Příspěvky uživatele - vlastamann

Slivoně - monilioza, 12.5.2019 Obsahuje fotku
P.S. Zahrada je ve vesnické zástavbě. Zatravněné pole je od nás přes 5 parcel (cca 180m). Ostatní ovocné stromy nevykazují deformace listů - zásah herbicidem.
Slivoně - monilioza, 12.5.2019
Souhlasím s Vámi. Loňský průběh nemoci byl takový, že na slivoni Zimmerova (20 let) se na některých větvích listové pupeny probudily jen do velikosti 5-7 mm s malými špičatými lístečky. Jiné větve měly jen slabě narašené pupeny. Místy se na větvích... celý příspěvek >
Slivoně - monilioza, 12.5.2019 Obsahuje fotku
Zdravím ovocnáře, v loňském roce jsem se rozloučil se slivoní Zimmerova a letos se mi choroba, dle všeho monilioza projevila na dalších slivoních. Žádám vás o radu jak s touto chorobou bojovat. Letos jsem napadené stromy těsně před květem... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 28.4.2018 Obsahuje fotku
Zdravím vinaře. Tak jarní mrazíky se již ohlásily. Letošní jaro vše nastartovalo jako nikdy předtím. Páteční ráno mělo u nás být okolo nuly. Skutečnost však asi byla jiná viz foto. Je zajímavé jak některé odrůdy vydržely, některé mají spálené... celý příspěvek >
Jakou vybrat vinnou révu, 19.3.2017 Obsahuje fotku
Možná ano. Pro modré odrůdy bych doporučoval vyzkoušet odrůdu Léon Millot. U mne na Vysočině dosahuje cukernatosti cca 23oČNM s malým množstvím hořčin. Hrozen je menší velikosti, velmi kompaktní, bobule cca 12-15mm.
Spon révy, 10.3.2017
Vinohrad mám na 30o svahu se 100% jižní expozicí. Řady po svahu dolů mám většinou 150cm, pár je 180cm. Sazenice v řadě po 80 cm. Zem je těžce jílovitá, vedle byla cihelna. Rygolace byla do hl.80cm a š. též 80cm. Pěstuji pouze moštové odrůdy. Úroda... celý příspěvek >
Odrůda révy Solaris, 10.3.2017
Pěstuji vinnou révu od roku 2002. Ke dnešnímu dni mám celkem 500 hlav a 10 odrůd. Z toho 85 ks Solarisu. Sklizeň 30.9.2016 cukernatost 26o ČNM. Musím konstatovat, že pro další sklizně se již nebudu snažit u Solarisu o vysokou cukernatost. Víno je... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2016, 27.4.2016 Obsahuje fotku
Máte asi pravdu, avšak ke každému řádnému fungování potřebujete zkušební provoz s informacemi kdy to pustit v čase, teplotě atd. Např. má představa byla pro mou malou vinici původně jen zadešťování formou mlžení a to kvůli spotřebě vody ze studny,... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2016, 27.4.2016 Obsahuje fotku
Zdravím Vás. Na Vysočině nepravidelně již třetí noc jsou mrazy od -1 do -3,5 stupně. Letos se mi podařilo dokončit zadešťování vinice a chci i sadu. I opěvované zadešťování má své plusy i mínusy. Musíte začít s zadeštováním dříve než poklesne teplota... celý příspěvek >
Ochrana hroznů proti ptákům, 11.9.2015
Síť se prodává pouze na role 250m á 3.750,- Kč
Ochrana hroznů proti ptákům, 11.9.2015
I když je tato síť drahá, tak má dodavatelem deklarovanou životnost 10 let. Není jednorázová. Takže po sklizni ji uskladním do dalšího roku a pevně věřím, že se mi tato investice vrátí. Když jsem ji kupoval byl u prodejce poslední balík. Prodejce... celý příspěvek >
Ochrana hroznů proti ptákům, 11.9.2015
Ještě bych doplnil můj předchozí příspěvek o tuto informaci. Německé sítě mají oboustranné zesílené kraje s připravenými otvory, do kterých se zasouvá plastová jehla o délce cca 150mm.  Tím dojde k sepnutí protilehlých sítí ve spodní i horní... celý příspěvek >
Ochrana hroznů proti ptákům, 11.9.2015 Obsahuje fotku
V obci kde mám vinici mi hrozny pokaždé cca z 50% sklidí ptáci. Proto jsem zakoupil několik plašidel, které jsem nainstaloval do vinice. Nyní mé zkušenosti: 1) plastové vrány či havrani - nefungují 2) plechové siluety dravců -... celý příspěvek >
Třešně - jak chránit před špačky?, 8.6.2015
Zdravím Vás, kde jste prosím sehnal tak velké sítě na třešeň? Vlasta
O jaký druh révy se může jednat?, 25.5.2015 Obsahuje fotku
Měl bych poznámku do diskuze. Concordia je modrá odrůda. Sám ji mám ve vinohradě. Bílou Concordii jsem doposud neviděl.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika