Kde sehnat RODEX



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
host - 140.41 (?) 
23.11.2008 13:36

Mám podobné dobré zkušenosti, zabírá to zejména po sklizni v listopadu, je to mrcha mazaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 3.106 (?), 23.4.2009 14:50

Hodně zde píšete o kočkách, jak je dobré je mít na zahradě. Snažila jsem se vyčíst, něco o kočičím trusu.Snad jsem to nepřehlédla.Kočičí trus je totiž dobré nasypat do děr krtkům.Smrad je silnejší než krtek a ten se přestěhuje k sousedům.Nejlepší je nasypat do jedné díry celou hromádku jedné stolice - tzv. nešetřit.

Myslela jsem si, že zde najdu 100% radu, jak na hryzce, ti mě trápí hodně. Snad ještě zkusím taky ten trus, ale nevím, moc tomu nevěřím.   Kamila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
duran - (41) - 125.72 (?), 27.4.2009 13:35

nezkoušel někdo z vás pachový plašič.

Napadlo mě, že bych vzal čerpadlo a vyčerpal bych jím do děr pár kubíků z žumpy. Stromům to jenom pomůže a hryzcům se v tom hnusu asi nebude chtít žít. Otázka zní co bude cítit na povrchu (snad nic jinak budu muset asi odjet na dovolenou) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 27.4.2009 13:56

Kdysi dávno jsem v nějakém časopise viděl nalít do děr vápenné mléko. Voda odteče a na stěnách zůstane slabá vrstvička hašeného vápna. Nekarbonizuje, zůstane určitý čas mazlavá, protože je vlhká. To údajně hryzcům vadí. Sand jim vápno žere tlapky. Nezkoušel jsem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 241.251 (?), 27.4.2009 13:57

To by smad mohlo pomoci, ale musíte dávat bacha na "zelený" - nevím zda by se v tomto případě jednalo o ekologické či neekologické odhánění krtků, hryzců...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 27.4.2009 15:41

Délka disuze naznačuje, že zatím nikdo nic nevynalezl, byli tady před námi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.162 (?), 27.4.2009 16:45

Mne sa osvecili sklenene prazdne flase pichnute do polovice do zeme hrdlom hore,  na 400m2 asi 4flase.

Okrem toho odkedy mame kocura sa krtko neobjavil. Predtym som denne zahrabavala 5-6 krtincov. Nedam na kocura dopustit .

Takze neviem, ci pomohli flase alebo kocur, mozno tato kombinacia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.229 (?), 3.6.2009 13:33

ÁAAA to není to pravé ořechové - hryzec vesele likviduje zahradu i tam co mi chodí potvory kočky na záchod do záhonků

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 194.23 (?), 13.8.2009 15:45

Taky prosím o radu. Cca před čtrnácti dny se mi na zahradě vt rávníku objevili díry o průměru cca 3 cm z nichž do země vede chodbička o průměru cca 1 cm. Nevím co to je za mrchu, ale na cca 25 m2 už mám asi dvacet děr a každý den jich pár přibývá. Poraďte, prosím, co to může být, případně jak se toho zbavit.Děkuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Luc - (21) - 248.7 (?), 3.6.2009 0:25

Krtek se dá ze zahrady docela jednoduše vyhnat, a to elektronickým odpuzovačem. Prodávají ho v TV products či jak se to jmenuje, možná i jinde. Je to velice účinné zařízení. Taky jsme měli na zahrádce spoušť, i když nejsem příznivce golfových trávníků, to velké množství krtinců mi taky vadilo. Navíc tam byl i hryzec co mi žral cibulky květin. Ten odpuzovač je ale vyhnal ze zahrady a je pokoj. Pracuje to na tom principu, že vysílá do země nějaké vibrace, které jsou krtkovi a dalším hlodavcům nepříjemné a tak ho to vypudí. Je to solární zařízení, takže se jen píchne do země a není s tím žádná další práce. Žádné jedy na zahrádce, je to tedy i velmi ekologické a není to ani drahé (tuším 250-300 Kč).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika