Sazenice révy 2016



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?) 
23.2.2016 22:12, zobrazeno: 61674x

Zdravím všechny.)

chtěl bych letos vysadit odrůdy Krystal, Vostorg.

Sazenice ale nejsou nikde v nabídce. Objednával bych je poštou, jet na moravu pro nějakých 10 sazenic se mi moc nechce.

Může mi někdo poradit, kde bych mohl sehnat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 23.2.2016 22:56

Nevím proč máte zájem zrovna o Krystal a Vostorg (idealnyj?), ale mrkl jsem do nabídky Jedlička-Kladruby a tam jsou obě tyto odrůdy.

Já rád nakupuju i u pana Kníška z Peruce, který nabízí i odrůdy, které obyčejně nejsou k dostání. - Je neobyčejně vstřícný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 129.219 (?), 24.2.2016 5:20
Tyto dvě odrůdy se hodí do mých podmínek (severní morava 380 mnm). Solaris a Bianku mam vysazenou loňi.Chci zkusit víc odrůd a které půjdou dobře, těch pak vysadím více.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 24.2.2016 7:10

Ze severní Moravy není většinou tak daleko k Prostějovu.

Záleží pro jaké využití révu chcete pěstovat. Solaris a Bianca jsou typické moštové odrůdy. Krystal je něco mezi stolní a moštovou odrůdou (sám ho využívám jedině jako mošťák). Vostorg je stolní odrůda, podle mého názoru hodně kvalitní.
Pokud by jste chtěl moštové odrůdy, určitě bych doporučoval vyzkoušet Dubljanskij a Platovskij. Stolních by bylo na výběr hodně. 380 m n.m. není samo o sobě nic hrozného, záleží na dalších okolnostech ovlivňujících mikroklima v dané lokalitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 226.62 (?), 24.2.2016 8:01
Zatím vysazuji kolem domu na jižní straně. Pokud se révě bude dařit zkusil bych vysadit větší množství na přilehlý pozemek.Místa tu mám hodně. Odrudy jsem vybíral podle doporučení z literatury (pan Kratochvíl) a podle diskuzí na webu. Těch "neznámých" odrůd je spousty a není na ně tolik hodnocení a komentářů, proto jsem vybíral mezi výše zmíněnými. Révu chci na jídlo a pokud se bude dařit tak rád zkusím i víno. Beru to jako koníček, ale jsem začátečník. Okolí mi tvrdí, že zde nejsou pro révu podmínky, přesto to chci zkusit. A k Prostějovu to je 130km, jednou ročně tam jezdíme za rodinou. Rozdíl v klimatu je znát hodně. Třeba meruňky tam rostou v pohodě, u nás už ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 24.2.2016 9:02

Že "zde nejsou podmínky pro révu"? To mi zde také kdysi tvrdili - pěstuju víno na Hané, na přibližně stejné rovnoběžce jako Bredík.

Vinná réva se mimo skleník běžně pěstuje i v Polsku, Poláci mají dokonce i své vlastní odrůdy (Malgorzatka, Talisman rannij, Iza Zaliwska...). Bredík Vám potvrdí, že nejsevernější vinici v Evropě obhospodařuje jeden zanícený pěstitel 40 km od Osla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 226.62 (?), 24.2.2016 9:42
To jste mě potěšil. Mohu se tedy pustit do přípravy pozemku a nakupu sazenic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 139.117 (?), 25.2.2016 13:13
Vostorg ma pan Knížek, ještě hledám Krystal. Bianku jsem našel na slovensku. Jakou odrůdu by jste mi ještě doporučili, mám pod druhou chalupou místečko cca 7x4 metry.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 133.192 (?), 25.2.2016 14:32
Krystal má Jedlička a z naprosto bezproblémových a přitom kvalitních odrůd bych doporučoval Rondo, modré, rané, bujné, plodné, odolné. Nebál bych se ani nějakého bezsemenného rezistentu jako např. Romulus, Venus nebo Glenora. Bianka je celkem běžná odrůda a určitě ji budou mít i někde poblíž, ne pouze na Slovensku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 25.2.2016 14:43

Jalovenskij.

Obzvláště pergola porostla touto odrůdou v plodnosti vypadá famózně. Navíc je to taky rezistent.      j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika