Plíseň



host - 1.251 (?)
22.7.2008 1:07

Na internetu jsem zachytil, že křídlatka, tady jako invazivní rostlina, má obecně protiplísňový účinek. Na plísně na rostlinách by mělo jít použít odvar z listí křídlatky.  Křídlatku v okolí mám, ale nemám nic plesnivějícího, na čem bych to vyzkoušel, takže dávám k dispozici tuto neprověřenou radu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 19.7.2008 17:38

Ale my neřešíme původní dotaz, nýbrž na pozdější reakci paní ze dne 17.7.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 195.168 (?), 21.7.2008 14:58

Pravda - zaregistroval jsem... A opravdu to perenospora nebude - ta se na bobulích projevuje spíše degenerací a změnou barvy. Padlí dělá bílý až šedobílý povlak.

Jestě by stálo za zamyšlení, zda by to nemohla být bortrytida - plíseň šedá. S tou nemám žádné osobní zkušenosti. Prý napadá už nezralé bobule, ale k tomu jsem fotku nenašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 21.7.2008 16:00

Botrytida to může být, ale ještě je brzy. Ve sklenících znám případy, že napadá hrozny až dojde k prasknutí bobule. Pokud se hodně zalévá, bobule pak rychle praskají a dochází k napadení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.172 (?), 21.7.2008 22:11

Dobrý večer, tak jsem víno postříkala ale asi to moc nepomohlo:(no zítra nafotím a vložím foto:)vyloženě jsem ho tím postřikem okoupala a ten šedý povlak je tam stále. Na jednom trsu dokonce i postupuje, listy jsou asi v pořádku, na nich jsem nic nenašla. Zítra postřik karathenem zopakuji:)ještě jednou chci moc poděkovat, snad se to zachrání...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 22.7.2008 1:07

Na internetu jsem zachytil, že křídlatka, tady jako invazivní rostlina, má obecně protiplísňový účinek. Na plísně na rostlinách by mělo jít použít odvar z listí křídlatky.  Křídlatku v okolí mám, ale nemám nic plesnivějícího, na čem bych to vyzkoušel, takže dávám k dispozici tuto neprověřenou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.172 (?), 22.7.2008 17:58

Dobrý den, tak fotečky jsou zde- www.zema.cz/vino

moc prosím o radu, zda je to tedy padlí, protože mi začíná některé i uhnívat(hnědnout) přímo na trsu:(Děkuji, Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 22.7.2008 19:38

Tak nevím, ale otevřít to nejde. Nesmíte čekat zázraky, ten šedý povlak už nesmizí. Pokud zastavíte chorobu, tak zčerná (popř. zšedne), ale ztratit se nemůže.
Je tam a nijak to neodstraníte, pouze zastavíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.172 (?), 22.7.2008 21:03

jej já si nevšimla, že odkaz není rozklikávací, tak tedy vložím ještě jednou. Ještě tedy dotaz, mám to ostříhat všechno pryč?

Což by znamenalo celá úroda v háji:(ani to tak z fotek nevypadá ale jsou zasažený fakt všechny kuličky:(díky moc

ještě ten odkaz: www.zema.cz/vino

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 22.7.2008 21:54

Padlí vypadá jako bílý prášek, to nebude ono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.16 (?), 23.7.2008 9:18

Podle poškození na listech to může být peronospora. Podívejte se třeba na www.galati.sk/index.php?page=2008/07/03

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika