Réva ve skleníku



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?)
19.3.2010 14:42

Nechápu Vaše uvažování. Necháte ji tam přece dorůst. Nebo na těch 80 cm chcete snížit sklaník? Přibližte to. Neřezaná réva za rok naroste výhon o 5 metrů bez problému, nevím co řešíte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 116.15 (?), 19.3.2010 13:58, zobrazeno: 38314x

Jsem úplný amatér a chci pěstovat révu ve skleníku. Přečetl jsem si skoro všechny návody na pěstování. Koupil a přečetl brožuru od v. Krause ml., ale zdá se mi že je psána pro někoho, kdo má již zkušenosti s pěstováním. Není mi prostě jasné, když vyroste kmen, který nechám vysoký 60 - 80 cm s očkem, ze kterého vyroste tažeň, který vedu po drátěnce, ale já potřebuji vésti révu pod střechou skleníku. Jak ji tam dostanu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.38 (?), 19.3.2010 14:03

ve skleníku mám tři hlavy.Kmínek nechám vyrůst až pod střechu, ze kterého vedu tažen po obvodu, od kterého vedou k vrcholu skleníku plodné tažně, které každý rok stříhám-no problem.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 19.3.2010 14:42

Nechápu Vaše uvažování. Necháte ji tam přece dorůst. Nebo na těch 80 cm chcete snížit sklaník? Přibližte to. Neřezaná réva za rok naroste výhon o 5 metrů bez problému, nevím co řešíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.15 (?), 19.3.2010 15:02

Myslel jsem, že kmínek nemá být vyšší než těch 80 cm a tažeň se krátí na jaře 2 roku na 4 až 7 oček, to znamená že se bude dále prodlužovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.249 (?), 19.3.2010 15:16

Neberte to tak doslova, Když se vám to nehodí, klidně ho táhněte výš, nic se nestane.

Druhý doraz nechápu - samozřejmě že nepřestane růst. Nebo co vám není jasné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.38 (?), 19.3.2010 15:27

tak tak.kmínek mám cca.1,5 m. vysoký.Pak následuje podélný tažeň pod střechou, a s něho vyrůstají plodné letorosty až do vrcholu skleníku.Celé to slouží i jako stínídlo při vysokých teplotách v létě.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.53 (?), 19.3.2010 16:03

Ve skleníku problém kmínek -  tažně nemusíte řešit.  Mám ve skleníku mnoho odrůd a díky dobrým podmínkám a díky ochraně révy před venkovními mrazy všechny vedu na kordóny a stříhám na krátké čípky. Plodí dostatečně, ještě toho musím většinu odstranit, když chci výstavní hrozny a taky úrodu rajčat a spol. na spodním záhonu.  Prostě si natvarujte staré dřevo všude tam, kde chcete mít révu a každý rok, ji hlubokým řezem zmlazujte.  Nejvíce se mě osvědčila odůda POLA. Pro skleníky je sice registrovaná Vitra, ale mě Pola více chutná.  Pola a Vitra sice nejsou rezistenty, ale stačí dva postřiky proti padlí.  Peronosporu ve skleníku réva nechytne, nesmíte, ale rosit listy. Díky ranosti a 2 postříkům uniknou tyto odrůdy padlí.  Některé rezistenty není nutné vůbec stříkat, ale věstšina mě zase nevyhovuje chuťově.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 9.7.2014 13:49

...no a tak to vypadá nyní, bobule se mají čile k světlu.původně to měla být odrůda Aivaz, ten to není... možná Kodrjanka?používám vysoké vedení pod střechou jako stínění rajčatům, okurkám,paprikám... a co taky jiného pěstovat pod střechou, než využít volné plochy k pěstování vinné révy.










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 9.7.2014 14:12

Střapce máte výstavní, krásné a hodně. yes Jen se mi zdá, že pro ně máte dost málo listů. Ale to může být jen zdání... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 10.7.2014 10:07

Děkuji.Máte pravdu, v zoně hroznů jsem odstranil třetinu listů, které se nacházely pod úrovní hroznů... taky proto, aby byly bobule dostatečně osvětleny, a aby se dalo pod střapci bezpečně chodit.Nad střapci, které chrání před úpalem, a dále na dlouživých letorostech je listů i tak dost.Protože osečkování není třeba dělat, prodlužující letorosty mají dostatek listové plochy pro výživu hroznů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika