Sazenice révy 2016



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
      
ondro - (48) - 12.170 (?) 
26.7.2016 12:14

Prezradte nam ake mate skusenosti s pestovanim tychto rezistentov BEZ POSTREKOV,

lebo aj pani Palenikova zo Slovplantu ma opakovane ujistovala, ze oni maju v Limbachu vyskusane v praxi, ze aj ich odrody s udavanou odolnostou 5 to zvladaju dobre aj bez postreku... A to ja som pre istotu radsej kupoval len najodolnejsie (odolnost 7 a viac)

Mozem s istotou povedat, ze ma pani Palenikova zo Slovplantu hnusne oklamala, preto aby mi predala sadenice.

Ja som jej jasne povedal, ze ani ja nebudem striekat a preto je pre mna dolezite, ze odolnost odrod maju aj odskusanu bez postrekov.

Na zaklade toho som u nich minul viac ako 350 Eur.

Po pol roku som uz tusil, ze ma oklamali. Preto som v tom istom roku ziadal osobnu navstevu ich vinohradu aby som videl ako sa im dari. Navstevu viac krat odkladali kvoli zaneprazdnenosti a nakoniec zrusili lebo ze toto bol zly rok a uz museli tlakom chorob vsetko obrat.

Odvtedy som v Slovplante nekupil NIC - hoci som mal v zamere.

Kupoval som potom inde za podstatne lepsie ceny, s jasne povedanou informaciou, ze predajca nema odskusane pestovanie bez postrekov, takze som vedel co kupujem a aj som dostal co bolo slubene. A ja sam som sa rozhodol ci dana cena mi stoji za ten risk, ze odroda nezvladne bez postreku.

Odvtedy som kupil hodne vela odrod a sadenic (samozrejme nie v Slovplante) a vlozil som do toho dalsie stovky eur, v sume aj viac penazi ako som minul v Slovplante.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 14.16 (?), 30.7.2016 12:59

ja vinič estriekam a mám úrodu! nepíš ktoré záhradníctvo čo predáva kvalitné sadenice viniča podľa teba je teda na slovensku lepšie ako slovplant???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ondro - (48) - 12.170 (?), 1.8.2016 10:51

Napiste konkretne, ktore odrody pestujete bez postrekov a ako sa im darilo v ktorych rokoch. Pozeral som vase predosle prispevky a tam vidim, ze ste kupili 20ks odrody Nero. Pokial mate len jednu alebo niekolko malo odrod tazko mozte protestovat proti mojmu tvrdeniu, ze udaje Slovplantu o mnohych odolnych odrodach su nespravne. V tom mnozstve odrod Slovplantu su urcite aj odrody, ktore to zvladnu bez postreku.
Napriklad Denal je odolny, ale paradoxne mnohe ine odrody, ktore Slovplant hodnoti rovnako alebo aj vyssie ako Denal su nevhodne pre pestovanie bez postrekov napr. Saturn.
Plati takisto, ze odrody na vino (Solaris, Bianka, Malverina,..) maju vyrazne vyssiu odolnost voci chorobam ako velkoplode stolove odrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 119.29 (?), 1.8.2016 11:47

NEODPOVEDAL si na otázku, ktoré záhradníctvo (vinohradníctvo) na slovensku je lepšie ako slovplant, len sa tu sťažuješ že nie si schopný dopestovať si vinič!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ondro - (48) - 12.170 (?), 1.8.2016 14:15

Slovplant je pre mna naozaj v mnohych smeroch NAJ.

Kvalitou sadenic revy patri medzi tych NAJlepsich.

Spolu so zahradnictvom Klivia.com ponukaju NAJviac novych a NAJviac odolnych odrod.

Kupil som tam sadenice revy za NAJviac penazi a NAJmenej som za ne dostal, lebo je NAJdrahsi.

Ich web stranka je NAJlakavejsia, NAJputavejsia, NAJlepsie zorganizovana a zaroven ma NAJviac pomylila v hladani odrod revy bez postrekov a preto ma NAJviac sklamala - teda jej udaje o odolnosti sa NAJviac lisia od reality.

Pracovnici SLovplant ma NAJviac ubezpecovali, ze ich odrody revy to zvladnu bez postreku a NAJmenej sa ich sluby splnili.

Pre mna je Slovplant zahradnictvo s daleko NAJvetsim poctom privlastkov NAJ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 1.8.2016 17:39

Kecas, kecas a na otazku si neodpovedal. Pises len same plane kecy...

Mas skusenosti s desiatkami odrod, preco nam sem nedas fotky ako ktora odroda momentalne u teba vyzera, nech sa poucime...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ondro - (48) - 12.170 (?), 1.8.2016 18:16

Odpovedal som tam, kto chce ten tam odpoved vidi, Slovplant je NAJ...

Pardon pani, pravda moze byt niekomu neprijemna no treba sa s nou zmierit a neutekat pred nou...

Aj moje vytriezvenie z dovery k Slovplantu bolo hodne bolestive, a uz som si zvykol... hlavne aby sa druhi poucili z mojej chyby.

Chorobnost viacerych mojich odrod za minule 2 roky som hodnotil vo vetve:

"Réva vinná pěstování bez postřiku"  ...hladajte tam napr. slovo "Denal"

Urcite budem hodnotit aj tento rok, na konci sezony...

Zhodnotte tam prosim po sezone aj vy svoje skusenosti.

A tie hlavy co mali minule roky najviac chorob sa drzia tento rok velmi dobre... pretoze som ich teraz na jar PREVRUBLOVAL lepsimi odrodami - o tom som pisal vo vetve:

"Očkovat nebo roubovat?"

a este tam planujem napisat viac detailov i s fotkami.

To ze som sa naucil vrublovat a ockovat revu je tiez "zasluhou" Slovplantu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ondro - (48) - 12.170 (?), 1.8.2016 18:42

Ktore zahradnictvo je lepsie ako Slovplant?

Kazde, ktore je cestne a pravdive k svojim zakaznikom a vobec to nemusi byt ani zahradnictvo ani profesional, ale aj mensi hobby predajca.

A lepsim je kazdy z tych dalsich od ktorych som kupoval, kazdy z nich sa zachoval cestne a pravdivo - povedal ze nema skusenosti bez postrekov.

Uz som pisal, ze odporucam Bredika, kazdy si moze sam pozriet jeho uprimne a nezistne rady na fore, na jeho stranke, jeho hodnotenia odrod, ktore predava...

Vobec nema zmysel sa dohadovat ci kvalitnejsie sadenice ma jeden alebo druhy, obaja maju dost dobre na to, aby dobre rastli.

On si nevymysla rozpravky o ich uzasnej odolnosti len preto aby nalakal zakaznika a zarobil na nom...

On napr. povedal: "Ale za víc jak 10 let jsem vyzkoušel téměř 200 odrůd a dosud jsem nenašel jedinou, která by ve všech letech bez postřiku šla bez rizika pěstovat"

Ten kto tu keca je pani Palenikova zo Slovplantu, ta ktora ma oklamala kvoli zisku.

Vazim si cestnych ludi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ondro - (48) - 12.170 (?), 1.8.2016 11:11

Zakaznik nie je obmedzeny kupovat len v zahradnictvach ako Slovplant. Slovplant predava kvalitne sadenice, ale vobec nejde o to ci su najlepsie alebo nie. Presne rovnaku kvalitu ma aj Teplan/Strelinger su na nerozoznanie od Slovplantu, ktovie ci nie su rovnakeho povodu.
Kupil som spolu okolo 100ks sadenic od
-Slovplant
- pana Kotrleho (na tomto fore bred_ik)
- pana Rumana zo Senkvic
- panov Strelinger/Teplan
- Vinarstva Kraus
plus este zopar z inych zdrojov.
V prvom roku sa ujali celkom vsetky. V druhom roku uhynuli 3ks, jedna aj zo Slovplantu, dovod nepoznam. To znaci ze umrtnost je bezvyznamna. Teda vsetci tito predajcovia maju sadenice dost dobre na to aby som kvalitu sadenic vobec nemusel riesit.
Rast sadenic po vysadbe zavisi omnoho viac od pody, polohy, zalievky pripadne hnojenia - teda faktorov ktore zabezpecuje uzivatel sadenice.
A jasne sa ukazuje, ze platit vyrazny priplatok za sadenice Slovplant sa NEVYPLATI. Ale je mi jasne, ze ludia co kupia len malo kusov cenu riesit nemusia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ondro - (48) - 12.170 (?), 1.8.2016 11:13

uhyn sadenice v zime najskor sposobuje nevyzretie dreva vplyvom choroby a predcasneho opadu listov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika