Co Vaše réva 2015?



host - 41.143 (?)
17.8.2015 21:06

,

Premier
Premier
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 41.143 (?), 17.8.2015 21:06

,

Premier
Premier
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rigoleta - (21) - 2.30 (?), 17.8.2015 21:37
U mne na zahrádce dozrává Marechal Foch, zato jeho bratranec Leon Milot je pořád zelený.Zabarvuje se Vanesa, New York Muscat, Venus Ivan, Swenson Red a Allwood.Ostatní jsou ještě zelené.Nejvíc se těším na Cayugu Whitte, jenže té se do zrání nechce.U nás je pořád sucho.V sobotu ani kapka, v neděli nic a pondělí jen aby se neprášilo.Mladé rostliny zalévám a ty starší si vodu najdou.I tak bude vína hodně.Už se těch bobulí nemůžu dočkat!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.204 (?), 21.8.2015 11:12

proč tu panonii škubete nezralou a pak si stěžujete že némá říz...

já sklizím pann. koncem září až jsou bobule mega a bílo-žluté

           zdenek zlínenlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 22.8.2015 22:29

Letos to na ostravsku vypadá s teplomilnými plody skvěle - meruněk spousta, fíky už se přejedly a teď předčasně dozrávají hrozny, na které útočí mraky vos. Co hlava, to lapací lahev s pivem. Kišmiš 323 už jsme snědli (střední a malé bobule v jednom hroznu, velmi sladké,  výborné na jídlo, zcela rezistent),  Himrod zraje nepravidelně, chuť velmi sladká, hustší hrozen, bylo nutno ošetřit na padlí,vhodné na víno i jídlo. Glenora se chystá a Nero už má první hrozny k ochutnání.  Fotky týden staré, nyní pod záclonami.

Nero
Nero
Glenora
Glenora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 23.8.2015 7:16

Začína dozrávat i Bespodobnyj. Musí se ale nechat vyzrát až do temně rudé barvy, aby se projevila jeho vynikající chuť


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 9.135 (?), 23.8.2015 22:27

Zdravím vespolek.

Dotaz na zatížení Somersetu. Mám jej na pokrytí zdi. Při řezu jsem ponechal víceočkové "tažně", po odkvětu násadu nijak neredukoval. Začíná to zrát, ale: zbarví se jen několik bobulí v hroznu a ostatním se nějak nechce, ty zbarvené se dají jíst, ale sladká chuť vypadá jinak, zelené jsou zcela bez cukru, bobule jsou celkově malé. Chyba se stala: buď velkým zatížením - měl být kratší řez a méně tažňů, nebo se měla udělat probírka po odkvětu? Má někdo zkušenost? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 24.8.2015 8:03

Tak ještě je čas na dozrání. Obecně probírka pomáhá. Lze ji udělat ještě teď. Čím dříve se probírka udělá, tím více se ostatní nalejou. Pozdější termíny zvyšují kvalitu a cukr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeněk Vacek - (32) - 206.219 (?), 24.8.2015 19:30

Poradí mě někdo?

Letos jsem zasadil sazenice vinné révy Venus. Přibližně do jednoho metru rozbalovala normálně listy. V další fázi růstu jsou již všechny listy pokroucené. Na listech nic není jen suchý okraj. Viz foto.

Jedná se o nějakou chorobu nebo je to normální?

spodní část rostliny
spodní část rostliny
horní část
horní část
Vrcholová část
Vrcholová část
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 214.16 (?), 24.8.2015 19:41

Tipoval bych na poškození herbicidem, někdy stačí jen výpary.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 24.8.2015 20:12

Víno patří na herbicidy mezi nejcitlivější.Zkusil bych zachvácenou část(i) hned odstranit a čekat.,jaký bude další vývoj.Zdravou hlavu  sestřih nepoškodí.Postižená ale také může narok vyrašit ze záložních pupenů a dlouho se vzpamatovává... Někdo místo motyky rád čistí ploty herbicidem.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika