Sazenice révy 2016



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?) 
25.2.2016 16:13
Přikládám fotku zmiňovaného pozemku (není ideální),v pozadí zasazene malinoostružiny, na severní straně loňský prim a kobzar (Letos bych tam doplnil ještě 3 sazenice) Metr nad plotem bych vysadil řadu jedné odrudy, ale aby to už trošku vypadalo.Máte nějaké nápady a doporučení (jak daleko od sebe sadit, budoucí vedeni...). Budu rád pokud mi budete dále nápomocni :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 133.192 (?), 25.2.2016 16:31
Ale myslím, že Jalověnskij u. je pozdní odrůda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 25.2.2016 19:30

Dostal jsem seznam révy od pana Jedličky.

Krystal v něm není.Cena sazenic 95-300 kč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 25.2.2016 22:07

Aha - já ten seznam mám taky a v tom mém seznamu pod pořadovým číslem 20 tam Krystal je.
Některé révy jsou drahé, protože jsou ve velmi omezeném množství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 26.2.2016 9:13
Jedlička v Kladrubech je dost drahý a navíc neochota osobního odběru, když jsem nabízel odběr osobně, že se i něco dovím.To bredík je něco jiné.Poslal i osobně jsem dojel.Provedl mne viničkou.Ceny řízků krystal, citronyj magarača, cab.cortis, muscaris po 30 takové novější špíçky julian, čarli apod 50kc, sazenky většinou dvojnásobek.Nejdražší extra novinky.Před dvěma lety galahad za 200kč.A vždy přidá bonus.Zvažte to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 26.2.2016 10:03

Jo pravda, Bredík! Zatím se mi nestalo, že by mi od něj něco nešlo nebo že by zaměnil odrůdy.
Původně jsem si myslel, že tazatel je z Čech, když "nechce jezdit na Moravu".

Co se mě týče, když je nějaká novinka, nějaká zvláštnost, o které jsem zatím nikde neslyšel, že by byla jinde ke koupi, tak do toho jdu i za daleko větší částku.blush

Mimochodem - je tu někdo, kdo má ve své sbírce Damskie palčiky nebo "Lakované prsty"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 26.2.2016 10:13

Díky pánové za cenné poznatky.

Odrudy Vostorg, Krystal, Bianka, Solaris jsem si vybral z jediného dúvodu a to je jejich četnost, zkušenosti pěstitelů.

Pokud se mi povede za několik let nějaký úspěch, pak bych zkusil experimentovat s jinými, méně známými druhy (krásný koníček :)).

Prvně chci ale vybudovat malou viničku, proto se tady ptám na kdejakou blbůstku.

Bredíkovi zkusím napsat, je tady v diskuzi že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 26.2.2016 10:29
Má krásné čtivé a hlavně aktualizované stránky.Dejte do vyhledavače bredwine a už se tam doklikáte.To co má v omezeném množství moc nemá k mání, ale dvakrát jsem po dotazu uspěl.V kladrubech jsou stránky již několik let stejné, ani obrázky odrud se vúbec nemění.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 26.2.2016 10:51

Stránky znám asi týden, je tam hodně informací, pročítám je :). Co se týče učení tak se řadím do typu jednou vidět než 100x číst.Proto se ptám na všelijaké věci ohledně pěstování révy.

Napsal jsem Bredikovi, snad se ozve. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 26.2.2016 11:05
Moc pěkné čtení a zkušenosti z odrudami jsou na stránkách o Otavské viničce z opravdu okrajové oblasti.Pan Vápeník má i pár hlaviček v Brně a na Přerovsku, takže doporučuji zabrousit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika