Jaro se blíží



host - 204.28 (?)
17.2.2008 8:55

Svoje jabloně řežu až na 1.máje místo průvodu jdu do zahrady ostatním co spěchají je řežu už od března mnoho zdaru v pěstování úroda snad bude když nepomrzne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Věra Hýlová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 81.95 (?), 10.2.2008 17:58

Šťastní lidé. Taky bych stříhala, ale u nás na horách je fakt brzo - mrazy určitě eště přijdou - začnu nejdřív v půlce března. Jenom jsem zase ustřihla pár jabloňových větví, ať dají stromkům pokoj zajíci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.203 (?), 10.2.2008 18:00

Vínu nerozumín, ale na jádroviny je ještě čas. Mladé stromky je lepší stříhat až v listu. Lépe se hojí a také se jim odebere trochu energie a neporostou tak bujně. Jenže zvyk je železná košile a furt se to mydlí v zimě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.141 (?), 10.2.2008 18:31

My máme ještě 25 cm sněhu, takže žádné práce na zahradě se nekonají. Vidím to tak na měsíc ještě, tak se nevytahujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 10.2.2008 21:20

Dobrý večer. Dnes jsem poslouchal předpověď počasí na příští týden v brněnském rozhlase a říkali, že tohle takřka jarní počasí ve čvtrtek vystřídá vpád arktického vzduchu od severu se slabým sněžením, ale s výrazným poklesem nočních teplot. Dalo se to čekat ale doufejme že to nebude tak zlé. Třešně a teplomilné peckoviny jsou i u nás částečně narašené. S řezem jádrovin pospíchat nebudu. Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 80.39 (?), 11.2.2008 11:12

Reakce na p. 151 203 ......zvyk železná košile......
Zrovna mladé stromky v prvních letech stříhám ještě v předjaří. Nepotřebuji u nich tlumit bujný růst, spíš naopak, chci, aby co nejdřív narostly do žádané velikosti (ony mi tedy až tak bujně nerostou). Taky je mi líto těch živin, co už jsou ve větvích, těch u nás není nazbyt. Později pak volím termín řezu podle intenzity růstu a plodnosti.
Je pravda, že (vyjma průklestu) taky  řežu víc zazelena než kdysi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 12.96 (?), 11.2.2008 17:01
Děkuji p. Vysloužilovi za jeho názor. Starší stromy jsem prořezala a mladé ostříhala, protože rovněž nechci jejich růst brzdit. O zvyku se u mě mluvit nedá, nevěnuji se této činnosti dlouho, tak nehrozí, že bych tu "železnou košili" měla. Nicméně stromy dobře prosperují, tak jim asi mé zásahy neubližují. V létě zasahuji rovněž, když je to třeba. Takže "mydlím" ne ze zvyku, ale tak jak se domnívám, že to v dané chvíli mé stromy potřebují a bude jim to ku prospěchu. Míla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.177 (?), 11.2.2008 17:19

Hujeři kam spícháte. Máte toho tolika hektarů, že pak nestíháte. Já do svého 50 arového vinohrádku na břeclavsku pujdu až v březnu. Poslední týden v únoru budu začínat řezat jabloně v sadu. Nestojím o houbové choroby (Eska a pod.).

Stařeček povídal "Před 15.únorem neopavaž sa ani vstúpit na rolu". A to jsme v okrese Břeclav. Tzn. Pro Caijzle (čechůně) to je až do 1.března.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Věra Hýlová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 81.95 (?), 11.2.2008 18:47

To by před staříčkem neobstála ani moja babka, která u nas na Slezsku na Valentinka poprvni v roku kopla do hliny a sela prvni přisadu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.28 (?), 17.2.2008 8:55

Svoje jabloně řežu až na 1.máje místo průvodu jdu do zahrady ostatním co spěchají je řežu už od března mnoho zdaru v pěstování úroda snad bude když nepomrzne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika