Sklizeň révy 2013



Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 1.101 (?)
8.9.2013 22:49

Brzo sklidím Agat Donskoj, intenzivně dozrává.V létě za vysokých teplot a intenzivního slunečního záření trochu utrpěl úpalem, je vysazen v krajní řadě vystaven plnému polednímu slunci.Martin

Agat Donskoj
Agat Donskoj
Agat Donskoj
Agat Donskoj
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 7.9.2013 13:53

Něco jsem dnes sklidil, je tam Pannonia, Arkadia, Viktoria, Krasotka, Vostorg Muskatnyj, Karmakod, Glaša, Aročnyj, Kodrjanka, Beloe Čudo a V25-20. Na některých odrůdách zůstalo zdravých jen 5-6 bobulí na střapci.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 1.101 (?), 8.9.2013 22:49

Brzo sklidím Agat Donskoj, intenzivně dozrává.V létě za vysokých teplot a intenzivního slunečního záření trochu utrpěl úpalem, je vysazen v krajní řadě vystaven plnému polednímu slunci.Martin

Agat Donskoj
Agat Donskoj
Agat Donskoj
Agat Donskoj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 12.9.2013 17:04

Musel jsem díky vosám sklidit poslední Afroditu, a ty mezitím vrhly na zrající Ustojčivyj Dokučeavoj, Original jsem pro sichr dal do pytlíků. Doufám že díky vodě nepopraská a nezhnije.

Afrodita, pokud vydržela všechny neduhy, tak byla skvělá.
Afrodita, pokud vydržela všechny neduhy, tak byla skvělá.
Afrodita - poslední sklizeň této bezsemené odrůdy.
Afrodita - poslední sklizeň této bezsemené odrůdy.
Ustojčivyj napadený vosami.
Ustojčivyj napadený vosami.
Ustojčivyj má bobule o něco menší než Afrodita.
Ustojčivyj má bobule o něco menší než Afrodita.
Original se začíná vybarvovat.
Original se začíná vybarvovat.
Bobule jsou hodně velké.
Bobule jsou hodně velké.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petik - (29) - 34.163 (?), 12.9.2013 20:29

Zatímco Mirek už po letošní sklizni čeká jen na dozrání pomerančů, já se smutně koukám na postpuně dozrávající úrodu jinak velmi zdravých keřů. Prim 13 st. NM, Nero 13,0 st. NM prostokořenné, Nero pravokořenné 14,0 NM. Dornefelder 11,0 NM. 

A bonus, Svatovavřinecké začíná červenat. Letos vsázím na ledové víno, aby se tam aspoň nějaký cukr stačil vytvořit, hehé

Prim
Prim
Nero, prostokořenné
Nero, prostokořenné
Nero, pravokořenné
Nero, pravokořenné
Dornefelder
Dornefelder
Solaris, naměřeno max. 17°NM
Solaris, naměřeno max. 17°NM
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 15.9.2013 13:17

Citrusy dostaly na zádel těmi výkyvy počasí a většinu plodů shodily, bohužel. Vzhledem k bohaté nadúrodě Kodrjanky a Arkadie (málo kvalitní na jídlo) si zítra zapůjčuji pres a pokusím se o burčák, ne o víno ale jen o první doma vyrobený burčák.

Kodrjanka je letos hvězdou první velikosti.
Kodrjanka je letos hvězdou první velikosti.
Jediný střapeček odrůdy Rhea, ještě není moc sladký a při konzumaci ještě trpký.
Jediný střapeček odrůdy Rhea, ještě není moc sladký a při konzumaci ještě trpký.
Jupiter - první úroda, zatím nevím zda má smysl držet tuto odrůdu když mám Kišmiš Lučistyj.
Jupiter - první úroda, zatím nevím zda má smysl držet tuto odrůdu když mám Kišmiš Lučistyj.
Arkadia - jeden z mála nádherných střapců.
Arkadia - jeden z mála nádherných střapců.
Vostorg Krasnyj - panenská úroda
Vostorg Krasnyj - panenská úroda
Vostorg Krasnyj - panenská úroda nádherných bobulí.
Vostorg Krasnyj - panenská úroda nádherných bobulí.
Eva se mi hodně líbí
Eva se mi hodně líbí
Talisman
Talisman
Některé bobule Talismanu jsou obrovské
Některé bobule Talismanu jsou obrovské
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 15.9.2013 14:30

ten Vostorg Kr.je opravdu krásný, Eva je krásná také, ale zas si rikam, ze pokud ma takto hustejsi hrozny, bude pak pri destivejsim pocasi nejspis vice napadana hnilobami, ale kdo vi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 15.9.2013 15:06

Eva nemá každý střapes takto hustý, u některých jsou bobule úplně volné. Je i celkem odolná k těm dešťům a hmyzákům, zraje později a bobule má pevné, je jen více náchylná na choroby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 17.9.2013 21:22

Tak takhle vypadá moje Kodrjanka, co není Kodrjanka. Velký hrozen, dužnina není chruplavá, ale šťavnatá, čili to vypadá na moštovou odrůdu. Šťáva bezbarvá, není to barvířka. Chuť je dobrá, loni byla sladší. Tak co to je za odrůdu??? Jo, a je z Droždína...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 211.232 (?), 17.9.2013 22:46

Podľa hlboko vykrojených vrásčitých kožovitých veľkých listov tipujem na Dornfelder. Je to v podstate univerzálna odroda. Dáva skvelé aromatické víno a vďaka veľkým a chutným bobuliam je vhodná aj na jedlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.134 (?), 18.9.2013 10:44

Tvarem, velikostí a barvou bobulí bych to také tipoval na Dornf. Je u těch listů bych jich musel vidět víc. Mně se zas to vykrojení tolik nezdá. Třeba u Vostorgu bych to poznal na dva metry od keře, hluboké vykrojení, navíc zespodu nepřehlédnutelně bíle chlupatej.

Dejte sem o list, dva, více, ze středu keře.

Petr Hlaváček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika