Co vaše réva 2019?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 62.53 (?) 
19.4.2019 21:12

Krystal a Nero už mi na Hané na JZ svahu v 230m raší, včera jsem dovezl od Brad-ika 4 pro mě nové kontejnerované už narašené odrůdy, 2x Talisman, 1x Arkadia, 1x Valjok a 1x Sindikat, tj. celkem 5 sazenic. Všechno to jsou vzrůstné odrůdy. Dneska jsem v potu tváře vykopal 3 jámy tam, kde jsem původně plánoval udělat 4, nakonec jsem se ale, byť nerad, rozhodl jsem se udělat spon na 1,8m, tj maximum co se vešlo. A teď řeším kam nacpu ještě ty 2 sazenice.

Dokázal by někdo poradit, které 3 odrůdy dát k sobě na jedno místo a které 2 dát spolu jinam? Ptám se hlavně kvůli tomu že Talisman a Sindikat potřebují opylovače.

Ještě se zeptám, pokud můžu, abych se rozhodl kterou odrůdu dám do které jámy, mohl by mi prosím někdo vysvělit jak mám chápat tuto poznámku k řezu?

"řez: 30-35 oček na keř, délka tažňů na 4-5 oček". Pokud mám v plánu řezat při RH vedení na 2 tažně, pokud na každém nechám dejme tomu těch doporučených 5 oček, jak se dostanu na 35 oček na keř aniž bych navyšoval počet tažňů? Co tedy platí, doporučená délka tažně, resp počet oček na něm, nebo ten celkový počet na keři a podle toho na kolik tažňů budu stříhat, tolik oček mám na každém nechat, tj. např. 35/2 u řezu na 2 tažně? Jsem z toho volaaký zmetěný.

Děkuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 19.4.2019 21:49

S tým Talizmanom Vám moc neporadím, ja sám nie som zatiaľ spokojný s jeho opelením a to mám v okolí 5 rôznych odrôd. Ten rez spravte tak, že ponecháte na každú stranu ťažen s 8 očkami a môžte tiež ponechať 2 jednoočkové čapíky ako zálohu. Ak by Ste rezali pri RH vedení na 4-5 očiek, ťažne by Ste nedokázali uviazať o drôt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 62.53 (?), 19.4.2019 22:15

Díky Marku za odpověď, takto jsem to měl v plánu udělat, nicméně pořád netuším co chtěl kdo říct tím doporučením řez: 30-35 oček na keř, tušíte? Rád bych tomu rozumněl, protože pak budu aspoň vědět jak jednotlivé odrůdy řezat. Někde je to počtem oček na tažeň, což je mi jasné, někde počtem oček na m2 což mi jasné moc není a s tím počkem oček na keř to sice zní jasně, ale je to nějak moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 19.4.2019 22:41

No, já taky, jako kolegové, 62.53 a Dzordzik, uváděným údajům, o ktarých se píše, nerozumím. A to jsem už zasadil sazenice révy před 4 roky, ale se sponem 2,5 m.
Zdá se mi ale, že keř je při „průměrné“ vzdálenosti výhonů cca 10 cm moc hustý. To je cca 10 výhonů na metr vedení (to je 25 oček na keř). Chci letos očka zředit vylámáním na „průměrnou“ vzdálenost cca 15 cm, to je cca 7 výhonů na metr vedení. Ale to bude na keř jen 20 oček na 2,5 m vedení. Jak se tedy dosáhne uváděný počet oček (třeba 35) na keř? JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.254 (?), 21.4.2019 22:58

Zdravim, odpoveď najdete vo vlakne "rez mladé révy".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 33.59 (?), 19.4.2019 22:36

Já zase nejsem u něj spokojen s padlím.

Jinak pokud hlůdáte univerzální radu na zatížení keře očky, myslím, že neexistuje. Vždy záleží na více faktorech (síla keře, množství dřeva, poloha, olistění...). Musíte si okoukat, co vyhovuje u vás a zda chcete objem, nebo kvalitu. U mě některé odrůdy v posledních letech přeplodily a kvalita nebyla dle očekávání, tak jsem ubral zatížení a zase některá očka namrzla, nebo je jako letos vyklovali ptáci. Řešením by bylo nechat větší zatížení a pak vyštípat nadbytečné hrozny, pokud to psychicky zvládnetewink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 19.4.2019 23:11

V podstate súhlasím s Daníkom. Týmito pravidlami som sa nikdy neriadil a vždy som mal bohatú násadu strapcov. Skôr je potrebná prebierka, aby som dosiahol kvalitatívne vyhovujúce plody. Zvyknem rezať na 8 očiek (+- očko), bez rozdielu odrody. Vinič mám síce na pergole, no to na veci nič nemení. Tu by bolo dokonca aj pochopiteľné spomínané zaťaženie, keďže pergola sa rozťahuje do priestoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.2 (?), 22.4.2019 9:04

Brno

Jaký je rozdím mezi podnoží CR2 a klonem PO-O6?

Nyní jsem koupil Teréz na CR2, ale nevím zda jsem neprohlopil. Četl jsem, že CR2 nesnáíší sucho a navíc je zde i nový klon PO-06, který jsem ale v prodejně neviděl..

Sháním podnože pro suchou půdu, ale jediná podnož pro sucho je K1 a ta zase trpí révokazem. 

Takže pro sucho nemáme žádnou podnož (kromě révokazové K1)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.70 (?), 9.4.2020 23:57

prosím, kde jste koupil CR2. DÍKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.94 (?), 2.6.2019 22:52

Jak u vás, už vám réva kvete? Co zdavotní stav a srážky (odrůda a lokalita?)

U mě zatím Nero a Krystal cca půlmetrové letorosty, násada hroznů pěkná, zdravotně zatím bez problémů. Nově zasazené hlavy až na jednu sazenici Talismanu, kde se objevila peronospora, vše ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika