Co Vaše réva 2015?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?) 
29.1.2015 15:50, zobrazeno: 98154x

Venku počasí jak na jaře a nikdo pár dní zde.

Tak si dovolím založit asi nejčtenější téma Co Vaše ráva pro letošní rok.

Na jihu Čech ostříháno, drátěnky zdárně zbudovány a červené z lonska ve sklence u kompu.Něco budu tradičně zakořenovat, po lonské výborné zkušenosti s nákupem řízků v zimě a rostlin v květnu u Bredíka opět objednáno nejen pro mne, nakazil jsem moribundusem zvaným réva i známého.Kruté mrazy se snad již nedostaví a tak chodím okukovat hlavičky.U stěny jsem již na Vostorgu zahlédl chlupatící se pupeny.Je hold teplo a réva se hrne do další sezony.

Tož jsem se konečně zaregistrovalwink

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Pita - (26) - 168.53 (?), 29.1.2015 17:45

Ostrihano? himbajz, ja s tim cekam na zimu :-(prvni pupeny uz zmrzly, ted ocekavam pri teto teplote ze zacne rasit znovu a znovu pomrzne :-(mmj vyrasili uz i tulipany... tento zpusob zimy, zda se mi ponekud podivny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 29.1.2015 18:42

Já už v prosinciwink. Jsem ale moc zvědavý, jak hodně bude slzet, když byla ostříhána takhle brzy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 29.1.2015 19:12

Slzet nebude vůbec, nastávající mrazy réví zasuší-možná i zpátky přes několik pupenůwink. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 29.1.2015 20:33

Nechávám si zhruba 2 - 3 očka navíc, pak letorosty někdy vylomím (napřeskáčku), něco vylomí vítr atd. Réva mně slzela vždy. Obvykle jsem stříhal v únoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pita - (26) - 168.53 (?), 29.1.2015 23:14

kdyz uz se to tu tak otevrelo, tak se zeptam. kdy strihate? podle knihy co jsem si poridil, je to lepsi spise pozdeji (brezen), i kdyz je to hodne zavisle na podnebi a nazory na to se ruzni i v te knize :-) kdy tedy strihate vy - ptam se na zkusenosti, kdy se vam to jevi jako nejlepsi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 30.1.2015 0:23

Mne sa to javi najlepsie ked som doma a mam cas, cize uz mam ostrihane :) ale nemam toho vela...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 30.1.2015 7:42

...když jsem doma, ležím, když jsem v sadu-a je lidsky příhodné povětří, réva v kondici- odstraním VĚTŠINU nechtěného, nepotřebného-tzn., že přemýšlím-přijde ještě extr.mráz? Utečou sousedce její mlsné kozywink? Něco na způsob zednické-hrubá průběžně, fajnová ve finále-klidně až v květnu, to se týká hlavně nejml.rostlin-samo, že taky záleží na tom, jestli máte pár kousků nebo hektary. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 139.85 (?), 30.1.2015 18:16

Já počkám ještě 14 dnů a uvidím jaká bude předpověď počasí. I potom nechám o nějaké to očko navíc a pokud se mi něco nelíbí, tak to doladím vylomením za zelena třeba v květnu. Samozřejmě na velké mrazy nemusím hledět u odrůd, jako např. Somerset seedless a podobné, které dobře odolávají mrazům. Zatím mám nařezané pouze řízky pro další množení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 30.1.2015 10:01

U révy platí čím dříve, tím lépe... takže v únoru.

Vždy jsem révu ostříhal, až venku nastal pro mé skřehlé tělo pohodný čas... to bývalo tak v březnu, dubnu,a to už bylo pozdě.Réva pak několik dnů na řezu silně slzela.Na těch pár keříků nepomohlo ani zatření řezných ran štěpařským voskem.Silný tlak mízy z kořenů živený sluncem ochranný povlak přetlačil, a ron se ojevoval ještě několik dnů.

Těm kdo mají jako já několik keříku se doporučuje ovázat rány třeba igelitovým materiálem a zavázet gumičkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika