Jak vypudit krtka



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?)
21.6.2017 13:42

Mě je těch krtků moc líto, ale na vašem obrázku je nejúčinnénší past na krtky, jakou znám. Chce to ale mít jich několik a mít trpělivost s tím, že někdy i několik týdnů krtek vítězí. Nakonec ale vždy prohraje. Pak je ale třeba být nablízku a odchyceného jedince odnést daleko do polí nebo do lesa, protože příliš dlouho chycený v pasti krtek uhyne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 77.142 (?), 24.5.2017 11:02

Přijeďte si k nám nějaké nachytat a ještě dostanete za každého uloveného krtka flašku slivovice :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
elfka - (47) - 145.179 (?), 31.5.2017 15:09

Jedna známa, keď som sa sťažovala na krtkom rozrytú záhradu, mi doporučila nastrkať vetvičky bazy čiernej vrcholom dnu do dier od krtka a nechá ich tam cca týždeň..Krtko vraj neznáša pach bazy a zaručene sa odsťahuje preč. Má to vraj už roky vyskúšané. Dnes preto zahájim overenie pravdivosti jej tvrdenia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.3 (?), 31.5.2017 16:02

zdravim koupil jsem pres internet past na krtky a hrabose swissino supercat ted stoji asi 380 ks jsem spokojen do vyhledavace zadejte past na krtky a hrabose swissini supercat   je tam podrobny popis jak to funguje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 238.14 (?), 11.6.2017 15:12
Měl jsem na zahradě (nejen já, ale i sousedi) hafo krtinců od krtků, ale i hraboše. Zhotovoval jsem na zahradě chodníky a koupil jsem si vibrační desku. Krtci a hraboši byli pryč. Uvažoval jsem, že desku prodám, ale ponechal jsem si ji. Jednou za dva roky, když se objeví haroboš či krtinec, desku nastartuji a nechám vprostřed zahrady cca 6 minut vibrovat. Po hodině či dvou opět, celkem asi 5 až 6x. A ti malí hajzlíci zmizí a já mám opět klid. Pasti, harpuny, petardy, výfukové plyny, dýmovnice nikdy nezabrali, ale vibrační deska ano.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.221 (?), 20.6.2017 22:49
Vibrační deska, to zní zajímavě! Jedna z mála věcí co jsem ještě nezkusila! Jen ta cena.. nejlevnější za 8.000 kč..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 21.6.2017 12:38

Já jsem měl ten vibrační plašič a vydržel přesně 2 roky, pak dovibroval. Potom jsem koupil past na polní myši a to funguje, jen se musí přesně a dobře nainstalovat ;  KRTEK se nesmí hubit, je nejlepší ho poslat k nedobrému sousedovi... 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 21.6.2017 13:42

Mě je těch krtků moc líto, ale na vašem obrázku je nejúčinnénší past na krtky, jakou znám. Chce to ale mít jich několik a mít trpělivost s tím, že někdy i několik týdnů krtek vítězí. Nakonec ale vždy prohraje. Pak je ale třeba být nablízku a odchyceného jedince odnést daleko do polí nebo do lesa, protože příliš dlouho chycený v pasti krtek uhyne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 150.150 (?), 22.6.2017 6:55
Ano, toto je jediná past na krtka do které se alespoň občas podaří některého chytit. Přežít to ale nemůže žádný, na to je stisk příliš silný. Jinak krtek se nesmí hubit ve volné přírodě, zahrady se to netýká. Loni se mi podařilo vyrýpnout krtka při tvorbě krtince, ale sousedům bych ho neházela, viděla jsem dokument o zivotě krtků a jen zírala na fakt že krtek se dokáže vrátit i několik kilometrů do místa které považuje za svůj perspektivní domov. Krtka radši majznu rýčem a má to ve vteřince za sebou. Jsem holka z vesnice a tohle mi problém nedělá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 22.6.2017 8:05

Jarda: Krtek se samozřejmě může hubit, v případě problémů na zahradě jako kterýkoli jiný škůdce. Nepatří mezi chráněné či ohrožené živočichy, jeho ochrana je na úrovni kteréhokoli jiného živého tvora, třeba myši. Past je samozřejmě zcela legitimní a legální prostředek na likvidaci škůdců, s touto mám dobrou zkušenost - krtek chycen druhý den po instalaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 22.6.2017 8:27
Vyhldejte si na net-u rozdíl krtek - hryzec, je toho tam dost. Krtek je chráněn, hryzec nikoliv. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika