Réva ve skleníku



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 116.15 (?) 
19.3.2010 13:58, zobrazeno: 38168x

Jsem úplný amatér a chci pěstovat révu ve skleníku. Přečetl jsem si skoro všechny návody na pěstování. Koupil a přečetl brožuru od v. Krause ml., ale zdá se mi že je psána pro někoho, kdo má již zkušenosti s pěstováním. Není mi prostě jasné, když vyroste kmen, který nechám vysoký 60 - 80 cm s očkem, ze kterého vyroste tažeň, který vedu po drátěnce, ale já potřebuji vésti révu pod střechou skleníku. Jak ji tam dostanu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 151.38 (?), 19.3.2010 14:03

ve skleníku mám tři hlavy.Kmínek nechám vyrůst až pod střechu, ze kterého vedu tažen po obvodu, od kterého vedou k vrcholu skleníku plodné tažně, které každý rok stříhám-no problem.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 19.3.2010 14:42

Nechápu Vaše uvažování. Necháte ji tam přece dorůst. Nebo na těch 80 cm chcete snížit sklaník? Přibližte to. Neřezaná réva za rok naroste výhon o 5 metrů bez problému, nevím co řešíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.15 (?), 19.3.2010 15:02

Myslel jsem, že kmínek nemá být vyšší než těch 80 cm a tažeň se krátí na jaře 2 roku na 4 až 7 oček, to znamená že se bude dále prodlužovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.249 (?), 19.3.2010 15:16

Neberte to tak doslova, Když se vám to nehodí, klidně ho táhněte výš, nic se nestane.

Druhý doraz nechápu - samozřejmě že nepřestane růst. Nebo co vám není jasné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.38 (?), 19.3.2010 15:27

tak tak.kmínek mám cca.1,5 m. vysoký.Pak následuje podélný tažeň pod střechou, a s něho vyrůstají plodné letorosty až do vrcholu skleníku.Celé to slouží i jako stínídlo při vysokých teplotách v létě.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.53 (?), 19.3.2010 16:03

Ve skleníku problém kmínek -  tažně nemusíte řešit.  Mám ve skleníku mnoho odrůd a díky dobrým podmínkám a díky ochraně révy před venkovními mrazy všechny vedu na kordóny a stříhám na krátké čípky. Plodí dostatečně, ještě toho musím většinu odstranit, když chci výstavní hrozny a taky úrodu rajčat a spol. na spodním záhonu.  Prostě si natvarujte staré dřevo všude tam, kde chcete mít révu a každý rok, ji hlubokým řezem zmlazujte.  Nejvíce se mě osvědčila odůda POLA. Pro skleníky je sice registrovaná Vitra, ale mě Pola více chutná.  Pola a Vitra sice nejsou rezistenty, ale stačí dva postřiky proti padlí.  Peronosporu ve skleníku réva nechytne, nesmíte, ale rosit listy. Díky ranosti a 2 postříkům uniknou tyto odrůdy padlí.  Některé rezistenty není nutné vůbec stříkat, ale věstšina mě zase nevyhovuje chuťově.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 9.7.2014 13:49

...no a tak to vypadá nyní, bobule se mají čile k světlu.původně to měla být odrůda Aivaz, ten to není... možná Kodrjanka?používám vysoké vedení pod střechou jako stínění rajčatům, okurkám,paprikám... a co taky jiného pěstovat pod střechou, než využít volné plochy k pěstování vinné révy.










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 9.7.2014 14:12

Střapce máte výstavní, krásné a hodně. yes Jen se mi zdá, že pro ně máte dost málo listů. Ale to může být jen zdání... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 10.7.2014 10:07

Děkuji.Máte pravdu, v zoně hroznů jsem odstranil třetinu listů, které se nacházely pod úrovní hroznů... taky proto, aby byly bobule dostatečně osvětleny, a aby se dalo pod střapci bezpečně chodit.Nad střapci, které chrání před úpalem, a dále na dlouživých letorostech je listů i tak dost.Protože osečkování není třeba dělat, prodlužující letorosty mají dostatek listové plochy pro výživu hroznů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika