anglické růže



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host 
3.5.2004 11:13, zobrazeno: 179287x
Prosím o radu kde koupím nebo objednám anglické růže v širším sortimentu. Moc děkuji, nemohu je nikde sehnat.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host, 1.6.2005 15:33
Anglicke ruze se bohuzel nejlepe kupuji v Anglii. Ja je tam celkem pravidelne kupuji pres internet a Ceska posta je vzdy v poradku doruci. Cena se vsak pohybuje mezi 9 az 11 librami za kus plus postovne, ktere je jeste mnohem drazsi, coz neni dohromady prave levne. Vsechny jsou dodavany prostokorene, a vzdy v I. jakostni tride. Nicmene se da rict, ze nase, stale se menici pocasi, anglickym ruzim ne vzdy vyhovuje. Tak i pres veskerou svou odolnost, maji u nas vice sklon trpet padlim apod. Vsechny se mi nicmene krasne ujaly a rozrostly, ale zrovna Heritage ve srovnani s ostatnimi ze vsech nejmene. Zkusila bych mozna nejakou jinou Austinovku. Je spousta jinych, ktere jsou Heritage velmi podobne a ochotneji rostou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host, 2.6.2005 8:29
Zrovna s Heritage mám zkušenost dobrou. Mám ji třetím rokem a je krásně zdravá. Myslím, že velice záleží na místu výsadby. Rosarium Uetersen je vždy uváděna jako zdravá růže a přesto mám na ní hrozně padlí. A to je na místě, které je až větrné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host, 5.6.2005 13:51
Tak to rada slysim, protoze mi to dava nadeji, ze kdyz ji presadim, dozene v bujnosti sve ostatni anglicke kolegyne. Ja ji mam zkratka, v porovnani se vsema ostatnima, takovou nemrcouchatou. Ostatni mi rostou jako z vody, maji nadherne velke a huste listy a vystavni kvety, popr. zaplavu poupat. Jen kdyby letos nebylo tak desne pocasi, tento rok se obzvlaste dobre dari hlavne sviluskam. Mate zkusenosti s hubenim svilusek? Uvitam jakoukoliv radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host, 18.6.2005 22:22
Tak ta moje Heritage vypada spis hure nez lepe. Muzete mi rici, jak se o tu svou starate, ze se ji u Vas tak dari? Budu vdecna za kazdou radu, moc by me mrzelo o ni prijit. Ta moje ma dobrou pudu i stanoviste a vsem ostatnim v okoli se dari bajecne. Sice mam letos problem se sviluskami, ale ostatni se i tak bujne rozrustaji a kvetou. Jedina tahle je porad takova nanicovata.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host, 29.8.2005 10:55
Chtěla bych letos zakládat novou zahradu, a protože se mi velmi líbí anglické růže, ráda bych nějaké sehnala. Bohužel nikde nejsou k dostání. Tak uvidím, co seženu. Mohl by mi někdo poradit které konkrétní odrůdy anglických růží jsou odolnější i v chladnějších podmínkách (Nízký Jeseník), vysázím je na slunné místo, ale i tak bývá u nás vždy tak o 5st chladněji než dole v nížině. Jinak budu vděčná za každý kontakt, kde anglické růže nabízí. Uvažovala jsem i že bych si pár kousků nechala poslat z Anglie, kdybych u nás nic nesehnala. Ale proto bych chtěla mít jistotu, že se jim bude dařit. Děkuji za vaše zkušenosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host, 2.9.2005 17:41
Dobry den, anglicke ruze se cas od casu daji koupit i u nas. Napr. u Pelcovych nebo treba v Kunraticich a letos meli dokonce nekolik druhu anglickych ruzi i v Praze v OBI. Nicmene, ted neni na nakupovani ruzi ta prava doba, protoze uz budou asi dost vyprodane. Jinak, pokud byste uvazovala o nakupu ruzi z Anglie, tak bych Vam rozhodne doporucila Petera Bealese (http://www.classicroses.co.uk). Ja u nich nakupuji a musim rict, ze jejich ruze jsou extra kvalita a penez jsem rozhodne nikdy nelitovala. Prikrylova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.14 (?), 3.8.2007 9:40
Dobrý den, paní Přikrylová, můžete mi říct, cca na kolik přijde poštovné z Anglie? Děkuji, Kriegelová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host, 7.9.2005 11:07
co se týká anglických růží.- mnoho dobrých rad avám poskytne Vaše krajanka paní Marianna Felnerová z Hanušovic, má nádhernou romantickou zahradu s anglickými růžemi, je odbornice s úžasným citem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host, 15.9.2005 22:25
Nabídka anglických růží i nás, a za naše ceny, je už celkem bohatá, samozřejmě asi ne na novinky. Spolehlivě kvalitní sazenice seženete ve školkách v Skaličanech-Blatné nebo Sobotce. Bydlím v mrazové kotlině, při troše péče mi "angličanky" pěkně rostou i kvetou. Nezapomínám na zimní přikrytí chvojím a zasypání kompostem - kromě toho zásadně nehnojím (přihnojení se mi už jednou nevyplatilo, některé růže zmrzly). K zahození není též dobrý výběr, co se týče odolnosti na nemoci, zvláště černou skvrnitost - to už si vyzkoušíte na jednotlivých odrůdách. Pro představu - na zahradě mám mezi asi stovkou růží v 86 sortách (pěstuji hlavně historické a romantické růže) 23 růží anglických v 17 sortách. Vřele doporučuju Sharifa Asma, Graham Thomas, Wife of Bath, Prospero, Mary Rose a jiné. "Česká" cena je ve srovnání s originálními rostlinami od Austina asi desetinová.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika