anglické růže



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 140.172 (?) 
23.6.2007 0:47
Petro, dávám Vám za pravdu, je to velice dobrá firma, pan Šíp je solidní člověk a velký fanda angllických růží. Anglické růže mají budoucnost. Petro, určitě jste tak krásná jako Vaše růže. Vašek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 191.35 (?), 25.5.2007 23:40
Jen pro zajímavost. V Častolovicích v zámecké zahradě má paní hraběnka Sternbergová anglické růže. Je to příjemný výlet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 38.139 (?), 4.6.2007 12:42
dobry den, momentalne som v nemecku pri Hamburgu, z Ciech to nie je tak daleko ako do Anglie, prave tu kvitnu ruze a su nadherne. Krasne rozarium je Uetersen - severozapadne od Hamburgu a v tejto oblasti tiez Pinneberg - ruze od Tantau a do tretice Kordes ruze pri Itzehoe, vsetko pekne pohromade:-)  tak prajem prijemne planovanie dovolenky milovnikov ruzi:-)) kamila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 202.6 (?), 11.6.2007 23:55
také už několik roků nakupuji od pana Šípa ze Slatiňan.

U jeho výpěstků je především zásadní výborná hlubokokořenící podnož ideální pro ČR, která rozhoduje o životaschopnosti celé rostliny v našich podmínkách 

= pokud není podnož dobrá, nikdy na ní nenarosta silná a zdravá růže.

Mám ve své sbírce i růže z jiných zdrojů a tak mohu srovnávat.

 ------------
Od loňského  roku navíc má od firmy Charles Austin licenci a tím se i velice rozšíří jeho sortiment anglických růží.

-----
mimo rámec austinových anglických růži si dovoluji upozornit na růži "Remi Martin" = trvanlivost květu na keři je fascinující !! 

= Je přece dost zásadní rozdíl, zda květ vykvete a za tři dny už vadne  - nebo zda vydrží zdobit keř 10 i více dnů. Navíc nasazuje průběžně další a další květy a nevynenává ani v srpnu, kdy si mnohé i "stálekvetoucí" růže dávají pauzu.

Slávek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.20 (?), 21.6.2007 9:41
Připojuji se k chvále růže Remi Martin. Paráda, doporučuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 18.7.2009 19:05

Dobrý den, pane Slávku, na trvanlivost květů růží jste narazil správně, myslím, že se tento fakt málo zmiňuje. Mě toto téma zajímá velmi a děkuji za doporučení, růži Rémy Martin si určitě pořídím. od vás všech, kteří máte zkušenosti s růžemi, jejichž květ dlouho vydrží jak na keři, tak i ve váze, uvítám informace. Sama si pro toto velice vážím dvou svých růží, bohužel neznám odrůdy. Pátrám a zjistila jsem, že by to mohly být růže šlechtitele Strnada Morava a Nela  http://ruze.wi.cz/index.php?i=ABB00strnad, jsou opravdu po této stránce skvělé, výborné k aranžím. Mohla bych se dozvědět, jestli jsou to ony, kdyby někdo napsal, že je má a dal mi za pravdu. D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadkaD - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 209.55 (?), 10.9.2009 9:51

Mate prosim nejake zkusenosti s Eglantyne? Mam rok 3 sazenize, trpi cernou skvrnitosti a nevypadaji vubec dobre. Skoro premyslim o jejich vymene za jine.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 199.7 (?), 1.8.2007 13:00
anglické růže lze sehnat také u p. Šípa ve Skaličanech u Blatné. Odborník. Slušné ceny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.38 (?), 22.10.2007 11:40

Hezký den všem milovníkům anglických růží,

pomalu se blíží čas výsadby růží a já poučena z předchozího roku, nenechala jsem nic náhodě a mé vybrané odrůdy jsem si včas objednala u p. Šípa. Bohužel mi po všech terénních úpravách na zahradě zbylo o něco menší místo na jejich výsadbu a tudíž mi těď  zřejmě budou přebývat. Mám dotaz, pokud bych odřeknutím následujících růžiček měla p. Šípovi udělat problém, měl by někdo zájem o růže, Graham Thomas 2x, Eden rose 1x a Mary Rose1x. Jinak bych se ještě ráda zeptala, protože zatím nemám zkušenosti se vzrůstností těchto odrůd, jestli se někomu již osvědčilo do smíšeného růžovo trvalkového záhonu sázet růže spíš jednotlivě v odstupu a mezi ně osadit barevně ladící trvalky a traviny nebo spíše sesadit růže po 3 ks a doplnit trvalkami. Záhon mám tak asi 6 x 2 m.

Díky za odpovědi Vlaďka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.124 (?), 28.10.2007 20:41

Dobrý den

Jsem taky Vlaďka a taky začátečnice v pěstování Angličanek:

Letos jsem si u Pelců objednala, ale pozdě, proto byl úlovek malý

Teprve nyní jsem se dozvěděla o panu Šípovi, na kterého se zítra obrátím. Bohužel nemám tel.kontakt a pís.to bude zdlouhavé.

Uvidím, snad na mě něco zbylo. Budu tedy ráda,když mi přenecháte Graham Thomas a Mary Rose.Dnes jsem sázela Rosárium Uttersen z Kunratic a Eden Rose od Starkla. Obě prý jen remontují, nekvetou stále. Nebo se pletu?

Přeji hodně úspěchů Vlaďka.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika