Co vaše réva? (2014)



Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?)
19.6.2014 7:42

Dobrý den,

trochu mě znepokojily Vaše fotografie. Konkrétně ty hnědé kvítky. Mám je taky a myslel jsem si, že je to suchem a všechny sazenice prolil vodou. Teď tu naznačujete, že jde o peronosporu na květech. Jakpak to rozeznám. A bude pokračovat i v tomto suchém počasí, nebo už není nutné to stříkat?

Díky za info GB.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                  
vlastamann - (32) - 233.225 (?), 12.5.2014 23:04

Stav počasí na Vysočině. Je 23,00hod. Měsíc svítí jako rybí oko a je úplné jasno. Teploměr na domě ukazuje pouze 4oC, ve vinici 50 cm nad zemí jsou jen 2oC. Opětovně jsem proto teď večer zakryl jeden řádek geotextilií a již vyrašenou loňskou výsadbu réví pokusně posečenou trávou.

Doufám, že rosničkáři budou mít pravdu a zmrzlíci nepřijdou.

Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 10.6.2014 11:33

Hlásím, že mi začaly kvést první odrůdy - američanky Somerset seedless a Osceola muscat. A na jižní zdi u baráku také evropské vinifery. To je u mne myslím termínový rekord, například loni začalo kvetení pořádně až někdy kolem desátého července.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.22 (?), 10.6.2014 14:00

U nás (JČ, 450 m.n.m)  podobně - Sommerset u zdi už odkvétá, Romulus se teprv chystá. Na volném prostoru jsou rozkvetu nejblíž Glenora a Venus.
 Ostatní jsou ještě trochu dál od kvetení, ale je pravda že proti minulému roku je to pořád dobrý náskok.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 31.103 (?), 10.6.2014 14:23

U nás (údolí Berounky 220m n.m.) Sommerset a Preobraženie už odkvetly a nyní kvete Augustin, Nero, Veronika a Timur. Ostatní odrůdy ještě čekají.  Loni chladno, deště a povodeň kvetení i zrání zpozdily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
centor - (23) - 224.13 (?), 11.6.2014 21:56
Tady v Praze kvete naplno Tramín a začíná Kerner. Víc odrůd nemám...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.141 (?), 13.6.2014 16:13

Dobrý den, chci se zeptat, kdy se zkracují výhony, jestli ted, když vino kvete nebo az hrozny narostou?Děkuji Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 13.6.2014 16:42

Zelené výhony, neboli letorosty se zakracují v okamžiku, kdy jsou už příliš dlouhé, nezvladatelné a nekoordinovaně vylézají z drátěnky. Obvykle se jedná o délky zastřižení letorostů ve výšce cca 1 m nad zónou hroznů - to platí pro moštové odrůdy ve vinařských oblastech. V oblastech nevinařských, chladnějších a též u velkoplodých stolních odrůd je žádoucí větší plocha zelené stěny. Ale pozor - zastřižením vrcholu u bujně rostoucích letorostů se aktivuje intenzivní růst zálistků, čímž dochází k zahuštění listové stěny. To může být v určitých situacích kontraproduktivní a vyvolává to potřebu další údržby keřů vylamováním zálistků za účelem jejich prosvětlení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 28.20 (?), 18.6.2014 16:51

Preobraženie má letos 2 rok po přeroubování 6 krásných hroznů a to jsem ještě 3 ustřihl. Nejdelší má asi 35cm. Mám troch obavu zda to starý kořen utáhne a nezhorší se kvalita. Loni byly bobule okolo 16-20g.

Preobraženie
Preobraženie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 18.6.2014 21:48

Nádherný střapeček yes. Mi se přeroubování touto odrůdou nevydařilo a tak jsem předevčírem vysadil letos nově zakořeněný řízek. Hodně květů sprchlo díky vedru a ještě více bylo poškozeno peronosporou, ovšem je i spousta, které vypadají nádherně.







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 19.6.2014 7:42

Dobrý den,

trochu mě znepokojily Vaše fotografie. Konkrétně ty hnědé kvítky. Mám je taky a myslel jsem si, že je to suchem a všechny sazenice prolil vodou. Teď tu naznačujete, že jde o peronosporu na květech. Jakpak to rozeznám. A bude pokračovat i v tomto suchém počasí, nebo už není nutné to stříkat?

Díky za info GB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika