Co vaše réva? (2014)



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Pita - (26) - 168.53 (?) 
28.6.2014 11:17

mohu se zeptat co to znamena, kdyz  "hrozny sprchly"? predstavuji si to, ze je jich na hroznu po odkvetu malo. je to tak? a ty se davaji pryc? a jeste jeden dotaz bych mel. vidim ze jste hodne prostrihal, kolik se tak ma nechat hroznu na vyhonu?  nebo se to definuje jinak? koupil jsem baracek s revou a nic jsem o ni poradne nevedel. dekuji za vsechny podnety.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 41.143 (?), 28.6.2014 20:03

co to znamena, kdyz  "hrozny sprchly"? predstavuji si to, ze je jich na hroznu po odkvetu malo. je to tak?

Přesně tak, jak jste napsal. Nedošlo k standardnímu opylení jednotlivých květů, pro danou odrůdu.

K probírce. Pěstují hlavně stolní odrůdy, na jednom letorostu nechávam 1, výjimečně 2.  Pri moštových 2.                                                               Odstraňují se hlavně hrozny nejvýše postavené na letorostech, ale i nějak poškozené (např. sprchnutí)

Co se týče přípravku Alginure, nějak se mi nepozdáva. Ochrannou lhůtu má AT, není to 0 dní. Když to je Bio-ochrana, tak by měla být k tomu odpovídající i OL. Podle mě Alginure neaktivuje imunitní systém rostliny, ale právě naopak rozhází imunitní systém. Dochází k bůhví jakým sloučeninám, proto AT.

Pro pana P.Z.. Probírkou nic neztratíte, jenom získate, doslova! Mám 68 hlav. 27.6. jsem dělal probírku na 27 hlavách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 28.6.2014 22:48

Ke sprchání dochází v důsledku neopylení květu. Květy opadávají a hrozen je neúplný.Příčiny-nevhodná výživa, chybějící prvky, špatné počasí v době květu, postřik v době kvetení.

zatížení podle podmínek 4-6-8 hroznů/m² (hlavu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 29.6.2014 16:24

Mne to ještě stále čeká,  u této Arkadie mi to bude rvát srdce...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.141 (?), 6.7.2014 7:54

Dobrý den, mám asi divnej dotaz, ale kolik trsů by měl mít výhon?děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 6.7.2014 12:29

Hroznů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 6.7.2014 12:30

pokud myslite hroznů, tak zalezi zda mate odrudu mostovou a nebo stolní a i na odrude zalezi a vitalite daneho keře, obvykle u velkych stolnich sort se nechava nejlepe vyvinuty spodni hrozen, u mostovych pro pozdni sbery predevsim plati totez, naopak kdyz chcete vice vina a nehonite se za cukernatosti, muzete zatížit keře více hrozny na letorost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.141 (?), 6.7.2014 14:21

Ano, myslim hroznů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 6.7.2014 14:59

Já nechávám dva (Dornfelder, Vroege, Boscoops Glorie). Vloni ale u V 2520 horní hrozen moc nedozrál. Letos je lepší počasí. Zatím. Letorost má mít asi 12 listů a ty mají být dobře osluněné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 6.7.2014 15:12

Na odrůdě záleží hodně. Zrovna řeším Arkadii, Talisman, Panonnii a Kodrjanku. Kodrjanka ta snese snad vše, Arkadia je na tom podstatně hůře a u toho Maďara zatím nevím, u Talismanu doufám že to vyjde.

Na Arkadii, která rodí čtvrtým rokem a je na vrchní vedení, mám po probírce asi 13 pěkných střapců, na tažni většinou první v pořadí, není však podmínkou, nechávám ten pěknější. Tady bych pod 10 kusů jít nechtěl, na drátěnce bych to viděl tak na max. 6 pěkných střapců. Vloni jsem to přehnal a stejně více jak polovinu hroznů vyhodil, protože to Arkadia neutáhla.

U Kodrjanky odstraňuji vysloveně jen ty nepěkné, u ní se mi ještě nestalo že by úrodu "neutáhla".

Panonnia mi zatím moc nerodila a nemám s ní moc zkušeností. Tady budu volit asi nějakou střední cestu.

Talisman je doslova obsypán střapci, jeho výhon dosahuje 5-6ti metrů. Tady nechám asi všechny první, bez ohledu na počet.













Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika