Odrůda Regent



host - 7.18 (?)
23.7.2014 7:59

Nic si z toho nedělejte, ty bobule jsou protáhlé až moc, často to popletou již ve velkoobchodě, kdysi jsem si třeba kupoval Svatovavřinecké a komplet to vyrostlo jako Rulandské modré, bylo to však ze Slovinska byť koupené ve velkoobchodě v Mikulově, takže to bude i globálním sortování, proto je opravdu lepší sdílet zkušenosti mezi obyčejnými pěstiteli. Mně mezitím narostl můj Regent naroubovaný zazelena minulý měsíc, tak přikládám foto k porovnání, jinak už se vybarvuje Kodrjanka a Nero, takže o víkendu budou první ochutnávky.

Regent zazelena na Kober
Regent zazelena na Kober
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 171.178 (?), 9.7.2014 14:09

Rastie to takto na všetkých 3 sadeniciach čo mám, takže tiež sa mi nezdá že by to bola podnož. Uvidíme na jeseň, čo z toho bude, ale tak som naštvaný, kúpil som to na skúšku ako sa tomu bude dariť a na tretí rok zistím že to ani nie je regent. Na štepoch boli visačky regent a podnož So4 takže to vyzeralo dôveryhodne. frown Ale asi nie je. Nie je to ani prvá zámena odrody, už sa ku mne dostalo aj Burgundské biele či čo to je namiesto inej odrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 9.7.2014 23:34

Není to podnož - možná by to mohl být i Moskovskij - ale musím se zítra přes den podívat na listy a řapíky listů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.18 (?), 23.7.2014 7:59

Nic si z toho nedělejte, ty bobule jsou protáhlé až moc, často to popletou již ve velkoobchodě, kdysi jsem si třeba kupoval Svatovavřinecké a komplet to vyrostlo jako Rulandské modré, bylo to však ze Slovinska byť koupené ve velkoobchodě v Mikulově, takže to bude i globálním sortování, proto je opravdu lepší sdílet zkušenosti mezi obyčejnými pěstiteli. Mně mezitím narostl můj Regent naroubovaný zazelena minulý měsíc, tak přikládám foto k porovnání, jinak už se vybarvuje Kodrjanka a Nero, takže o víkendu budou první ochutnávky.

Regent zazelena na Kober
Regent zazelena na Kober
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.18 (?), 23.7.2014 8:01

Rathay

Rathay taky na Kober 5b
Rathay taky na Kober 5b
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.18 (?), 23.7.2014 8:02

Kodrjanka

22.7.2014
22.7.2014
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.152 (?), 30.8.2015 9:00

Regent má u mne perspektivu, vkládám pár čerstvých foto ze severní Moravy.Trochu jsem ho přetížil ale snad to zvládne.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.242 (?), 2.9.2015 17:03

Na snímcích jsou mezi zralými bobulemi i bobule zelené.Dozrají?Mám totiž problém s tím, že spodek hroznu tj.podle velikosti hroznu mi nedozrají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.152 (?), 18.9.2015 22:49

Dnes jsou již zralé všechny bobule na hroznech, viz snímky.V neděli změřím cukernatost.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.13 (?), 17.2.2017 10:00

Loni byl druhý rok plodnosti odrudy regent, zasazeno je pár hlaviček, bylo toho 8L, v prosinci to bylo stále zvláštně natrpklé, ale vínko získalo charakter až nyní a je skvělé.Přivezl jsem si Vavřinec od vinaře z Mikulovska, pomohl jsem mu 20.9. se zběrem, ale musím konstatovat, že má daleko více kyselin, než jihočeský regent ze 490 mnm.Regent takový ovocitý, méně kyselin, sklizen 15.10.Bylo i trocha C.Cortis a tak také skončil jako mikrovzorek v demižonu, v půli září trávovitá příchut v hroznech, ale v půli října vše v pohodě, vínko chutná silně po černém rybízu.Regent se mi zdá chutnější, ale třeba se v dalších letech chut CC také trochu zjemní.Máte někdo nachutnané porovnání těchto odrud ze starší výsadby, chystám se dosadit asi 30 hlav modrého.Volba byla jasná, CC,ale nyní jsem na vahách.CC jsem zatím nikde na košt nesehnal, regent zakoupen loni v Globusu, bylo to trochu zklamání.Hold někdy očekávání je jiné než realita.A vína v láhvi z marketu někdy stojí za prd.A jak jste z regentem z odstupem několika let spokojeni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.36 (?), 26.12.2020 14:59

Dobrý den. Můžete někdo připojit nové zkušenosti z Regentem, pěstování, vínko. Jak se Vám zamlouvá třeba z odstupem několika let. Zvažuji pár hlav na vínko. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika