Netřesk



Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.216 (?)
26.6.2013 8:00

Já mám zkušenost takovou, že není třeba se bát koupit jednu velkou růžici - předtím, než vykvete, tak nasadí mladé malé růžičky. Objednala jsem si z internetu a všechny netřesky přišly po jednom, teď už jsou pěkně obrostlé. S tím zabarvením je to pravda - barva se přizpůsobuje podle půdy. Koupila jsem krásné světle fialové růžičky, zasadila je a teď jsou takové našedlé až šedozelené, fialová-šeříková je pryč. A k tomu sázení - myslím, že sázet můžete od té doby, co začnou mít netřesky obchody v prodeji. Ze zkušenosti ale vím, že se vám pořádně rozrostou/vykvetou až další rok, letos od nich ještě nic moc nečekejte. Loni jsem koupila a zasadila pavučinkový světle zelený, nasadil mladé růžičky, ale kvete až letos, na jednom kopečku má 3 stonky krásných květů.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
jako - (16) - 255.14 (?), 4.6.2010 8:07
dakujem za pomoc, tak echeveria to naozaj je,. ale lilacina asi nie, ja by som si skôr tipla na e. subalpinu... ešte raz dakujem... ak by ste mali ešte nejaký tip, sem s ním, budem rada... jk
echeveria subalpina z netu
echeveria subalpina z netu
echeveria lilacina
echeveria lilacina
moja echeveria
moja echeveria
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.18 (?), 4.6.2010 9:49

úplně na barvu nemůžete dát, protože záleží, kde vám roste, jinak vypadá, co je doma a jinak, co je na slunci, ale rozhodující je květ a podle toho hledejte, na té vaší fotce něco myslím kvete, ale není dobře vidět..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jako - (16) - 255.14 (?), 4.6.2010 10:27
ked som ju kúpila kvet už bol suchý, už som ho odlomila, takže je to jediné foto s kvetom... odfotila som ho v deň zakúpenia... nevychádzala som s farby listov, ale skôr z tvaru lístkov... myslíte, že to nie je subalpína...?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alicese - (1) - 69.238 (?), 9.6.2010 8:47

Dobrý den, ráda bych si koupila Netřesk červený - Sempervivum 'Rubrum'. Ale chtěla bych poprosit o nějaké rady k pěstování, už jsem v minulosti měla dva podobné a bohužel velmi rychle přišli pryč. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sampac - (29) - 209.212 (?), 13.6.2010 1:14

Dobrý den, červených netřesků jsou stovky hybridů - všechny ale mají víceméně podobné nároky na pěstování: drenážovaná chudá půda a slunce. Jelikož jsou to nezmaři, rostou sice všude, ale charakteristické vybarvení získávají právě na slunci. Při nákupu si pohlídejte, jestli má sazenice dost dceřinných růžic - koupit jednu velkou růžici je zbytečné, vykvete, zaschne a máte po žížalkách. Sampac

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.216 (?), 22.6.2011 22:49

Netřesky dobře rostou i v nádobách


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.216 (?), 22.6.2011 23:09

netřesky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 23.6.2011 19:02

Dobrý večer. Taky se pochlubím několika netřesky.Zdeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pegos - (21) - 212.124 (?), 30.10.2012 21:09

Dobrý večer, chtěl bych poprosit o radu ohledně Netřesku.Když bych chtěl souvislejší koberec, jak daleko bych je měl od sebe sázet?Kdy je nejlepší Netřesk sázet?Dík Pegos 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.216 (?), 26.6.2013 8:00

Já mám zkušenost takovou, že není třeba se bát koupit jednu velkou růžici - předtím, než vykvete, tak nasadí mladé malé růžičky. Objednala jsem si z internetu a všechny netřesky přišly po jednom, teď už jsou pěkně obrostlé. S tím zabarvením je to pravda - barva se přizpůsobuje podle půdy. Koupila jsem krásné světle fialové růžičky, zasadila je a teď jsou takové našedlé až šedozelené, fialová-šeříková je pryč. A k tomu sázení - myslím, že sázet můžete od té doby, co začnou mít netřesky obchody v prodeji. Ze zkušenosti ale vím, že se vám pořádně rozrostou/vykvetou až další rok, letos od nich ještě nic moc nečekejte. Loni jsem koupila a zasadila pavučinkový světle zelený, nasadil mladé růžičky, ale kvete až letos, na jednom kopečku má 3 stonky krásných květů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika