Počasí



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?)
31.10.2023 12:59

Tak mám otrháno (jablka), kromě Granny Smith. Letos se úroda jablek opravdu povedla. Museli jsme honem dokupovat přepravky. Normálně mám 3 metráky, letos 6 metráků. Protrhával jsem, ale asi málo. A jablka to protrhávání dohnala velikostí. U nás v HK nebylo až tak sucho, ale také jsem hodně zaléval. Gold Bohemia a Golden Del. jsou už v konzumní zralosti, Topaz lze jíst také, snad vydrží kvalitní do vánoc. GB a GD se musí sníst co nejdříve. Golden hodně vadne. Admiral se letos povedl, stříkal jsem chloridem vápenatým jen dvakrát a hořkou skvrnitostí trpěl letos málo. Nezklamal můj oblíbený a někým zatracovaný Idared. Po vánocích do jara bude odrůdou, která nemá konkurenta ve skladovatelnosti. Granny Smith mám na neznámé běžné podnoži. Moc neroste, hodně plodí veliké plody. A narouboval jsem ho na semenáč. Původně na tom semenáči bylo Zvonkové, ale trpělo hořkou skvrnitostí. Tak jsem ho přerouboval GS. A povedlo se. GS je menší, ale kvalitní. Kořen je semenáč, kmen je Zvonkové a korunka je GS.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 155.51 (?), 23.10.2023 12:53

Kolegové za volantem jsou ohleduplní, když ty za sebou zbytečně neoslňují mlhovkou. Deštík bych si nechal též líbit, páč pršelo naposledy o prázdninách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 23.10.2023 20:31

"Mrazejk" minulý týden sice zlikvidoval rajčata, ale namíchal barvy jablkům. Začínám sklízet. Začal jsem Goldenem, ten už docela povolil, ale např. Karmína nebo Topaz drží. Zajímavé je, že i Gold Bohemia také. O Idaredech nemluvě. Granny Smith bude letos výborný, ale ten má ještě čas. Holt je každý rok jiný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.10.2023 12:12

LISTOPAD
Padá listí zlaté, rudé,
je ho plná zahrada.
A co potom padat bude,
až to listí opadá?
Potom bude padat sníh,
co ho bude na větvích...

autor obrázku: Josef Lada, zdroj: kalendář


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 30.10.2023 17:22

U nás se jí husa, v USA si daj krocana, zapějí si hosanacheeky, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 31.10.2023 12:59

Tak mám otrháno (jablka), kromě Granny Smith. Letos se úroda jablek opravdu povedla. Museli jsme honem dokupovat přepravky. Normálně mám 3 metráky, letos 6 metráků. Protrhával jsem, ale asi málo. A jablka to protrhávání dohnala velikostí. U nás v HK nebylo až tak sucho, ale také jsem hodně zaléval. Gold Bohemia a Golden Del. jsou už v konzumní zralosti, Topaz lze jíst také, snad vydrží kvalitní do vánoc. GB a GD se musí sníst co nejdříve. Golden hodně vadne. Admiral se letos povedl, stříkal jsem chloridem vápenatým jen dvakrát a hořkou skvrnitostí trpěl letos málo. Nezklamal můj oblíbený a někým zatracovaný Idared. Po vánocích do jara bude odrůdou, která nemá konkurenta ve skladovatelnosti. Granny Smith mám na neznámé běžné podnoži. Moc neroste, hodně plodí veliké plody. A narouboval jsem ho na semenáč. Původně na tom semenáči bylo Zvonkové, ale trpělo hořkou skvrnitostí. Tak jsem ho přerouboval GS. A povedlo se. GS je menší, ale kvalitní. Kořen je semenáč, kmen je Zvonkové a korunka je GS.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 31.10.2023 18:00

Na listopadovém obrázku Josefa Lady je už zimní krajina, ale současné počasí je tomu hodně vzdálené. Meteorologové nedávno předpovídali nejtužší zimu za desítky let, ovšem Dagmar Honsová naopak zimu velmi teplou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 31.10.2023 18:41

Z toho nevyhnutelně plyne, že všichni věštci počasí a klimatu ví velký kulový. Ale babička říkávala "páni a zima nám nic neodpustí" a měla recht. Jiank k těm Ladovým idylickým obrázkům, on údajně prožil mládí v "malé době ledové", jistém periodickém výkyvu počasí a z toho pramení ty idylické romantické obrázky z fantazie umělce. Skutečnost už tak romantická nebyla. Lada jak píše v životopise, žil v hliněné chaloupce u svahu a když ležel v posteli, dělal si z čůrků vody stékajících po stěně, prstem potůčky a říčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 31.10.2023 22:38

Já to zmírním na "malý", ale stále kulový. Ale to, co říkala babička, bylo jasnovidné: ti dnešní páni nám fakt nic neodpustí. O té zimě ani nemluvím. A my s tím prostě musíme počítat.

No a u Lady mi vždycky přišlo divné, proč jsou ty jeho postavičky všechny takové "připosražené". Že by vliv malé doby ledové?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.11.2023 17:41

K idylickým obrázkům Josefa Lady patří i pranostiky:

-Den Všech svatých je poslední, který zimu zahání.

-Léto Všech svatých trvá tři hodiny, tři dny nebo také tři týdny.

-Okolo všech svatých bývá ještě malé léto po několik dní.

-Den Všech svatých je poslední, který léto přivádí.

-Všeci svatí teplo, svatý Martin zimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 2.11.2023 7:33

Jedna pro dnešek: Asi vítr, né?, aneb nejen S čerty nejsou žertycheeky, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika