skleník ze skla nebo polykarbonátu?



vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?)
10.2.2014 20:20

Pokusil jsem se vytvořit " lepší skleník", v kterém nic nezmrzne. Rozhodoval jsem mezi izolačním dvojsklem a vícevrstvím polykarbonátem. Propustnost světla - lepší je sklo, cena při stejné tepelné izolaci - sklo je levnější, životnost - vítězí opět sklo.  Snad jen velké kroupy hovoří pro polykarbonát.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 21.2 (?), 26.12.2013 13:24

celý život jsem chtěla skleník, tak jsem si na jaře 2013 koupila v OBI za 10.000 Kč skleník z polykarbonátu, syn mi ho postavil v září. Na Štědrý den ráno začal foukat vítr a za hodinu zničil celý skleník, polykarbonátové desky lítaly po celé zahradě a nakonec začal vítr křivit celou konstrukci, vytrhal lišty ze šroubů, nezůstalo z něco docela nic. ve skleníku jsem měla i polykarbonátové pařešniště, docela malé a nízké a to také vítr rozlámal. takovou devastaci za tak krátkou dobu jsem si nepřestavovala. později vítr zesílil, ale už nic na zahradě ani na budově nezničil, máme i pergolu s průhlednou střechou, ale všechno přežilo. tak si myslím že prodávat skleníky a pařeniště z takového materiálu nemá vůbec smysl. mám z toho akorát smutné vánoce. nikde není v brožuře uvedeno, že tyto výrobky nemají šanci přečkat vítr nad 100 km/hod. určitě bych si takový výrobek nekoupila. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 155.221 (?), 10.2.2014 18:04

Zdravím, chcel by som zakúpiť nejaký skleník, hlavne kvôli rajčiakom, no po preštudovaní rôznych recenzií, to vyzerá, že najlepšie je nič nekupovať...surprise

...no ale teda keď už niečo kúpiť, mi vychádza že najlepšie by mi vyhovoval polykarbonátový skleník (kvôli váhe, lepšej manipulácii, tepelnoizolačným vlastnostiam), ale z pozinkovanou oceľovou konštrukciou (kvôli pevnosti vo vetroch)

-páči sa mi napr. Vitrum hobby PC 5000 (7400), máte prosím s ním niekto skúsenosti? alebo radšej niečo iné do cca 400€?

Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.230 (?), 10.2.2014 18:48

Hodně záleží, jak je u Vás větrno. U nás v okolí během letošních vánoc větry poničily všechny (8 kusů) polykarbonátové skleníky nebo altánové střechy z polykarbonátu. Ve stejnou dobu všechny skleníky (5 ks) ze skla vydržely. S pozdravem, Tom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 10.2.2014 20:20

Pokusil jsem se vytvořit " lepší skleník", v kterém nic nezmrzne. Rozhodoval jsem mezi izolačním dvojsklem a vícevrstvím polykarbonátem. Propustnost světla - lepší je sklo, cena při stejné tepelné izolaci - sklo je levnější, životnost - vítězí opět sklo.  Snad jen velké kroupy hovoří pro polykarbonát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 235.147 (?), 12.2.2014 21:57
Ano máte pravdu pokud si ovšem chcete / můžete tolik investovat. Polykarbonát má mnohem vyšší tepelnou propustnost do skleníku což ve výsledku na jaře vede k tomu, že máte v pol. skleníku větší teplo než ve skleníku s 2 skly. Pro celoroční provoz je výhodnější 2 sklo a je také výhodnější pro letní provoz Je ovšem otázka, kdy se tak vysoká investice vrátí, protože to není jen 2 násobná cena oproti 16 mm pol. 3RS, to je také investice do konstrukce. Vše záleží na okolnostech, někdy existuje zdroj topení určitého výkonu, který dostačuje pro skleník s 2 skly, ale pro pol. by nestačil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 21.107 (?), 2.3.2014 18:25

prosím o radu, jaký základ musím nechat udělat, když si chci koupit skleník ze skla od družstva Dolní Újezd, velikost 3,10 krát 2,58, měla jsem polykarbonátový pouhé tři měsíce, o vánocích ho vítr totálně zničil, už to nechci víc zažít.  pod skleník, který zamýšlím koupit a který váží asi 300 kg, bude zřejmě nutné udělat betonovou základnu - nebo snad stačí položit skleník na betonové pažnice (to zřejmě ne). chci požádat nějakého souseda, aby mi udělal základy, nebo jde objednat nějakou základnu ke skleníku? v případě, že bude třeba betonový základ - jak široký či hluboký má být, kolik má být v zemi a kolik nahoře nad zemí? do betonu je třeba něco vkládat? nemůže mi někdo poslat nějaké fotografie, třeba jak skleník stavěl?  já polykarbonáto skleník s hliníkovou konstrukcé nikomu nedoporučuju, bylo to pro mě totální zklamání, je to stavba jako z papíru, skleník se při větru složil za pouhé dvě hodiny, hrůza. děkuju za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 2.3.2014 20:22

Mám také skleník ze skla z Dolního Újezdu, 2x4m a stojí na základu z betonových plotových podhrabových desek, postavených samozřejmě svisle, vel. 5x30x200cm, přes 10 let. Myslím si a moje zkušenost je toho důkazem, že stavět obludné betonové základy pod skleník je holá zbytečnost. Stavbu takového základu provedou dvě osoby za pár hodin a náklady za materiál by ve Vašem případě byly do 3000Kč. Takto jsem stihl postavit skleník včetně základů během jediného dne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 2.3.2014 21:06

Na stránkách družstva jsou uvedeny rozměry základů pro jednotlivé skleníky. My máme zahradu v kopci, takže jsme základy udělat museli - použili jsme tzv. ztracené bednění (betonové duté tvárnice), vylili betonem,  60 cm pod zemí, 15 cm nad úroveň terénu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 2.3.2014 20:32

A když uvážíme, jak často se přes konkrétní místo přeženou kroupy velikosti golfového míčku a vichřice, vítězí opět sklo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.21 (?), 30.1.2017 11:54

Dobrý den.

Já mám polykarbonát asi 12let. Co píšete má každý pravdu. Já mám svoji a to je, že propouští málo světla. Okurky i papriky jdou hrozně do výšky. Hlavně na jaře a na podzim. V lednu jsem dal ředkvičky a jsou z toho jen nitěnky, je to rok od roku horší. Teď řeším co dát na střechu. Jo měl jsem tam 8mm opal(myslím, je takový mlečný) ten jsem vyměnil za čiry a je to to samé.Dočetl jsem se, že propouští jen 70procent světla, tak nevím, může to být i konstrukcí(sklonu stěn). Skusím dát trapezový pol. a uvidím, píšou propustnost až 91procent a to je jako u skla. Sklo se mi dávat nechce protože je těžké. To je můj názor a za dva roky dám vědět. Mila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika