Sklizeň révy 2013



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
host - 110.99 (?) 
18.9.2013 11:01

Dobrý den, rád bych poprosil o radu.

Příští rok bych chtěl zasadit pět keříků révy. Mohli by jste mi dát nějaké typy jaké odrůdy sázet? Mělo by se jednat o rezistentní stolní révu, od skoré po pozdní, modrá i zelená (žlutá).

Oblast Vyškovsko 220m.n.m.

Co jsem zatím vyčetl tak by neměla být špatná Vostorg a Nero.

Za případné typy děkuji. Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 19.9.2013 14:33

Vyfotím. Ale, je to už pár let, v Droždíně Dornfelder asi neměli. Dnes jsem se koukal do nabídky Droždína a zaujalo mně NERO. Podoba tady je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 19.9.2013 15:01

To neznamená, že když tenkrát v Droždíně neměli v nabídce Dornfelder, že to nemůže být Dornfelder. Chybu se záměnou odrůd nemuseli udělat oni, tedy droždínští, ale mohl ji udělat jejich dodavatel, producent sazenic. Nero to rozhodně není, Nero má úplně jiný list a nemá tak velké hrozny. Kouknu ještě doma do encyklopedie odrůd, ale ten tip na Dornfelder se zdá být velmi pravděpodobný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 8.21 (?), 19.9.2013 15:07

Nero má listy menej vykrajované a líc nie je kožovito vrásčitý ako u Dornfeldera. Pred 10 rokmi som tiež kupoval stoláky v Droždíne. Keď začali rodiť, ukázalo sa, že takmer tretina odrôd sú niečo iné, ako som chcel. Predajca často nevie, čo v skutočnosti predáva...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 19.9.2013 15:56

Hrozny jsou takhle velké letos. Vyberu jiné listy a vyfotím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 8.21 (?), 19.9.2013 16:07

Je pravda, že strapce má Dornfelder volnejšie, nie tak husté. Keď pôjdem na budúci týždeň do vinohradu, nafotím ho a môžeme porovnávať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 19.9.2013 20:34

Fotka je mizerná. Foťák se mnou nekamarádí.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 231.183 (?), 19.9.2013 22:14

Snímka je slušná. Sú to naozaj listy Dornfeldera.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 20.9.2013 18:54

Myslel jsem si, že zásadním odlišovacím znakem KUKI-ho NeKodrjanky od jiných odrůd bude výrazně hrbatý povrch pětilaločnatých listů, společně s překrytým řapíkovým výkrojkem. Měl jsem pocit, že překrytý řapíkový výkrojek se vyskytuje jen u několika mála odrůd a s přihlédnutím k tomu, že se jedná o modrou moštovku, bude tudíž určení této nezmámé odrůdy celkem snadné. Omyl.  Jsem překvapený, kolik modrých moštových odrůd má pětilaločnaté vrásčité listy s překrytými řapíkovými laloky. Jsou to kromě zmiňovaného Dornfelderu ze známějších například: Alibernet, André, Ariana, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Domina, Laurot, Merlot, Neronet, Fratava. Ale vzhledem k tomu, že p. Paľem tipovaný Dornfelder z nich má povrch listů asi nejvíce vrásčitý, zůstal bych také u něho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 144.181 (?), 20.9.2013 20:15

Nie som až taký znalec ampelografie, odborná literatúra s kvalitnými fotografiami je pri luštení záhad nevyhnutná, ale s odrodami Zwegeltrebe, Cabernet Moravia, Dornfelder, Dunaj, Nitria mám už viacročné skúsenosti. Vrásčité listy na líci podobné viniču p.Kukyho má práve Dornfelder. Snímka DR z vinohradu by odhalila prekrývanie výkrojkov. Husté strapce má naopak André. Strapce p.Kukyho sú pre Dornfelder netypické. Pomohlo by okoštovať bobule. V tomto čase je Dornfelder na rozdiel od André sladký a vyzretý, bez kyseliniek. Bohužiaľ do vinohradu sa ísť nedá, u nás stále prší a prší a prší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika