Odrůda Regent



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 14.71 (?) 
2.6.2012 22:49, zobrazeno: 34721x

Dobrý den, chci se zeptat v jakých podmínkách pěstujete interspecifickou (PIWI) odrůdu Regent a jak vám prospívá. Hlavně pěstitelů z mimo vinařských oblastí. Zajímalo by mě v jakých "nejhorších" podmínkách se dá s úspěchem pěstovat. V jakém prostředí tuto odrůdu pěstujete - nadmořská výškka, expozice, mikroklima, průměrná roční teplota popř. klimatický region dle Quitta, půdní druh a typ popř. rovnou BPEJ a jaké cukernatosti dosahuje v (°NM). Děkuji všem za odpvěď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 3.6.2012 19:42

V jakých nejhorších podmínkách prospívá Regent to nevím, ale já jsem s ním spokojen. Plodí každý rok, ale pokud jej chcete jen na hrozny, přece jen je ve více ohledech lepší např. Rondo (také červené a přitom plodnější, bujnější a ranější)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 124.211 (?), 4.6.2012 7:47

Vyžaduje Regent chemickú ochranu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 4.6.2012 8:49

To bude vždy záležet na podmínkách konkrétního stanoviště. Údaje o jeho odolnosti se v literatuře dost liší, a to i od stejného autora. Je velmi pravděpodobné, že na dobrém stanovišti při správné agrotechnice nebude chem. ochranu vyžadovat. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 4.6.2012 10:11

Regent je na "mém stanovišti" vůči houbovým chorobám naprosto odolný. Pro porovnání - Prim musím někdy přistříknout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.51 (?), 4.6.2012 14:57

Pravidelně mám u Regentu problém s plísní révovou. Hrozny výborné, dozrávání pravidelné během září v pozdním sběru, mrazuodolnost dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 242.172 (?), 13.6.2012 13:52

Odrůdu Regent pěstuji ve 450 mnm, na zastíněnější části vinice. Cukernatost v průměru kolem 19 st., sbíráme jej na přelomu září a října. Není ošetřován žádnými přípravky, jen v roce 2010 nevýznamné napadení plísní révovou. Plodí vyrovnaně, trochu problémem je u nás horší odlučitelnost bobulí od stopky, bobule jsou chuťově velmi dobré. Zrovna v neděli jsem načal ročník 2007 a kvalita vína byla skvělá s možností dalšího zrání na lahvi. Odolnost k mrazu bych označil jako střední až středně vysokou. Raší u nás o něco později než většina ostatních odrůd, ale rychle ztrátu dohání a kvete mezi prvními. Nevýhodou je trochu rozkladitý růst letorostů, které navíc často raší směrem do meziřadí. Proto obtížnější zelené práce. Někdy se projevuje červenáním listů a posléze jejich opadem nedostatek Mg. Po letošních jarních mrazících se velmi slušně regeneroval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 124.211 (?), 13.6.2012 15:04

To ste ma potešil! Tento rok som vysadil na skúšku pár koreňov práve Regentu, pretože žiadnu inú modrú rezistentnú odrodu sa mi nepodarilo zohnať. Boli to sadenice zo starkla, cena tuším 5 - 6 € za kus, ale sadenice boli v perfektnej kvalite. Zatiaľ sa im darí dosť dobre.  Nadm. výška 220 mnm, otvorená pomerne veterná poloha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 28.212 (?), 21.7.2012 17:59

Musím potvrdit dobrou mrazuvzdornost Regentu, pěstuji jej v nm.výšce 240 m na Roudnicku, u zdí. Z cca 30-ti 2 a 3 letých sazenic mi vymrzla v letošních holomrazech jen jedna, naproti tomu mi kompletně vymrzl např. Irsay Oliver cca 15-ti letý a jiné odrůdy.  Jediná, mnou pozorovaná špatná vlaastnost odrůdy je tenká slupka odrůdy a proto velké napadání zrajících hroznů vosami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 103.193 (?), 21.7.2012 22:09

S většinou toho, co jste napsal, musím souhlasit. Pěstuji Regent na rovině mírně nakloněné na východ cca 220mnm. Vlhčí lokalita v blízkosti lužního lesa. Pravidelný problém s plísní révovou. Stříkám cca 4x pouze "bio" postřiky. Zrání a plodnost dobrá, zatím sice 2 úrody,  ale pokaždé koncem září v pozdním sběru. Letos bohužel na jaře vymrzl a nenasadil skoro žádné hrozny. Petr K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika