anglické růže



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 89.125 (?) 
26.10.2008 13:26

 Nevím, s touhle dvojicí bych váhala.  Rosarium   Uetersen je plnokvětá a barevně hodně výrazná růže. New Dawn má květy poloplné a po prvním kvetení už nekvete nijak bohatě. Obávám se,  že ho Rosarium Uetersen přebije. Ani vzrůstem si nejsou podobné. New Dawn tvoří dlouhé výhony (3 až 6m)charakteristické pro pnoucí růže, Rosarium Uetersen je kompaktnější pnoucí -spíše sadová (2 až 3,5m).  Také v květu se dost liší : květ N.D. má jen 35 okvětních lístků, zatím co R.U. jich má až 140. Tak to ještě zvažte. Ale i když je nedáte dohromady, tak Rosarium Uetersen si určitě pořid'te, je super.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 6.52 (?), 12.12.2006 8:47
anglické růže,zejména nedostupné novinky objdnávám přímo od šlechtitelů.Doporučuji www.kordes-rosen.com a www.roses.co.uk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 24.2.2015 20:20

Zkuste se podívat na nabídku Ružařské školky Pelcových! Jejich nabízený sortiment je opravdu široký a e-shop kvalitně profesionální! Ovšem pokud scháníte druh staroanglických ruží jejich odrudy. Jinak nevěřte tomu, že v Anglii seženete pouze anglické ruže, i tam seženete francouzské a německé ruže od firmy Kordes! Ten kdo tvrdí, že anglické ruže seženete pouze v Anglii o Ružích opravdu NIC neví!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.108 (?), 30.4.2007 22:21
Teď jsem si ty stránky prohlížela, to je nádhera. Asi se začnu věnovat víc růžím. Jakým stylem se dá poslat rostlina ze zahraničí? Jak se to platí? Máte někdo zkušenosti? Ilona
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.154 (?), 28.1.2007 10:59
Největší sortiment anglických růží nabízí pan Šíp ve Skaličanech 4, 388 01 Blatná. Pan Šíp zatím nemá internetové stránky, ale když mu pošlete objednávku, růže připraví a případně i zašle na dobírku, doporučuji však osobní odběr. Sazenice jsou kvalitní a navíc za velmi příznivou cenu. Z velké nabídky bych uvedla např.: Mary Rose, Pat Austin, The Pilgrim, Abraham Darby, Eglantyne, L.D:Braithwaite, A Shropshire Lad, Charlotte... a letos nově Hyde Hall, Crown Princess Margerita, William Shakespeare 2000, Benjamin Britten, Wincheter Cathedral a Teasing Georgia.                   Petra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.19 (?), 4.3.2007 17:33

Dobrý den,

potřebovala bych poradit. Z růží pěstuji jen mnohokvěté a mini.  Jedna mnohokvětá mi nádherně kvete, i když ji mám teprve 3 rok.  Dům je postaven na východ. Sluníčko tady máme jen do 15 hod. Tak nevím jestli to není málo. Mám velmi špatnou půdu. Kyselou půdu, protože jsme u lesa.  Dům máme postavený na skále takže každé vykopání díry na zasazení květin i růží mě stojí dost velké úsilí. Z téhle díry mám, ale jen hrstku hlíny.  Díru dělám dost velkou ať se tam vejde dostatek půdy pro růže. Ale přesto bych chtěla v pěstování růží vytrvat. Chtěla bych se pokusit pěstovat Anglické růže a sadové. Můžete mi prosím sdělit svůj názor, jestli mám nějakou šanci na úspěch?

Děkuji s pozdravem

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sofi - (1), 30.4.2007 18:42

Dobrý den Petro, nevíte kde bych sehnala anglickou růži "Tradescant"?

Vlaďka

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 53.123 (?), 10.3.2007 13:58
Zkusila bych se orientovat  na odolné růže ze skupiny historických. Byly předobrazem pro angličanky a tvoří keře a keříky. Velmi odolné jsou růže galské a bílé, jejich nevýhoda je , že neremontují. I mezi opakujícími jistě najdete odrůdy výborně prospívající v těžších podmínkách.    Dresla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.154 (?), 6.5.2007 13:46

Dobrý den, Vlaďko, bohužel, nikde u nás jsem růži Tradescant neobjevila. Jí podobnou Prospero (Tradescant je mimochodem jejím potomkem), nabízel loni pan Šíp ze Skaličan, ale pokud vím, konkrétně s růží Prospero byl trochu problém ohledě její náchylnosti na černou skvrnitost. Kdybyste si chtěla Tradescant objednat v Anglii přímo u Davida Austina, nabízí ji na http://www.davidaustinroses.com/.

Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.38 (?), 9.5.2007 10:16

Dobrý den Petro,

děkuji za odpověď. Už jsem se s panem Šípem kontaktovala a on mi nabídl podobnou, ale zdravou růži William Shakespeare 2000, s kterou má prý několikaleté dobré zkušenosti Ještě bych se ráda Vás, nebo kohokoli z této diskuse o anglických růžích zeptala, zda máte pěstební zkušenost ( vzrůst, odolnost vůči dešti a chorobám, zvláštní požadavky) s růžemi Graham Thomas, The Pilgrim, Souvenir de  malmaisone, Eden rose či Boule de Neige. O růži Heritage, která se mi také velmi líbi už diskuse proběhla a po pravdě bych s jejím pořízením trochu váhala. Děkuji všem za odpověď.

Vlaďka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika