Příspěvky uživatele - Dzordzik

Odrůda Talisman, 2.2.2020
Jakou odrůdou Talisman nahradit? Světlana? Nebo nějaká jiná, která nemá problém s opylením a hráškovatěním?
Jesenna vysadba, 8.1.2020
Na jednus tranu píšete, že si necháte poradit, a v zápětí si to stejně uděláte podle svého a dobře míněné argumenty shodíte ze stolu. Nejde o to jestli vy máte víc času na podzim nebo na jaře, jde o to do jaké půdy a vláhových poměrů to sadíte a tam... celý příspěvek >
Agostenga, 7.1.2020
Pro ty co by se chtěli dozvědět víc: Agostenga
Ide to aj (ne)chemicky, 3.1.2020
Krásné hrozny. Také přeju hodně sil do dalšího ošetřování a stříhání. Dneska jsem byl na obhlídku a u nás je všechno pokryté pohádkovou jinovatkou. Už mi cukaly prsty, kdyby nemrzlo, skoro bych šel i něco stříhat. Nemůžu se dočkat jara :-)
Jaka reva?, 27.12.2019
Pokud jde o šlechtění, necítím se na to abych to komentoval, ale pravdu má ten, který říká, že klasickým postupem to je velmi neefektivní a dlouhavá cesta. Proto existují už delší dobu projekty, ke kterým se může připojit kdokoli, kdo má doma počítač... celý příspěvek >
Pěstování bezsemenné odrůdy Attika, 13.12.2019
No vidíte a já měl za to, že jsem tam mírný muškát cítil. Každopádně Adler mě velmi zaujal a plánuji ho v každém případě vysadit.
Jaka reva?, 6.12.2019
Souhlas jak s výběrem odrůd, tak s tím, že s drátěnkou a orientací výsadby už pak nic neuděláte. Přeroubování sice nenít ak složité, ale většinou začátečníka spolehlivě odradí.
Poušť 2018-2019, 21.11.2019
Může být. Bohužel se obávám, že na takový průběh si budeme musel zvyknout. Podívejte se co je za datum a jaké jsou venku od začátku listopadu teploty... Všechno je jinak než bývalo a období kdy je teplo nebo velmi teplo se prodlužuje, mrazů čím dál... celý příspěvek >
Poušť 2018-2019, 21.11.2019
Letos až na meruňky, kterých bylo mraky a spíš shnily než jsme je stihli posbírat a zavařit, úroda buď nula nic nebo to všechno shnilo už na stromě, mladé stromky jsem usel někdy i několikrát týdně zalévat, a i tak mají velmi malé přírůstky,... celý příspěvek >
Jaké jsou zásady přeroubování révy?, 17.11.2019
Rozumím. Ano, původní kmínky bych, pokud možno, rád zachoval. Jak vysoko to na tom letorostu naroubovat? Co nejníže to půjde? Vlastně se tak kmínek o výšku roubu zvedne. Předpokládám, že pokud to udělám tak jak píšete, z hlavy bude rašit hodně výhonů... celý příspěvek >
Jaké jsou zásady přeroubování révy?, 17.11.2019 Obsahuje fotku
Připojím se s dotazem ohledně přeroubování révy. Mám 3ks 3 letých sazenic Nera. Mají dobře zapěstované kmínky, jedna má 2 kmínky a z každého jeden tažeň a další 2 sazenice mají kmínek a 1 tažeň. Tloušťka kmínků je v prvním případě cca 3cm, druhé 2... celý příspěvek >
Opatření v sadu proti suchu, 10.11.2019
Půdu kolem stromů důkladně do hloubky zrýt a zapravit větší množství hydrogelu aby to málo co naprší se 100% zadrželo pro stromy a ty tak byly v kondici a dělaly stín. Pokud to jenom trošku jde, zrytou půdu důkladně mulčovat pokud je čím. Nevěřím že... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 9.11.2019
To je to B v honbě za pozdními odrůdami. Nikdo vám nezaručí, že to vůbec dozraje a i když to dozraje, jestli a jak dlouho to půjde skladovat.
Jak dál stříhat vinnou révu?, 3.11.2019
V každém případě v prvním roce nic nezkracovat, jenom vylamovat fazochy. Jde o to, aby výhon narostl co nejdelší, dobře vyzrál a byla tam rezerva pro případné zmrznutí konce výhonu. Aby zbylo dost na kmínek a 2-3 očka nad spodním drátem. Po jejich... celý příspěvek >
Nej odruda a nej zklamání 2019, 3.11.2019
Děkuju. A které že odrůdy byly letos vaše nejlepší a které nejhorší, pokud jde o úrodu, chuť, odolnost chorobám atd?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika