Réva ve skleníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 137.72 (?) 
13.5.2021 14:57

Konečně jsem našel pro mě důležitou informaci, do jakého rohu sázet... hodně jsem četl že jižní strana, ale pořád mne to táhlo na secer, tedy moc díky za sdílení příspěvku :-)

Přemýšlím nad tím, vysadit hlavu vně skleníku a zavést ji prostupem dovnitř aby kořenový systém měl neomezeně vláhy a zároveň nezabíral místo uvnotř skleníku. Nemohu nikde najít zkušenosti s formou prostupu (stačí 10cm?), vzdáleností od zdi skleníku atd. Dokážete mě prosímněkdo nasměrovat, poradit?

Předem díky, mf

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 14.5.2021 12:49

Řešil jsem výsadbu révy do skleníku zapěstováním ve tvaru Vertiko viz.příloha.Zabere minimum místa a lze pěstovat ve skleníku cokoli bez zastínění podkultur.Umístil jsem ho doprostřed skleníku ke vchodu na severní stranu.

Vertiko zapěstujete následovně: Při výsadbě révy umístíte do výsadbové jámy oporu která bude dosahovat ke stropu skleníku.Prvním rokem po výsadbě necháte růst vybraný letorost.Příští rok zkrátíte opět na dva pupeny loňského letorostu.Během růstu v druhém roce po výsadbě nového letorostu tvarujete ve spirále kolem opěrného kůlu do požadované výšky.Nutno dělat velmi opatrně pří zdřevnatění letorostu na podzim nebo druhý rok na jaře.(hrozí vylomení).Při tvarování kmínku je dobré dávat mezi letorost a opěrný kůl nějakou vložku (později lze odstranit).Kmínek bude zasilovat a je dobré mít prostor mezi letorostem a oporou.Další rok vyberete čípky v různých rovinách.Co patro to dva čípky.S odstupem asi 40÷50 cm provedete další dvoučipkové patro.Tak pokračujete ke střeše skleníku.Osobně mám čtyři patra a zatížení 8÷10 střapci.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika