Sazenice révy 2016



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 139.117 (?)
25.2.2016 13:13
Vostorg ma pan Knížek, ještě hledám Krystal. Bianku jsem našel na slovensku. Jakou odrůdu by jste mi ještě doporučili, mám pod druhou chalupou místečko cca 7x4 metry.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 23.2.2016 22:12, zobrazeno: 61676x

Zdravím všechny.)

chtěl bych letos vysadit odrůdy Krystal, Vostorg.

Sazenice ale nejsou nikde v nabídce. Objednával bych je poštou, jet na moravu pro nějakých 10 sazenic se mi moc nechce.

Může mi někdo poradit, kde bych mohl sehnat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 23.2.2016 22:56

Nevím proč máte zájem zrovna o Krystal a Vostorg (idealnyj?), ale mrkl jsem do nabídky Jedlička-Kladruby a tam jsou obě tyto odrůdy.

Já rád nakupuju i u pana Kníška z Peruce, který nabízí i odrůdy, které obyčejně nejsou k dostání. - Je neobyčejně vstřícný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 129.219 (?), 24.2.2016 5:20
Tyto dvě odrůdy se hodí do mých podmínek (severní morava 380 mnm). Solaris a Bianku mam vysazenou loňi.Chci zkusit víc odrůd a které půjdou dobře, těch pak vysadím více.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 24.2.2016 7:10

Ze severní Moravy není většinou tak daleko k Prostějovu.

Záleží pro jaké využití révu chcete pěstovat. Solaris a Bianca jsou typické moštové odrůdy. Krystal je něco mezi stolní a moštovou odrůdou (sám ho využívám jedině jako mošťák). Vostorg je stolní odrůda, podle mého názoru hodně kvalitní.
Pokud by jste chtěl moštové odrůdy, určitě bych doporučoval vyzkoušet Dubljanskij a Platovskij. Stolních by bylo na výběr hodně. 380 m n.m. není samo o sobě nic hrozného, záleží na dalších okolnostech ovlivňujících mikroklima v dané lokalitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 226.62 (?), 24.2.2016 8:01
Zatím vysazuji kolem domu na jižní straně. Pokud se révě bude dařit zkusil bych vysadit větší množství na přilehlý pozemek.Místa tu mám hodně. Odrudy jsem vybíral podle doporučení z literatury (pan Kratochvíl) a podle diskuzí na webu. Těch "neznámých" odrůd je spousty a není na ně tolik hodnocení a komentářů, proto jsem vybíral mezi výše zmíněnými. Révu chci na jídlo a pokud se bude dařit tak rád zkusím i víno. Beru to jako koníček, ale jsem začátečník. Okolí mi tvrdí, že zde nejsou pro révu podmínky, přesto to chci zkusit. A k Prostějovu to je 130km, jednou ročně tam jezdíme za rodinou. Rozdíl v klimatu je znát hodně. Třeba meruňky tam rostou v pohodě, u nás už ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 24.2.2016 9:02

Že "zde nejsou podmínky pro révu"? To mi zde také kdysi tvrdili - pěstuju víno na Hané, na přibližně stejné rovnoběžce jako Bredík.

Vinná réva se mimo skleník běžně pěstuje i v Polsku, Poláci mají dokonce i své vlastní odrůdy (Malgorzatka, Talisman rannij, Iza Zaliwska...). Bredík Vám potvrdí, že nejsevernější vinici v Evropě obhospodařuje jeden zanícený pěstitel 40 km od Osla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 226.62 (?), 24.2.2016 9:42
To jste mě potěšil. Mohu se tedy pustit do přípravy pozemku a nakupu sazenic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 139.117 (?), 25.2.2016 13:13
Vostorg ma pan Knížek, ještě hledám Krystal. Bianku jsem našel na slovensku. Jakou odrůdu by jste mi ještě doporučili, mám pod druhou chalupou místečko cca 7x4 metry.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 133.192 (?), 25.2.2016 14:32
Krystal má Jedlička a z naprosto bezproblémových a přitom kvalitních odrůd bych doporučoval Rondo, modré, rané, bujné, plodné, odolné. Nebál bych se ani nějakého bezsemenného rezistentu jako např. Romulus, Venus nebo Glenora. Bianka je celkem běžná odrůda a určitě ji budou mít i někde poblíž, ne pouze na Slovensku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 25.2.2016 14:43

Jalovenskij.

Obzvláště pergola porostla touto odrůdou v plodnosti vypadá famózně. Navíc je to taky rezistent.      j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika