Příspěvky uživatele - 3.53

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Méně časté opěrné konstruce a formy révy, 6.2.2012
Už jsem o tom vícekrát psal.  Celý kmínek zahrnují běžně Rusáci v Podmoskevské oblasti. Ale je to náročné.  Už kdysi před 30 lety jsem doporučoval zahrádkářům v méně extrémních oblastech vypěstovat si každý rok záložní kmínek a ten... celý příspěvek >
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 1.2.2012
Vážení přátelé, réva nám ve skutečnosti nezmrzne, ale vyschne.  Tento výrok vám potvrdí následující jednoduchý pokus.  Vypěstujte si jeden kmínek šikmo k terénu, aby šel na podzim zarýt. Stačí 5 cm zeminy a budete mít každý rok dobrou... celý příspěvek >
Festivalnyj, 29.3.2010
Hodí. 2 m plot není žádný problém.  U nás má trochu nepříjemné kyseliny. Víno trpí odoburáváním jablečné. Také není příliš odolný k houbovým chorobám. Co takle zkusit SOLARIS.
Prim na pergole, 28.3.2010
Doporučuji letos ještě sestříhnout na dvě očka. Při dobré péči Vám ty 2,5 metru udělá už v letošním roce. Kmínek pak budete čistit a nahoře si necháte v dalších letech tažně. Prim je bujný, ale tažně přidávejte jen postupně, aby se sazenička... celý příspěvek >
Réva do jílu, 28.3.2010
Zdravím všechny odborníky.  Prim je bujný a proto se na pergolu nehodí??? Právě proto, že je bujný, tak se na pergolu sakramentsky hodí.  Prim mám na pergole od roku 1992 /pravokořenný/  a nikdy nezklamal. Dávám ho všem přátelům do... celý příspěvek >
Réva do jílu, 26.3.2010
Réva není na půdy náročná, roste téměř ve všem.  Sazenice se ovšem skládá ze dvou součástí. V zemi roste podnož, do jílu se hodí nejlépe podnož 125 AA, druhá volba je Kober 5 BB, případně Craciunel 2. Na podnoži je naroubována ušlechtilá část,... celý příspěvek >
Réva k pergole, 21.3.2010
Z odrůd Vámi uvedených mohu doporučit pouze PRIM.  Mám ho 20 let na pergole a je skutečně dobrý.   Stříkání Vás nemine.  Máte na výběr,  kvalitní odrůdy a  provést 2 - 3 postřiky nebo nějaké předpotopní hybridy, odolné,... celý příspěvek >
Réva ve skleníku, 19.3.2010
Ve skleníku problém kmínek -  tažně nemusíte řešit.  Mám ve skleníku mnoho odrůd a díky dobrým podmínkám a díky ochraně révy před venkovními mrazy všechny vedu na kordóny a stříhám na krátké čípky. Plodí dostatečně, ještě toho musím většinu... celý příspěvek >
Jakou odrůdu révy na Vysočinu?, 11.3.2010
Krystal je dobrý, ale slabě roste. Takže žádejte bujnou podnož.
Réva do skleníku v nadm. výšce 550 m, 11.3.2010
Pokud nechcete bujnou odrůdu, doporučuji odrůdu POLA. Slaběji roste, dobře plodí a je raná, chuťově vynikající.  Mám ji ve skleníku už 15 let, ve skleníku pěstujeme i běžnou zeleninu. Žádný problém, ale révu musíte krotit, protrhat hrozny i celé... celý příspěvek >
Vzdálenost při výsadbě bujně rostoucích odrůd, 10.3.2010
V malém je lepší spon cca. 1 x 2 m a to včetně bujných odrůd. Zahuštění se dá řešit zeleným řezem.  V květnu, červnu vylomit zahušťující slabé a příliš silné výhony. V případě mrazových škod je snadnější zaplňovat vymrzlé prostory.  Na... celý příspěvek >
Réva do skleníku v nadm. výšce 550 m, 10.3.2010
Naše osvědčené odrůdy jsou Vitra a Pola. Pola je pro mě chutnější, ale je třeba tvrdě regulovat sklizeň.  Plodí i ze spících oček a při velké úrodě jsou hrozny nechutné.
Gročanka, Festivalnyj, Arkadia, 10.3.2010
Festivalnyj je zastaralá odrůda.  Gročanku neznám. Arkadie je asi nejlepší stolní odrůda, ale nepřetěžovat!  3 kg hroznů na metr čtvereční musí stačit. Pak je velmi chutná a dobře roste.
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika