O jakou nemoc jde?



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?)
11.7.2011 13:28

Dle mého názoru "druhá réva" je napadena plísní révovou, u "prvé révy" je to rovněž pravděpodobné, ale ty fotografie jsou velmi nekvalitní. To červené zbarvení na fotografiiích listů první révy je věrné? Zaregistrujte se prosím a vložte detailní ostré a barevně věrné fotky. Nejlépe z obou stran listů. Tohle vámi pracně vytvořené "fotoalbum" je sice vizuálně zajímavé, ale pro spolehlivé určování choroby nic moc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 161.57 (?), 11.7.2011 12:23, zobrazeno: 7548x

Dobrý den,

již loni na jaře jsem vysázel dva keře révy. Letos ale nevypadají vůbec dobře. Listy schnou a mají podivně zbarvené fleky.Viz obrázky. Navíc každá asi trpí něčím jiným.

nevíte náhodou někdo o co jde? Poradíte jak révu ošetřit?

díky

Réva
Réva
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 11.7.2011 13:28

Dle mého názoru "druhá réva" je napadena plísní révovou, u "prvé révy" je to rovněž pravděpodobné, ale ty fotografie jsou velmi nekvalitní. To červené zbarvení na fotografiiích listů první révy je věrné? Zaregistrujte se prosím a vložte detailní ostré a barevně věrné fotky. Nejlépe z obou stran listů. Tohle vámi pracně vytvořené "fotoalbum" je sice vizuálně zajímavé, ale pro spolehlivé určování choroby nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
risa - (5) - 161.57 (?), 12.7.2011 12:29

Dobrý den, založíl jsem nové vlákno a doplnil fotografie. díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.104 (?), 11.7.2011 22:28
Dobrý deň! Farebné hnedofialové zmeny vrchu listov (najprv starších) svedčia o nedostatku draslíka. Vinič je draslomilná rastlina. Nezabúdajte ani na horčík a samozrejme na dusík. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
risa - (5) - 161.57 (?), 12.7.2011 12:37

hnojil jsem při výsadbě loni na jaře a letos na jaře hnojivem "Agro Minerální pro vinnou révu". Dle letáku by mělo obsahovat optimální množství draskíku a hořčíku. Hlínu jsem trochu odhrabal nasypal hnojivo a přihrábl zpět. Může to být i přesto nedostatek minerálů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 179.62 (?), 12.7.2011 14:50
Je možné, že Vaše zahrabané hnojivo deficít draslíka nevyriešilo. Skúste zálievku roztokom iného druhu hnojiva, príp. listové hnojivo. Kruhová škvrna na liste pripomína perenospóru, ale nenapísal ste, či je škvŕn viac a majú na rube listov biely povlak(nálet sporangiofor a sporangií), alebo je to iba ojedinelé poškodenie, ktoré nemusí byť vyvolané plesňou. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
fzalud - (1) - 128.246 (?), 13.6.2012 15:47

Dobrý den,
mám na vinné révě něco podobného. Letos jsem jí stříkal 2 x omite a 1 x kuprikolem.

Připojuji obrázek listů. Díky za pomoc. fz



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 234.191 (?), 13.6.2012 21:26

Dobrý deň pán František! Na listoch máte príznaky melanózy viniča vyvolanej hubou Septoria ampelina. Vyskytuje sa častejšie v dáždivom počasí v druhej polovici vegetácie a na podpníkovom viniči (V.riparia, V.rupestris, V.rotundifolia). Škody spravidla nebývajú veľké. 2-3 postreky meďnatými prípravkami by mali problém vyriešiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika