Sazenice révy 2016



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?)
26.2.2016 11:31

Pročtu ;) děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 26.2.2016 11:31

Pročtu ;) děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 26.2.2016 12:07

Pan Vápeník na Přerovsku?
Právě zde bydlím, ale nepodařilo se mi nic takového vygooglovat. Máte prosím odkaz? Nebo správná slova pro vygooglování?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 26.2.2016 12:29

Je to ono - otavskavinicka.cz?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.178 (?), 10.4.2016 9:36

Firmu Knížek vinnareva silně nedoporučuji. Sazenice, které jsem dostal byly, když to řeknu jemně, hodně mizerné. Už před sázením se mě nezdály a potvrdilo se to. Z 15 jich přežilo 8, a to ještě z toho 3 na hraně. A pěstováním, místem,  to určitě není, protože na stejném místě jsou dané i vlastní sazenice a ty jsou v přežití 100% a podstatně zdravější co se týká růstu. A dodávám, že sazenice bylu jak provokořené tak roubované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 10.4.2016 9:58

Sazenice vinné révy, od pana Knížka mi přišly minulý týden v úterý.Namočil jsem je na dvě hodiny do roztoku lignohumátu a hned nasadil.Všechny už prorazily voskový krunýř a očividně raší.Nemůžu si stěžovat, ujatelnost 100% i se sazenicema z let mimulých.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 237.20 (?), 10.4.2016 16:33

Já si na p. Knížka nemůžu stěžovat, kupuji od něj už asi 6 let. Mám od něj asi 20 odrůd a myslím, že jeho sazenice révy nejsou horší než u ostatních prodejců. To platí i pro ostatní sazenice. Např.sazenice borůvek - lepší jsem nikde nekoupil ani neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ondro - (48) - 12.170 (?), 25.7.2016 14:51

Slovplant pre cudzincov za ceny viac nez 50% NIZSIE ako pre "svojich".

pozrite si stranku resistantgrapes.com

stranka je v anglictine, je od Slovplantu a ceny su viac ako o 50% nizsie ako na slovplant.sk

Je celkom jasne, ze obe stranky vlastni rovnaky majitel.

Mnohi vieme, ze Slovplant predava za velmi prehnane ceny.

Tymto je jasne, ze to vie aj samotny Slovplant a pokusa sa v ramci EU predavat za TRHOVE pre zakaznika daleko vyhodnejsie ceny.

Hovoril som si uz davnejsie, ze kupovat v Slovplante je nezmysel - ceny su extremne. Odolnost vatsiny ich odrod je daleko horsia ako udavaju, takze si vyzaduju postrek. Alebo povedane inak: mnohe odrody udavane s odolnostou 7 bez postreku stratia chorobou vatsinu listov a/alebo bobul. (a to aj v oblasti samotneho Limbachu - sidla Slovplantu)  musiet striekat a platit za ne cca 12-20Eur?? - cisty nezmysel. (a to na urodu 100kg potrebujem vinicovych sadenic daleko viac ako napr stromcekov broskyne, marhule, ceresne,...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.195 (?), 25.7.2016 16:09

Tak som si to pozrel. Dovod je v tom, ze na tej anglickej stranke sa predavaju len nezakorenene odrezky (v popise odrod je "product: scion wood", v Terms and Conditions "Due to limited quantity we sell only an unrooted cuttings at retail prices"), nie jiffovane sadenice. Ale suhlasim, ze ceny su prilis vysoke. Na druhej strane, ak je pravda, ze pri sucasnej vyrobe vsetko predaju, tak z ich pohladu su nastavene dobre.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ondro - (48) - 12.170 (?), 25.7.2016 16:30

ano vidim, ze su to len odrezky... no tak to je smutne, ze stale sa Slovplant snazia predavat za dvojnasobne ceny ako podobna konkurencia.

napr. winorosl.pl

predava aj sadenice aj odrezky a ich sadenice su za cca rovnaku cenu ako odrezky Slovplantu. Alebo inak Slovplant (resistantgrapes) predava odrezky za 2 nasobnu cenu ako Winorosl.

A odrezky si nemam problem objednat a nechat poslat napr. z Ruska, Ukrajiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 25.181 (?), 26.7.2016 5:32

či sa ti to páči alebo nie, slovplant je na slovensku najlepší! aj ja mám od nich hrozno ktoré sa nedá nikde inde zohnať!cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika