Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 253.103 (?) 
8.5.2019 23:11

Eszter v r.2018 bola super. S BIO postrekmi nebola chora, chut vyborna, prekvapivo aj dlho vydrzala vysiet na koreni bez straty kvality.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 130.150 (?), 2.9.2019 13:49

rovnaka spokojnost aj v r. 2019.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 9.2.2023 8:48
Já jsem si ji pořídil letos a pokud bude potřeba menší chemická ochrana nevidím v tom problém. Snad se dá použít i na víno. Všechny informace jsem o ní ovšem zjistil hlavně na cizojazyčných stránkách.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 9.6.2017 0:18

Odroda Veronika:
3 rocna, prva uroda vlani. Na jednom koreni velmi dobra. Opelenie velmi dobre. Na inom koreni v inej lokalite opelenie slabe - ale v blizkosti po mrazovych skodach bolo len malo kvitnucich korenov. Veronika kvitne neskor ako vacsina mojich odrod Galahad, Solaris, Bianka, Vostorg, Julian, Denal. Viaceri sa stazovali na problem s opelenim u Veroniky - mozno je to len ten problem neskoreho kvitnutia a nedostatku opelovacov. Vyzera, ze by mohla kvitnut spolu s Ruslanom, mozno i Svetlanou, Carlim.
Velka vyhoda Veroniky je, ze nasadzuje velke mnozstvo kvetov (podobne ako Ruslan) aj zo zalistkou, teda aj po spaleni mrazom. Som zvedavy tento rok na kvalitu opelenia. Rast je bujny, Odolnost perenospore dobra, voci mucnatke zvysena. Chut neviem dobre posudit, lebo vlani mi ju poskodili vinne musky a len malo bobul zostalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 14.6.2017 23:17

Termin kvitnutia sa v poslednych dvoch rokoch kvoli zmrznutiu vyhonov neda porovnavat. Vidim, ze Veronika kvitne cca teraz, ale jeden kvet uz pred tyzdnom, a dalsie este ani nie. Ten najskorsi kvet je asi z vyhonka, ktory prezil mrazy a teda ma predstih pred ostatnymi. Opelenie toho prveho kvetu vyzera zatial dobre. A kvetov ma nasadenych ozaj vela, to sa tesim, nie je problem ich neskor zredukovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 17.6.2017 23:12

Tento rok Veronika nesprchava, bobule su huste a strapcov vela, mozno budem aj redukovat - to je v tej lokalite kde vlani hodne sprchavala. Teraz bolo aj cca pekne pocasie aj opelovace v blizkosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 72.120 (?), 8.9.2017 11:04

VERONIKA:
opelenie na Zahori dobre, pri Bratislave horsie. Uroda bohata. 
Vyzorovo velmi atraktivna - fialova farba, velke bobule, stredne huste. 
Bobule su dost meke, malo chruplava ale zlepsilo sa to pri plnom dozreti - vtedy je aj dost sladka. Chut dobra, ale su aj vyrazne lepsie odrody (Aladdin).
Predvapilo ma ze pred 2 tyzdnami na jednom koreni po dazdi niektore strapce silne praskali az 30% a ine len malo alebo vobec! - nerozumiem tomu... neviem ci to bolo rozdielnou zrelostou, ale viac praskal tam kde bol ker husty.
Posledny dazd, ked Vostorg Idelnyj popraskal, posledne 2 strapce Veroniky boli OK. 
Ukazuje dost rozporupne skusenosti ale celkovo vyzera, ze Veroniku netreba nechavat dlhsie na koreni zrelu. Ochrana proti hmyzu je potrebna, je poskodzovana vyrazne silnejsie ako ostatni - nie som si isty ci tie bobule poskodene hmyzom boli predtym prasknute.
Nie je zla odroda, ale plne ju nahradia ine lepsie - uprednostnim Galahad, Aladdin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 253.99 (?), 22.9.2017 21:56

VERONIKA:
Silne dazde predoslych 4dni (spolu 70mm) Veronika vydrzala prekvapivo dobre. Mam uz len 2 male strapce prasklo asi 10%bobul a to povazujem za dobry vysledok - len kusok horsie ako najlepsi. Pred tyzdnom som na inom koreni obral zabudnuty nezasietovany strapec a ten nebol vobec poskodeny hmyzom ani prasknute bobule. Takze skusenost s Veronikou je dost rozporuplna - niekedy sklame inokedy prekvapi.Chut dobra sladka bobule len malicko chruplave.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 130.150 (?), 2.9.2019 13:46

Opelenie po cca 4 rokoch je vcelku dobre - hlavne vzdhladom na mimoriadne silnu urodnost a nasadu aj zo zaloznych ociek.  S praskanim to nie je zle, ale ma meke bobule a tazsie nabera cukor. Potom pri akomkolvek poskodeni rychlo podlieha skaze. Su lepsie odrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 9.6.2017 0:24

Odroda Svetlana:
Mam len 2. rok. Rast velmi dobry, tento rok nasadila 2 strapce, este nekvitne. Referencie su na Ukrajine velmi dobre. Vraj dobra nahrada za Talizman. Podobna ako on ale o tyzden skor kvitne, lepsie opelenie (zensky kvet) a lepsia odolnost voci mucnatke. Udajne dobra urodnost. V mojich podmienkach mozno bude lepsia volba ako Alexa, Kokl (kvoli ich problemu s urodnostou)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika