Co vaše réva 2019?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 63.84 (?) 
27.7.2019 16:06

Takto dopadla hlava Nera u otce na zahradě. V minulých letech to pěstoval málem jako stromek, tak jsem to na jaře ostříhal jak jsem si troufl a snažím se z toho zapěstovat hlavu s tažni jak to má být. Na jaře bude další hloubkové řezání. Co je to za chorobu? Od jara nestříkal vůbec nic, druhá hlava je napadená peronosporou i černou plísní ale toto envím co je. Červená spála či něco jiného? Kromě konců letorostů a nových listů je tím napadený celý keř. Čekal jsem že Nero bude tedy odolnější než jak se u něj zatím tváří, ale je fakt že v letošním ušmudlaném roce je tlak chorob extrémní.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 27.7.2019 19:02

Vyzerá to ako deficiencia nejakého prvku/živiny, ale akého neviem. Súdim najmä podľa zeleného okolia žilnatiny a tiež, že hnednú skôr staršie listy. Choroby nezvyknú mať takýto priebeh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 63.84 (?), 27.7.2019 20:06

Tak jsem hledal a bádal až jsem narazil na to že takto se projevuje u modrých odrůd révy nedostatek hořčíku. Doporučuje se jej doplnit letos na list a v příštím roce do půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 27.7.2019 21:42

Vostorg ve skleníku ve tvaru pěstování vertiko.Za 10÷14 dnů ke konzumaci.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 237.244 (?), 28.7.2019 18:59

Niekoľko strapcov pred dozrievaním - Regal Seedles, Aladdin, Teréz a Kišmiš Moldavskij..na svoju premiéru tu ešte čakajú Bažena, Arkadija, Red Globe a Šarlota. Všetky pestované v tvare vertigo a v podstate bez akejkoľvek chémie. Predpokladám, že je to len a len tunajšou úžasnou polohou      mino BA

Regal Seedless
Regal Seedless
Aladdin
Aladdin
Teréz
Teréz
Kišmiš Moldavskij
Kišmiš Moldavskij
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
cinca - (3) - 234.148 (?), 29.7.2019 12:24

Letos na konci dubna jsem zasadil jen tak na zkoušku přes dvacet hlav prostokořenných sazenic, hlavně moštových odrůd.Od několika prodejců.Všechny vyrašily, vylezly z růvku, ale potom výhonky s lístky zhnědly, seschly a opadaly u více jak poloviny.Možná mrazík, možná..nevím.Ostatní sazenice úspěšně rostou.Dostal jsem radu sazenice znovu zahrnout a nechat do jara.Tak nevím, nechat, nebo vykopat a vyměnit za nové.Jak poznat, že je sazenice životaschopná, že roub a očko jsou v pořádku?Děkuji za případné reakce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 187.206 (?), 29.7.2019 20:20

Letos jsem vysadil v dubnu taky asi 50 sazenic, 2 neobrostly vůbec, zbytek ano. Jedna ale rovněž obrazila, ale pak zvadla a nakonec zaschla ůplně. Myslím, že má do jara čas a když bude vypadat jako "mrtvá", tak bude v dubnu 2020 nahrazena a na nic čekat nebudu. Mám ještě místo na 6 hlav, tak koupím 7 Mullerů Thurgau a bude)) teď ji tedy nechám a uvidíme.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 30.7.2019 8:19

Zdravím všechny vinaře, v květnu jsem narouboval Katalonii černé do zeleného na 10ti letý keř. Má krásný přírůstek, výhon zesílil na téměř 2cm a délka je 2m, krásně se větví. Objevil se mi tam jeden hrozen. Vím, že by se měl odstranit, ale keř roste tak bujně, že jsem ho ponechal. Myslíte že má šanci dozrát? Má asi 1 měsíc zpoždění proti hroznům na dalších keřích. A kdy bych měl odstranit fóliový úvazek roubování? Díky moc za názory, Bohouš.

Keř Katalonia
Keř Katalonia
Pohled na keř
Pohled na keř
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.12 (?), 30.7.2019 20:03

Pane Bohouši,

odrůda Katalonija je velmi raná, u mne již jsou modré bobule, a čekám na cukry a odbourání kyselin. Pokud Vám tedy tedy roub takto krásně roste, nechte menší hrozen vyzrát. Bude sice asi o měsíc pozdější, ale to u rané odrůdy nevadí. Předloni mi dozrál na roubu hrozen 0,8 kg, to Váš je sotva třetinový.

Odstranění úvazku roubování závisí na kvalitě srůstu (Váš je asi OK, když roub tak roste) i na druhu úvazku. Pokud je fólie pružná, klidně nechte do jara, ale u takto bujně rostoucích roubů se zpravidla dělá v polovině srpna.

!!! Vřele doporučuji odstrańovat zálistky na roubu. To "krásné větvení" není zrovna pozitivní záležitost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 30.7.2019 20:59

Děkuji za info. Já nechávám zálistky jen na vyšší části, která by měla při řezu přijít pryč. Nebo myslíte odstraňovat i ty?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika