Co Vaše réva 2015?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 28.101 (?) 
13.3.2015 9:01

Zkracuje se na dvě dobře viditelná očka. Jde o to, aby kmen nebyl nastavován, a tím se nekomplikoval proud mízy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 13.3.2015 18:17
Není tím kmen také nastavován, když sestříhnem na dvě očka?Jenom není nastaven nahoře ale u báze.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 28.101 (?), 13.3.2015 18:40

Dole se to bude asi lépe hojit a budou se lépe tvořit vodivé cesty. Je tam nejvyšší přísun mízy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.46 (?), 14.3.2015 6:58

Keď bude kmeň nastavovaný v strede, budú sa na tom mieste tvoriť spiace očká, z ktorých budú vyrastať letorasty. To je skôr žiaduce naspodku kmeňa.

Okrem toho by ste museli na tom ponechanom krátkom kmienku tento rok vylamovať všetky ostatné rašiace puky, čo tiež nie je ktoviečo.

Treba to v každom prípade zrezať naspodu, je lepšie mať vypestovaný pekný rovný celistvý kmeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 16.3.2015 7:00

Již mnoho let se to tak dělá. Takže bych to nehpochybňoval. wink Nicméně katastrofa by to asi nebyla(řež v půli kminku).

Osobně si myslím, že v našich podmínkách jednak často na hranici růstu révy, druhak jen pár hlav, není důvod nedělat to tím nejlepším způsobem, který je možný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.166 (?), 16.3.2015 8:36

Ďakujem za odpovede, máte pravdu, som v okrajovej oblasti, tak nenechám nič na náhodu a skúsim to na dve očká od zeme, asi je najvyšší čas. Dagmar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 17.3.2015 21:24

Dnes jdu kolem révy u baráku a začíná plakat, zaběhl jsem kouknout na viničku na otevřeném nechráněném místě a Solaris i když po střihu zavoskovaný také pláče.Letos o tři dny déle než loni.

Na neděli včera bylo slíbeno 1 stupen přes den a v noci -6,ale dnes se polepšily.Tak uvidíme.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 29.5.2015 20:19

Dnes jsem zjistil první výskyt peronospory, a to na odrůdě Negra. Tzv. olejové skvrny. Počasí je dnes nejisté, ráno stříknu Acrobat + Talent.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rigoleta - (21) - 2.30 (?), 14.6.2015 14:02

Tak tedy co vaše réva?Nikdo nic nepíše, tak napíšu já.První mi začal kvést Kay Gray, potom Marechal Foch, Leon Milot a pak další.Letos to vypadá velice slibně.Pokud nepřijde nějaká pohroma, tak by úroda měla být velice dobrá.Po dlouhé době na Hané napršelo asi 1cm vody.Moc to není, ale aspoň něco.Stejně mladé sazenice musím každý den zalévat.

Tak co vaše réva?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 14.6.2015 15:07

Mně v HK kvete zatím jen V 25-20, která je u zdi. Ostatní do týdne. Včera jsem honem dělal postřik proti padlí a peronospoře (Talent + Acrobat). Vloni byla peronospora i právě na tom interspecifickém V 25-20. V době kvetení by pršet zrovna nemuselo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika