Plevel



Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.216 (?)
9.7.2013 8:45

Tak z toho bych byla taky na mrtvici, zvlášť kdyby mi lezla do netřesků, protože na těch si zakládám, mám už hodně druhů :) Já zase dva roky bojuju s kobercovitou bíle kvetoucí skalničkou - je prostě všude, do všeho se namotává, prorůstá. Už dvakrát jsem vytrhala i kořeny a pokaždé se objevila znovu. Když to na jaře kvete, je to krása, ale pak začně odspodu sesychat a tvoří nepěkné přerostlé poléhavé výhony. Můžu to stříhat, trhat, kopat a stejně je to další rok zase tam, kde nechci - tak snad jedině vyrýt, ale to ve skalce dost dobře pořádně nejde.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 213.102 (?), 7.7.2013 14:07, zobrazeno: 7942x

Prosím o radu. Na mém záhonku, který si pro sebe nazývám skalka, ale je to spíše záhon s kameny osázený skalničkami už několik let bojuju s plevelem, který vyplňuje každé volné místu mezi rostlinami a zarůstá i do nich. Jsou to nízké trsy a tvoří polštářovou pokrývku, z pod kamenů, kde je asi větší vlhkost vyrůstá nejhustěji. Teď kvete drobnými kvítky. Nemám foto, skalka je na chatě.Protrhávám ručně, ale nedá se toho zbavit. O jaký plevel asi jde a jak se ho zbavit? Děkuji, Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 7.7.2013 20:59

Bez fotky je to opravdu hádanka. Že by třeba pěťour?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.170 (?), 7.7.2013 21:36

Ne, ne, pěťour to není, vypadá to spíše jako mechový porost, ale mech to není...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 7.7.2013 21:41

Jestli to vypadá jako mech, zkuste si dát do vyhledávače sagina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.170 (?), 8.7.2013 9:11

Děkuji moc, je to sagina. Je až úžasné, jak si tady lidé radou pomáhají. A jak se nejlépe zbavit této sice krásné, ale ve skalce obtěžující rostlinky? Ručně trhat asi nepomůže, dělám to stále nedaří se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 220.186 (?), 8.7.2013 0:19

Napadla mne játrovka a šťavel růžkatý (ten sice nevypadá jako mech, ale je to také nezmar). Přikládám fotky.   Lída

játrovka
játrovka
šťavel růžkatý
šťavel růžkatý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maki1970 - (14) - 166.33 (?), 8.7.2013 10:30

Jestli je to sagina, tak tu ja si nedavno koupila, dela krasny koberec.A vy ji vytrhavate... Vzdyt je to vhodne do skalky, na vlhcich mistech nechte saginu a na sussich vam porostou skalnicky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 137.170 (?), 8.7.2013 11:38

Netušila jsem, že je tu skalnička. Mám to po celém záhonu, prorůstá mezi netřesky, pavučinkový drobný netřesk jsem ani nedokázala najít, jak do něj tato rostlinka prorostla. Zarůstá mezi kosatce a jiné rostlinky, kde je jen trocha místa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.216 (?), 9.7.2013 8:45

Tak z toho bych byla taky na mrtvici, zvlášť kdyby mi lezla do netřesků, protože na těch si zakládám, mám už hodně druhů :) Já zase dva roky bojuju s kobercovitou bíle kvetoucí skalničkou - je prostě všude, do všeho se namotává, prorůstá. Už dvakrát jsem vytrhala i kořeny a pokaždé se objevila znovu. Když to na jaře kvete, je to krása, ale pak začně odspodu sesychat a tvoří nepěkné přerostlé poléhavé výhony. Můžu to stříhat, trhat, kopat a stejně je to další rok zase tam, kde nechci - tak snad jedině vyrýt, ale to ve skalce dost dobře pořádně nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.170 (?), 9.7.2013 11:13

Přesně tak. Trhám i s kořínky, pomáhám si nožíkem, neboť kopačkou nelze. Již několikrát se mi zdálo, že jsem vše vytrhala a po deštích, když jsem na zahradě nějakou dobu nebyla, byla tato rostlinka zase všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika