.10.2007 18:57
Savo nefuguje, zkoušel jsem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.133 (?), 2.10.2007 22:59

Zdravím všechny příznivce mrtvých krtků a hrabošů.Ten kdo dá ranec za pozemek a dům nemá zájem o krtince jako ti, kteří pozemek zdědí a je jim jedno počem na zahradě šlapou. Čtyři roky čtu vaše rady a postupně jsem vyzkoušel vše a bez výsledku. Pouze dvě rady jsem nevyzkoušel. Pořídit si psa nebo kočku. Protože místo plotu mám 280 thují tak připadala v úvaku pouze kočka. Tak jsem zabi jednou ranou dvě mouchy. Dostal jsem koťátko obyčejné domácí kočky, která nepotřebuje vybudovat plot. Děti měly ohromnou radost a já jsem během 3 měsíců nemusel zašlapávat od hrabošů díry a krty nemám po čtyřech letech taky. To co jsem investoval do elektronických plašičů, jedů, dymovnic a jinách přípravků zato bych měl konzervy a granule na dvěstě let pro našeho nového člena rodiny, který je večer velice zaneprázdněn lovem mých úhlavních nepřátel. Pozor zkušení lidé říkají, že pouze kočka je lovec ne kocour. Kocour je záletník a kašle na naše nepřátele. Doporučuje se kočka asi v devíti měsících vykastrovat, ještě více přilne k rodině a věnuje se lovu a né randění s kocoury  P.S. Teprve teď si vychutnávám krásy zahrady

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.208 (?), 3.10.2007 0:01

Konečně rozumný člóbrďa! Já doporučuji kočku každému a i v tomto diskusním fóru jsem několikrát radila kočku, kočku a zase kočku.  Mám to vyzkoušené a na naše kočičí miláčky nedám dopustit.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 3.10.2007 6:41
Kočka se musí na hlodavce naučit. Málokterá je chytá sama od sebe. Chce je to nechat "lovit" kousek masa na špagátu, potom jim dávat čerstvě chycené hlodavce z pastí a nejlépe jim pouštět živé hlodavce z drátěných pastí někde, kde se hlodavec neschová.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.208 (?), 3.10.2007 12:03

Kočka je lovec - má to vrozené. Žádnou kočku jsme to nikdy neučili a loví všechny. Navíc kočky si své území značkují a tyto "vůně" všechny hlodavce odpudí. Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 19.10.2007 8:06
Máme nyní dva kocoury, měli jsme je od mala, tedy se neměli od koho učit lovit a loví, semtam nacházíme zbytky jejich kořisti., takže se to museli naučit sami. Jednou jsem viděl, jak kocour ulovil potkana, potkan neměl žádnou šanci, z toho jsem získal dojem, že kočka je takový stroj na zabíjení. Dokonce z nějakého důvodu zabíjí asi i lasičky, nedávno jsem v krátké době našel na půdě a v okolí domu tři mrtvolky lasiček z prokousnutým krkem a myslím, že to museli udělat ti kocouři.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika