co se slimaky



host - 160.14 (?)
28.6.2009 22:40

slimáci jsou určitě   v některých  zahradách problém,  problém se musí řešit .  Někdo používá chemii,  my jsme před lety zavedli indické běžce a je to fajn.Funguje to bezvadně, ale není-to na   menší zahrady 500m2. Běžci jsou masožraví přátelští ,pozitivně orientovaní a neničí zahradu. Rostlin si nevšímnou. Milují slimáky , oberou nízko položené kolonie mšic, radují se z některých druhů housenek  a brouků. V sezoně nepotřebují téměř žádné přikrmování,  uživí je zahrada. V zimě ječmen a zbytka pečiva.  Co je důležité,  nemáme slimáky.  JN

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 191.63 (?), 2.7.2009 13:41

funguji ale cena je okolo tisice korun... to se mozna vyplati si koupit tu zeleninu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 18.4.2008 8:54

Asi budu mnohým k smíchu, ale daleko od civilizace slimáky nenosím. Stejný účinek jako kuchyňská sodná sůl udělá s plži draselná sůl. Mrtví slimáci jsou pak cennou surovinou v kompostu. Jistě, pro zahrádkáře, kteří chovají domácí zvířata a mají dostatek jejich trusu a hnoje je to zbytečné. V dnešní době sekaček a drtičů, kdy podstatnou část kompostů tvoří posečená tráva a podrcené štěpky, bývá dusíku v kompostech zřetelný nedostatek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.180 (?), 5.8.2008 13:09

My také bojujeme se slimáky a díky Feromolu docela úspěšně. v žádném případě nedoporučuji Vanish pelety. Slimáci se jich přežrali a kde se najedli, tam zůstali. Pak se několik dní rozkládali na zahradě. Fakt chuťovka. Horko, mouchy, smrad, o vzhledu ani nemluvím. Navíc slimáci a kanibalismus jde k sobě, tudíž se s nimi přišli rozloučit i jejich kamarádi z okolí.

 Feromol učinkuje stejně, ale dle mé zkušenosti s tím rozdílem, že slimák s Feromolem v žaludku stačí zalézt do země a tam...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.194 (?), 8.5.2009 7:57

zdravím všechny zahrádkáře se slimáky bojuji nějaký rok a to tak že se snažím je sbírat a dávám je do sklenice s vodou a solí tím je ničím ale stačí mi požrat více zeleniny i květiny je to hrozný co nadělají za paseku poradí mi někdo účinný a neškodný preparát proti nim zkoušela jsem i skořápky od slepic a to jim vůbec nevadí už jsem zoufalá jak s nimi definitivně zatočit děkuji moc za rady a přeji všem dobrý boj proti těmto potvorám.Růža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.26 (?), 8.5.2009 14:40

Růženko, projdi si okolí zahrádky a promysli, kde všude by mohli slimáci být přes den zalezlí. Přes den jsou zalezlí ve stínu a vlhku, na lov vyrážejí až večer a v noci. U nás bylo jejich útočiště pod obrovskou rebarborou. Zalezlí pod listy vyčkávali. Rebarboru mám sice furt, ale používám vanish. Naštěstí se slimáky moc trápení nemám. Chce to prostě odstranit co nejvíc jejich potenciálních skrýší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 28.6.2009 15:09

V jedné z diskusí o slimácích jsem četla, že je dobré nachystat slimákům pohoštění.Trochu mi to vyloudilo úsměv ALE něco na tom je.Na odloučené zahradě mě zastihla bouřka, tak jsem ve spěchu okolo celého záhonu se salátem a kedlubama nechala všechno to nepotřebné, co jsem otrhala.Druhý den bylo vše slimáky sežráno, přežraný slimáci byli zalezlí pod těma zbytkama a já je jenom posbírala, zasypala vápnem a když bylo po nich, vyhodila je do kompostu.Po dlouhé době mi ze záhonu nic neubylo.To pivo taky zabírá, každý den plná sklenice od kompotu opilých slimáků.Jinak jak píše host přede mnou, ve dne prolízat všechna vlhká místa, zvedat listy např.u bohyšek, tam je mám já, prkna,kameny a pod.Večer chodit a sbírat, sbírat.Nic jiného se s nima bez chemie nedá dělat.Já je pak zaleju vařicí vodou, je hned po nich a netrápí se tak dlouho, jako když se přeseknou a šup s nima do kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.14 (?), 28.6.2009 22:40

slimáci jsou určitě   v některých  zahradách problém,  problém se musí řešit .  Někdo používá chemii,  my jsme před lety zavedli indické běžce a je to fajn.Funguje to bezvadně, ale není-to na   menší zahrady 500m2. Běžci jsou masožraví přátelští ,pozitivně orientovaní a neničí zahradu. Rostlin si nevšímnou. Milují slimáky , oberou nízko položené kolonie mšic, radují se z některých druhů housenek  a brouků. V sezoně nepotřebují téměř žádné přikrmování,  uživí je zahrada. V zimě ječmen a zbytka pečiva.  Co je důležité,  nemáme slimáky.  JN

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.63 (?), 2.7.2009 13:44

hmmmco kdybyste si zkusil zadat do vyhledavace slovo slimaci... vyjede Vam par clanku a kdytz si je prectete, neco z nich vytahate,,, treba ze slintosi sou z pyrenejskeho poloostrova, co nemaj radi a co maj radi... ze zerou krome zeleniny i treba zizali a taky ze sou kanibalove... i neco malo jak se jich zbavit a jaci sou jejich prirozeni nepratele

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika